Nauja idėja Gargžduose pastatyti skulptūrą, skirtą futbolui, jau sulaukė palaikymo.

„Visur Lietuvoje ir pasaulyje gyvas legendinis „Bangos“ šūkis „Kas laimės, kas laimės – Gargždų „Banga“ – išties garsina mūsų miestelį. Be to, futbolo tradicija yra ne tik praeities, bet ir šių dienų legenda, kasmet garsinanti mūsų miesto vardą. Parodytas ne vienas televizijos laidų reportažas, parašytas ne vienas straipsnis narpliojant, kokia futbolo populiarumo Gargžduose ir Gargždų „Bangos“ fenomeno Lietuvoje, priežastis. Esame įsitikinę, kad būtina originaliai įamžinti futbolo tradicijas Gargžduose. Tai šiandienos, o ne vakar dienos vertingiausia mūsų miestelio tradicija ir aktualija“, - teigia idėjos autoriai - neformalaus jaunimo bendruomenė „Taškas G“.

Meras pritaria

Išgirdęs apie jaunuolių pateiktą pasiūlymą Gargžduose įamžinti futbolo klubo „Banga“ fenomeną, Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas entuziastingai sutiko šią idėją.

„Netrukus „Banga“ kaip tik švęs 50-ąjį jubiliejų, galėtume įamžinti futbolo tradicijas Gargžduose, - svarstė V. Dačkauskas. – Pritarčiau, jei stadione, ar šalia stadiono atsirastų skulptūra futbolui. Juolab, kad futbolo tradicijos Gargžduose buvo gyvos ir prieškariu, ne tik sovietmečiu. Istoriniuose šaltiniuose randama informacijos, kad tuomet, kai Gargžduose 60 proc. gyventojų buvo žydai, čia žaidė jų įkurta komanda „Makabi“, o gargždiškių komanda žaidė pasivadinusi „Ąžuolyno“ vardu. Manau, kad jaunimo idėja gera, tikiu, kad sulauks ir bendruomenės pritarimo“, - sakė V. Dačkauskas.

Buvęs meras prisidėtų

Klaipėdos rajono savivaldybės Opozicijos lyderis Sigitas Karbauskas „Gargždų kraštui“ sakė, kad ir pats pagal išgales finansiškai prisidėtų prie tokios idėjos įgyvendinimo Gargžduose.

„Puiki idėja. Dar smagiau, kad ją atnešė ne valdininkai, o gargždiškiai, - „Gargždų kraštui“ sakė S. Karbauskas. – Šiandien vienas labiausiai Gargždus garsinančių projektų – būtent futbolo klubas „Banga“. Futbolas yra tas dalykas, kurį visi mėgstame ir už kurį daugelis sergame. Ne veltui į Gargždų stadioną stebėti rungtynių ateina bene daugiausiai žiūrovų šalyje. Manau, kad idėja turi racijos. Klaipėdos rajono pavadinimo greičiausiai nepakeisime, todėl būtent dėl to svarbu stiprinti ir garsinti Gargždų vardą“, - savaitraščiui sakė Opozicijos lyderis.

S. Karbauskas mano, kad skulptūros futbolui vietą turėtų parinkti gargždiškiai.

Reikia legendos

Tarybos narys Martynas Pocius taip pat palankiai sutiko šį pasiūlymą.

„Manau, kad jau per šių metų Gargždų jubiliejų galėtume įgyvendinti sumanymą. Žinant gargždiškių meilę futbolui, esu įsitikinęs, kad ir privačių rėmėjų, aistruolių lėšų šiam projektui įgyvendinti galima būtų pritraukti, - sakė jis. – Įsivaizduočiau šią skulptūrą stovint netoli stadiono, arba net Klaipėdos gatvėje, gal prie įvažiavimo į miestą. Skulptūra galėtų turėti ir kokią nors kitą idėją. Pavyzdžiui, sostinėje labai išpopuliarėjo „Stebuklo“ plytelė, kuri neva išpildo norus. Galbūt reikia kurti legendą, kad patrynus Gargžduose stovinčio futbolo kamuolio skulptūrą tris kartus, ar apėjus aplink ją tris ratus, laimėsite kokį nors savo gyvenimo mūšį, ar varžybas, kaip visuomet laimi Gargždų „Banga“, kaip skelbiama skanduotėje „Kas laimės, kas laimės...“, - šmaikštavo politikas.

Idėjas - bendruomenei

Labdaros ir paramos fondo „Gargždų rėmėjas“ vadovas Nerijus Galvanauskas „Gargždų kraštui“ sakė palaikantis idėją įamžinti futbolą Gargžduose.

„Pirmiausia į galvą šauna dvi erdvės, kur tokia skulptūra galėtų atsirasti – stadiono prieigose arba Gargždų parke. Tačiau manau, kad geriausiai vietą tokiam svarbiam simboliui parinktų urbanistai, architektai. Reikėtų atsižvelgti į žmonių srautus, kitus niuansus, - savaitraščiui teigė jis. – Manau, kad į diskusiją reikia įtraukti bendruomenę. Gargždiškių nuomonė, kokia skulptūra futbolui, kokioje vietoje, su kokia idėja, turi atsirasti Gargžduose – svarbi. Esu įsitikinęs, kad galime įamžinti ir cepelinus, kurie anksčiau labiau garsino Gargždus, ir Gargždų futbolo klubo „Banga“ veiklą, kuri garsina miestą šiandien, yra aktuali jaunimui. Gargždų miesto vardo garsinimo niekada nebus per daug, todėl visos iniciatyvos – geras dalykas“, - sakė N. Galvanauskas.

Kamuolio neužtektų

VŠĮ „Gargždų futbolas“ vadovas Rimantas Mikalauskas „Gargždų kraštui“ prisipažino, kad apie „Bangos“ ir futbolo įamžinimą pagalvojęs jau tuomet, kai gargždiškiai plačiai aptarinėjo skulptūros cepelinams idėją.

„Žinoma, kad man ši idėja patinka, juk esu futbolą populiarinančios įstaigos vadovas. Smagu, kad ir jaunimas mato prasmę įamžinti futbolą Gargžduose. Galbūt tiktų tokią skulptūrą pastatyti netoli stadiono, tačiau tai tik viena iš galimų vietų. Reikėtų pasitari su bendruomene, galbūt paskelbti konkursą, kad būtų pasiūlyta geriausia vieta, geriausia idėja skulptūrai, - svarstė „Gargždų futbolas“ direktorius. – Manau, kad neužtektų pastatyti futbolo kamuolio ar futbolo batelių skulptūrą, nes Gargždų „Banga“ yra ne vien tik profesionali futbolo komanda. Tai ir vaikai, kurie mokosi žaisti futbolą, ir jų tėveliai, bendruomenė, sirgaliai ir aistruoliai, privatūs rėmėjai nuolat palaikantys futbolo idėją ir savivalda, kuri iš dalies finansuoja ir palaiko futbolo tradicijas Gargžduose. Vien futbolo kamuolys neatspindėtų Gargždų „Bangos“ legendos dvasios“, – „Gargždų kraštui“ sakė R. Mikalauskas.

Jo nuomone, skulptūros ar paminklo futbolui finansavimas galėtų susidėti iš kelių lėšų šaltinių.

„Dabar Gargždų „Banga“ finansuojama ir iš savivaldybės biudžeto, ir iš privačių rėmėjų lėšų, prie futbolo puoselėjimo prisideda ir kiekvienas sirgalius, perkantis bilietą į varžybas, ar „Bangos“ marškinėlius. Tokiu pat principu, manau, turėtų būti surinktos lėšos ir skulptūrai. Viliuosi, kad idėja sulauks ir politikų, ir bendruomenės pritarimo bei idėjų, kaip geriau tą idėją įgyvendinti“, - teigė R. Mikalauskas.