Finale mūsiškis plaukė penktuoju takeliu ir nusileido tik olimpiniu čempionu tapusiam ukrainiečiui Jurijui Čebanui (42,291 sek.).

Trečias finišo liniją kirto ir bronzos medalį laimėjo rusas Ivanas Štylius (42,853 sek.).

„Šiandien matėte – pučia priešpriešinis vėjas, reikėjo ilgiau irkluoti, bet gal man tai padėjo, nežinau. Kito tokio šanso jau nežinai, ar turėsi dalyvauti olimpiadoje. Tai norėjosi aukso, bet vis tiek labai džiaugiuosi. Tai visų mano įdėtų jėgų įvertinimas. Labai norėjau gauti medalį ir pagaliau gavau. Ir ne patį prasčiausią, o sidabrinį. Labai, labai džiaugiuosi“, - po finišo sakė J. Šuklinas.

Tai - jau ketvirtasis lietuvių medalis Londone. Prieš tai moterų 100 m plaukimo krūtine finale auksą iškovojo 15-metė plaukikė Rūta Meilutytė (1:05,47 min.), vyrų graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 74 kg varžybose bronzą laimėjo Aleksandras Kazakevičius ir vyrų bokso iki 60 kg turnyre trečią vietą užėmė Evaldas Petrauskas.

Finalo eiga:

Iškart po starto į priekį šovė Ukrainos atstovas Jurijus Čebanas, tačiau lietuvio J. Šuklino tai nė kiek nesutrikdė ir jis taip pat veržėsi į lyderių gretas.

Finišo tiesiojoje mūsiškis dar pridėjo kelis galingus grybšnius ir išlaikyti minimalią persvarą prieš rusą I. Štylių bei sugebėjo finišuoti antroje pozicijoje.

* * *

Pusfinalyje J. Šuklinas 200 metrų sprinto distanciją įveikė per 41,483 sek. ir bendroje įskaitoje buvo šeštas.

Greičiau už Lietuvos irkluotoją pusfinalyje irklavo tik šios rungties pasaulio vicečempionas rusas Ivanas Štylis (40,346 sek.), ispanas Alfonso Benavidezas Lopesas de Ayala (40,619 sek.), ukrainietis Jurijus Čebanas (41,036 sek.), slovakas Lubomiras Hagara ir baltarusis Denisas Garaža (abu - 41,427 sek.).

Atrankos varžybose J. Šuklino laikas buvo 41,288 sek. ir jis užėmė penktą vietą.

J. Šuklinas yra Europos jaunimo čempionas (2003), dviejų Universiadų (2008 ir 2010) čempionas, trijų pasaulio čempionatų bronzos medalių laimėtojas. 2012 metų Europos pirmenybėse Kroatijos sostinėje Zagrebe jis iškovojo bronzos medalį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (788)