Per pirmuosius du kėlinius net 54 taškus įmetę lietuviai jau įpusėjus susitikimui susikrovė dviženklę persvarą (54:44), kurią apgynė iki paskutinių sekundžių.

Lietuvos komandai net penki žaidėjai – Mantas Kalnietis, Jonas Valančiūnas, Šarūnas Jasikevičius, Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas pelnė po dviženklį taškų skaičių. Įžaidėjai M. Kalnietis ir Š. Jasikevičius kartu atliko 14 rezultatyvių perdavimų, o visa komanda – 25-is.

Tritaškius lietuviai vėl metė įspūdingai – tikslą pasiekė 11 iš 20 (55 proc.).

Serbai patyrė antrą nesėkmę iš eilės, bet ir toliau kovoja dėl kelialapio į ketvirtfinalį.

Kituose E grupės mačuose trečiadienį turnyro favoritė Ispanijos rinktinė tik po sunkios kovos 77:68 nugalėjo vokiečius, o turkai paskutinėmis akimirkomis 64:68 pralaimėjo be nesėkmių žengiantiems Prancūzijos krepšininkams.

Ketvirtadienis E grupės ekipoms bus poilsio diena, o varžybas pradės F grupės dalyvės.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė penktadienį žais su Prancūzija, o sekmadienį antrojo etapo kovas baigs akistata su vokiečiais.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

Serbijos rinktinės starto penketas: Milošas Teodosičius, Milenko Tepičius, Duško Savanovičius, Marko Kešeljis, Nenadas Krstičius.

Prieš susitikimą tylos minute buvo pagerbtos lėktuvo katastrofos Rusijoje aukos – trečiadienį žuvo beveik visa Jaroslavlio „Lokomotiv“ ledo ritulio komanda.

Rungtynės prasidėjo milžiniško aistruolių triukšmo palaikomo M. Kalniečio tritaškiu ir serbų klaida (3:0). Vis dėlto varžovai greitai atkuto ir po netikslių mūsiškių atakų spurtavo 6:0 bei išsiveržė į priekį (6:3).

Sėkmingomis atakomis galynėjosi P. Jankūnas ir N. Krstičius, sunkiai sustabdomas serbų gretose buvo M. Tepičius, didinęs skirtumą (7:12).

Aikštelėje pasirodęs Šarūnas Jasikevičius atliko puikų perdavimą R. Javtoką pakeitusiam Jonui Valančiūnui ir šis drebino krepšį dėjimu, o S. Jasaitis tolimu šūviu lygino santykį (14:14).

Serbijos komandą į priekį tempė vidurio puolėjas N. Krstičius, bet mūsiškiai visą laiką buvo čia pat, o likus 2 min. iki ketvirčio pabaigos Martynas Pocius išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (20:19).

Po lygios atkarpos pirmosios minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti D. Ivkovičius, kai užvedantį tritaškį smeigė Š. Jasikevičius (26:22). Po pirmųjų 10 minučių Lietuvos krepšininkai pirmavo 26:24.

Antrasis kėlinys prasidėjo pirmu taikliu M. Teodosičiaus metimu, po kurio į priekį vėl išsiveržė Serbija (26:27). Padėtį taisė S. Jasaitis ir iš toli vėl pataikęs M. Kalnietis (31:27).

Nors M. Kešeljis atsakė tritaškiu, bet J. Valančiūnas nudžiugino dar vienu dėjimu, o iš vidutinio nuotolio pataikė P. Jankūnas (35:30). Vis garsiau kaleno toliašaudės Lietuvos komandos artilerijos pabūklai ir po M. Kalniečio ir M. Pociaus metimų skirtumas dar ūgtelėjo (43:34).

Serbai nutraukė mūsiškių spurtą minutės pertraukėle – po jos pasipylė lietuvių klaidos ir persvara ėmė tirpti (43:39). Sunkią akimirką tritaškį pataikė Š. Jasikevičius, po Šarūno perdavimo taškus pelnė J. Valančiūnas (48:41).

Lietuvių atakos vėl ritosi viena po kitos ir ketvirčio pabaigoje R. Kaukėnas didino skirtumą iki dviženklio (54:44).

Prasidėjus trečiajam kėliniui serbus toliau nuo tritaškio linijos terorizavo puikią gimtadienio dovaną sau ruošęs M. Kalnietis (59:46). Po kelių akimirkų aistruolių entuziazmą mažino M. Teodosičiaus tolimas šūvis (61:51).

Pavojaus varpai ėmė gausti, kai įsimėtė D. Savanovičius. Buvęs R. Javtoko komandos draugas Valensijos „Power Electronics“ klube rinko 5 taškus iš eilės (63:56). Tuomet Š. Jasikevičius sumetė baudas, o dovanėlę mūsiškiams įteikė techninę pražangą užsidirbęs M. Teodosičius. Š. Jasikevičius vėl didino skirtumą (67:56).

Antroje kėlinio dalyje lietuviai vėl stabtelėjo (67:60), bet gyvybės atakos įpūtė R. Kaukėnas, J. Valančiūnas ir M. Pocius (74:62). Banguotais epizodais vykusio kėlinio pabaigoje K. Kemzūra prašė minutės pertaukėlės (74:66) ir ketvirčio pabaigą vainikavo jau penktasis M. Kalniečio tritaškis (78:68).

Prasidėjus ketvirtam kėliniui visa „Siemens arena“ pakilo ant kojų, kai po greitos kontratakos gražiu dėjimu Lietuvos rinktinės persvarą didino M. Pocius (82:70). Serbų metimai skriejo pro šalį, o J. Valančiūnas rinko taškus ir „vaišino“ varžovą bloku (84:70).

Bet Serbijos komanda nesiruošė kapituliuoti – M. Teodosičius pataikė iš toli, atėmė kamuolį iš Š. Jasikevičiaus, o po minutės tritaškį pridėjo ir D. Savanovičius (86:76). Kai M. Teodosičius vėl pasiuntė tolimą „bombą“, K. Kemzūra nusprendė prašyti minutės pertraukėlės (86:79).

Po jos kamuolį puolime atkovojęs R. Javtokas išprovokavo nesportinę M. Teodosičiaus pražangą. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas pataikė vieną baudos metimą, o P. Jankūnas pridėjo tritaškį (90:79).

Sudėtingas R. Kaukėno metimas likus žaisti 3 min. 35 sek. artino pergalę, o varžovus nokautavo galingas R. Javtoko dėjimas (95:81). J. Valančiūnas ėmėsi įžaidėjo pareigų – po gražaus jo perdavimo kamuolį iš viršaus kalė S. Jasaitis (97:83).

Prasidėjus paskutinei minutei J. Valančiūnas dvitaškiu su bauda pelnė ir 100-ąjį Lietuvos rinktinės tašką (100:88), o aistruoliai skandavo „Mes laimėjom!“. K. Kemzūros auklėtiniai iškovojo svarbią pergalę ir tęsia sėkmingą kovą dėl bilieto į ketvirtfinalį.

Statistika

Serbija – Lietuva 90:100 (24:26, 20:28, 24:24, 22:22)

Serbija: Nenadas Krstičius 21 taškas (8/15 dvit., 5/8 baudų), Milošas Teodosičius (4/6 trit., 2/5 dvit., 0/2 baudų) ir Duško Savanovičius (1/4 trit., 5/6 dvit., 3/3 baudų) po 16, Milenko Tepičius 12, Milanas Mačvanas 8, Marko Kešeljas 6, Kosta Perovičius 4, Aleksandras Rašičius 3, Nemanja Bjelica ir Stefanas Markovičius po 2.

Lietuva: Mantas Kalnietis 19 (5/7 trit., 2/5 dvit.; 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 18 (8/9 dvit., 2/3 baudų; 5 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius 14 (2/3 trit., 1/4 dvit., 6/6 baudų; 7 rez. perd.), Martynas Pocius (2/3 trit., 3/5 dvit., 1/2 baudų) ir Paulius Jankūnas (1/4 trit., 4/7 dvit., 2/2 baudų; 7 atk. kam.) po 13, Simas Jasaitis 9 (6 atk. kam.), Rimantas Kaukėnas 8 (5 rez. perd.), Robertas Javtokas 4 (5 atk. kam.), Darius Songaila 2.

Tomas Delininkaitis ir Kšyštofas Lavrinovičius nežaidė.

Dvitaškiai: Serbija 24/44 (55 proc.) – Lietuva 27/43 (63 proc.)

Tritaškiai: Serbija 7/18 (39 proc.) – Lietuva 11/20 (55 proc.)

Baudų metimai: Serbija 21/29 (72 proc.) – Lietuva 13/19 (68 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Serbija 29 – Lietuva 34

Rezultatyvūs perdavimai: Serbija 11 – Lietuva 25

Klaidos: Serbija 12 – Lietuva 15

Perimti kamuoliai: Serbija 6 – Lietuva 5