Savo šanso dar neprarado ir turkai, kurių laukia akistatos su Serbijos bei Vokietijos komandomis.

Prancūzijos krepšininkai prasidėjus ketvirtam kėliniui turėjo net 15 taškų persvarą, bet jos neišsaugojo ir paskutinę minutę aikštelėje vyko tikras trileris. Vis dėlto jo pabaiga buvo sėkmingesnė prancūzams – Tony Parkeris tiksliai atakavo nuo baudos metimo linijos, o turkus palaidojo ir apmaudi klaida, kai likus 5 sek. jie nesugebėjo laiku išsimesti kamuolio iš užribio.

Anksčiau pasibaigusiose rungtynėse trečiadienį Ispanijos krepšininkai tik po nelengvos kovos 77:68 nugalėjo vokiečius, kuriems nesėkmė iki minimumo sumažino šansus patekti į ketvirtfinalį.

Paskutiniame dienos mače 21 val. jėgas išmėgins Lietuvos ir Serbijos krepšininkai.

Ketvirtadienis E grupės ekipoms bus poilsio diena, o varžybas pradės F grupės dalyvės.

Į ketvirtfinalį iškops po keturias pajėgiausias grupių rinktines.

Rungtynės

Turkijos starto penketas: Enderas Arslanas, Omeras Onanas, Hidayetas Turkoglu, Ersanas Ilyasova, Omeras Asikas.

Prancūzijos starto penketas: Tony Parkeris, Nicolas Batumas, Mickaelis Gelabale’is, Borisas Diaw, Joakimas Noah.

Pirmuosius taškus sudėtingu metimu pelnė H. Turkoglu, čia pat dėjimu po kontratakos atsakė N. Batumas (2:2). Gynybiniame krepšinyje abi ekipos vos keturis taškus sukrapštė per 3 minutes. Vis dėlto pirmieji ledus pralaužė turkai: po O. Asiko baudų ir O. Onano tritaškio Prancūzijos rinktinės strategas Vincent’as Collet prašė minutės pertraukėlės (7:2).

Po jos O. Onanas vėl smeigė tritaškį, stumdamas puolime blankiai atrodžiusius varžovus į dar gilesnę duobę (10:2). Tada iniciatyvos ėmėsi T. Parkeris – po kelių prancūzo atakų, N. Batumo tritaškio ir Kevino Seraphino metimo skirtumas greitai tirpo (12:11).

Pirmasis kėlinys baigėsi turkams pirmaujant 14:12.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliais Emiro Preldžičiaus ir Oguzo Savaso metimais (18:12), bet Prancūzijos krepšininkai atsakė spurtu 7:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį (19:18). Netrukus šoklusis N. Batumas drebino lanką įspūdingu dėjimu ir didino skirtumą (23:20).

Atkaklioje kovoje Turkijos rinktinei pavyko išlyginti santykį (25:25), tačiau nesisekė stabdyti įsibėgėjusio N. Batumo (30:25). Turkams koją kišo gan dažnos klaidos – 11 per pirmuosius du kėlinius. Įpusėjus mačui Turkijos krepšininkai atsiliko 27:31.

Po didžiosios pertraukos Prancūzijos komandą į priekį tempė J. Noah. Vidurio puolėjas sėkmingai gynėsi, rinko kamuolius puolime ir pelnė taškus baudos metimais (36:29). Turkijos rinktinė atsitiesė, kai pirmuosius savo taškus metimu iš toli pelnė E. Ilyasova, o H. Turkoglu realizavo baudas (36:34).

Apie save vėl priminė T. Parkeris – įžaidėjas pataikė iš vidutinio nuotolio ir žaibiškai prasiveržė po krepšiu (40:34).

Tęsėsi lygi kova – Prancūzijos krepšininkai pasiekdavo 6-8 taškų persvarą, bet jų varžovai vis kantriai mažino atsilikimą, kuris tirpo iki 3 taškų, kai labai sudėtingą metimą paskutinę atakos sekundę pataikė E. Kanteris (47:44).

Tačiau B. Diaw ir T. Parkeris baudų metimais vėl didino prancūzų persvarą, kuri tapo rekordine po Charles’io Kahudi tritaškio (54:44). Kėlinio pabaigoje Prancūzijos rinktinės spurtą 10:0 vainikavo M. Gelabale’io tolimas šūvis (57:44).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Turkijos komandoje iniciatyvos ėmėsi H. Turkoglu ir pamatęs, kad jo auklėtinių gynyba trūkinėja, prancūzų strategas V. Collet paprašė minutės pertraukėlės (59:48).

Daugiausiai H. Turkoglu pastangomis skirtumas ir toliau tirpo (63:56), tačiau laikas iki susitikimo pabaigos seko dar greičiau. Vis dėlto intriga buvo atkurta – sėkmingai gindamiesi turkai likus žaisti 45 sek., po E. Ilyasovos dvitaškio su bauda, sumažino atsilikimą iki 2 taškų (61:63).

Netrukus Prancūzijos rinktinė prarado kamuolį ir turkai surengė gražią ataką, išvedę nedengiamą Keremą Tunceri prie tritaškio linijos. Tačiau gynėjo metimas buvo netikslus ir kamuolį atkovojo prancūzai, o kitame aikštelės gale baudas sumetė T. Parkeris (65:61).

E. Arslanas nepataikė prasiveržęs, bet likus 5 sek. E. Preldžičius smeigė tritaškį ir atgaivino turkų viltis (65:64). Vis dėlto jos čia pat žlugo, kai T. Parkerio ranka prie baudų metimo linijos vėl nedrebėjo (67:64), o patys Turkijos krepšininkai per 5 sek. nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio.

Prancūzijos pergalę 68:64 dar vienu baudos metimu įtvirtino T. Parkeris.

Turkija – Prancūzija 64:68 (14:12, 13:19, 17:26, 20:11)

Turkija: Hidayetas Turkoglu 13 taškų (0/5 trit., 4/7 dvit., 5/6 baudų; 8 atk. kam.), Emiras Preldžičius 11, Ersanas Ilyasova (10 atk. kam.) ir Omeras Asikas (11 atk. kam.) po 10, Omeras Onanas 8, Oguzas Savasas 6, Enesas Kanteris 4, Enderas Arslanas 2.

Prancūzija: Tony Parkeris 20 (0/5 trit., 6/12 dvit., 8/10 baudų; 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Nicolas Batumas 13, Charles’is Kahudi (5 atk. kam.) ir Ali Traore po 8, Joakimas Noah 7, Florent’as Pietrus 4, Borisas Diaw (5 atk. kam.) ir Mickaelis Gelabale’is po 3, Kevinas Seraphinas 2.