Rusės geriau pradėjo rungtynes, tačiau lietuvės dominavo antroje rungtynių pusėje. Persvarą mūsų šalies krepšininkės įgijo trečiajame ketvirtyje ir jį sėkmingai didino iki rungtynių pabaigos.

Lietuves į pergalę sekmadienį vedė Aušra Bimbaitė ir Eglė Šulčiūtė pelniusios po 20 taškų. 19 pridėjo Sandra Linkevičienė.

Tiek lietuvės, tiek rusės šeštadienį pirmosiose rungtynėse šventė pergales. Lietuvos rinktinė 64:58 nugalėjo Turkiją, o Rusija po atkaklios kovos 68:66 palaužė Slovakiją.

Sekmadienį jau pasibaigusiose A grupės rungtynėse pergalę šventė turkės užtikrintai 76:60 nugalėjusios slovakes.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės startiniame penkete pasirodė M. Sauliūtė, A. Bimbaitė, A. Abromaitė, G. Petronytė ir S. Linkevičienė.

Rungtynių pradžia lietuvėms nebuvo sėkminga - du taškus pelnė I. Korstin, tritaškį pridėjo O. Artešina - 0:5.

Lietuvos rinktinės sąskaitą atidarė S. Linkevičienė, kuri pataikė iš toli sužaidus pustrečios minutės - 3:5.

Rusėms pelnius 4 taškus be atsako lietuvių deficitas vėl išaugo (3:9), bet įpusėjus ketvirčiui E. Šulčiūtė rezultatą sušvelnino - 5:9.

Netrukus E. Šulčiūtė taikliai atakvo iš toli ir skirtumas ištirpo iki minimumo - 8:9.

Fantastišką atkarpą sužaidusi E. Šulčiūtė pelnė 7 tašką iš eilės bei pirmą kartą išvedė lietuves į priekį - 10:9.

Netrukus lietuvės suaktyvino gynybą ir rusėms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Besibaigiant ketvirčiui rusės dvitaškiu išlygino rezultatą - po pirmųjų 10 minučių lygu 16:16.

Antras kėlinys prasidėjo trim iš eilės A. Bimbaitės taškais - 19:16.

Tačiau rusės toli nepaleido varžovių ir sužaidus 4 minutes antrajame ketvirtyje lietuvių persvara buvo minimali - 22:21, o netrukus Rusijos krepšininkės rezultatą persvėrė - 22:23.

Ir toliau aikštėje vyko atkakli kova, o likus 3 min. iki didžiosios pertraukos lietuvės buvo priekyje 28:26.

Netrukus rusės pelnė 6 taškus iš eilės ir privertė Algirdą Paulauską prašyti minutės pertraukėlės - 28:32.

Netrukus dar 3 taškus pridėjo A.Kuzina (28:35), tačiau čia pat A. Bimbaitė pelniusi savo 10 tašką rezultatą vėl sušvelnino - 30:35.

Antra rungtynių pusė prasidėjo dviem taikliais T. Vidmer baudos metimais (30:37), o į tai G. Paugaitė atsakė taikliu dvitaškiu - 32:37.

Sužaidus beveik 2 min. iš toli pataikė A. Abromaitė ir skirtumas ištirpo iki 2 taškų - 35:37.

M. Stepanova pelnė du taškus (35:39), bet čia pat tritaškį įsūdė R. Valentienė - 38:39.

Sužaidus 4 min. antrą iš eilės taiklų šūvį iš toli paleido R. Valentienė išvesdama lietuves į priekį (41:39), bet netrukus ta pati M. Stepanova rezultatą ušlygino - 41:41.

Sužaidus puspenktos minutės savo pirmuosius taškus pelnė G. Petronytė - 45:43.

Rusės rezultatą išlygino (45:45), bet du baudos metimus pataikė A. Bimbaitė, tritaškį įsūdė E. Šulčiūtė - 50:45.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei komandos apsikeitė dvitaškiais (52:47).

Paskutinėje ketvirčio minutėje A. Bimbaitė taikliai atakavo iš toli, o lietuvių persvara pasiekė 7 taškus (56:49). Deja, tuo pačiu atsakė ir O. Artešina - prieš paskutinį ketvirtį lietuvės priekyje 56:52.

Lemiamą ketvirtį A. Bimbaitė pradėjo tolimu taikliu metimu (59:52). Į tai rusės atsakė 5 taškais - 59:57, o lietuvių taškų badas užsitęsė pusketvirtos minutės.

Pagaliau dvitaškį pataikė S. Linkevičienė (61:57), bet L. Sapova iš toli skirtumą sušvelinino iki minumumo - 61:60.

Įpusėjus kėliniui S. Linkevičienė dviem taškais padidino lietuvių pranašumą - 63:60.

Rusės baudos metimu sušvelnino skirtumą (63:61), bet iš toli vėl pataikė E. Šulčiūtė - 66:61. Prasidėjus priešpaskutinei minutei S. Linkeviečienė dviem baudos metimais padidino skirtumą iki 7 taškų - 68:61.

Netrukus komandos apsikeitė po vieną taiklų baudos metimą - 69:62.

Prasid4ėjus paskutinei minutei M. Solopova dviem taikliais baudos metimais padidino skirtumą iki 9 taškų - 71:62. Likus 45 sek. vėl prie baudų metimų stojo M. Solopova padidinusi persvarą iki dviženklės - 73:62.

Tą patį netrukus padarė ir S. Linkevičienė - 75:62. Lietuvės ramiai užbaigė rungtynes bei šventė pergalę - 76:64.

Lietuva: Eglė Šulčiūtė (8 atk. kam.) ir Aušra Bimbaitė po 20, Sandra Linkevičienė 19 (5 rez. perd., 4 atk. kam., 3 per. kam.), Rima Valentienė 6, Marina Solopova 4, Agnė Abromaitė 3, Gintarė Petronytė ir Giedrė Paugaitė po 2.

Rusija: Marija Stepanova 17 (13 atk. kam.), Olga Artešina 12, Liudmila Šapova 10.

Dvitaškiai: 14/38 (37 proc.) - 17/45 (38 proc.)

Tritaškiai: 8/17 (47 proc.) - 5/15 (33,3 proc.)

Baudų metimai: 24/31 (74,4 proc.) - 15/32 (47 proc.)

Klaidos: 21 - 18

Rezultatyvūs perdavimai: 12 - 14