Lietuviai galingai pradėjo rungtynes bei jau po pirmųjų 10 minučių susikrovė net 19 taškų persvarą – 28:9.

Antrajame kėlinyje Rusijos jaunieji krepšininkai buvo kiek priartėję (38:27), tačiau lietuviai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų, atstatė persvarą bei šventė užtikrintą pergalę - 90:61.

Į naudingiausių čempionato penketuką pateko Dmitrijus Kulaginas (Rusija), Deividas Pūkis (Lietuva), Dairis Betanis (Latvija), Nikola Siladi (Serbija), Jonas Valančiūnas (Lietuva). Naudingiausiu čempionato krepšininku tapo J. Valančiūnas.

Bronzos medalius iškovojo Latvijos krepšininkai, kurie „mažajame finale“ 75:49 įveikė serbus.

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo taikliais J. Valančiūno ir Ž. Skučo dvitaškiais - 4:0.

Po sėkmingos susitikimo pradžios lietuviai nesustojo ir, po D. Rediko tritaškio, sužaidus 4 min. pirmavo 8:0.

Netrukus pirmuosius taškus pelnė ir rusai (10:4), tačiau po E. Ulanovo dvitaškio vėl skirtumas tapo 8 taškai - 12:4.

Netrukus komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (14:6), tačiau čia pat lietuviai padidino iki dviženklės - 18:6.

Minutės pertraukėlė Rusijos rinktinei nepadėjo ir po J. Valančiūno bei D. Pukio taškų skirtumas išaugo iki 17 taškų - 23:6.

Įspūdingą pirmą kėlinį lietuviai baigė dar labiau padidinę persvarą - 28:9.

Po pertraukėlės lietuviai tęsė puikų pasirodymą - po Ž. Pukio tritaškio bei D. Rediko baudos metimų skirtumas šoktelėjo iki triuškinamo - 34:11.

Sužaidus 3 min. antrajame ketvirtyje svečiai kiek sumažino atsilikimą - 38:18, o įpusėjus kėliniui komandas skyrė jau 13 taškų - 38:25.

Po minutės pertraukėlės skirtumas sumažėjo iki 11 taškų (38:27), tačiau lietuviai besibaigiant ketvirčiui vėl atitolo - 44:29.

Skirtumas išliko nepakitęs iki didžiosios pertraukos - 46:31.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje ir vėl savo sąlygas diktavo aikštės šeimininkai - sužaidus 2 min. trečiajame ketvirtyje lietuviai pirmavo 49:31, o įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė padidino persvarą iki 22 taškų persvarą - 53:31.

Per likusį kėlinio laiką rusams tik nežymiai pavyko sumažinti skirtumą - 63:43.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai ir toliau tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose - sužaidus 3 min. lietuvių persvara siekė 22 taškus - 72:50.

"Ant bangos" žaidę lietuviai ir toliau nemažino apsukų bei likus 2 min. iki finalinės rungtynių sirenos triuškino varožovus 86:58 bei šventė galutinę pergalę 90:61.

Lietuva: J. Valančiūnas 31 (18 atk. kam.), D. Pukis 21, R. Simanavičius 12, Ž. Skučas 10, D. Redikas 8, V. Čižauskas, E. Ulanovas, E. Mockevičius ir T. Sabonis po 2.

Rusija: S. Karasiovas 15, V. Truškinas 13, T. Bekkievas 11.