Europos turnyruose debiutuojantis „Tauras“ pirmajame atrankos etape bendru rezultatu 5:4 (2:2 išvykoje ir 3:2 namuose) po pratęsimo palaužė „Llanelli“ vienuolikę.

Ketvirtadienio mače „Taurui“ dėl rungtynėse su „Llanelli“ gautų kortelių negalėjo padėti gynėjai Darius Regelskis ir Mantas Lėkis, saugas Mantas Kižys, o dar vienas saugas Linas Savastas gydosi traumą. Komandą sustiprino pasveikęs veteranas Orestas Buitkus bei iš Latvijos atvykęs gynėjas Artjomas Kuznecovas, tačiau nesėkmės išvengti vistiek nepavyko.

Visi trys įvarčiai buvo pelnyti antrajame kėlinyje.

Statistika

„Tauras“ – APOEL 0:3 (0:0)

APOEL: Constantinos Charalambides (53 min.), Helio Pinto (80 min.), Gustavo Manduca (83 min.).

„Tauro“ sudėtis: Šarūnas Kilijonas, Artjoms Kuznecovs, Karolis Jasaitis (53 min. Lukas Bielskis), Janis Vaitkus, Nerijus Mačiulis, Jose Lopes Vide (72 min. Egidijus Auryla), Jaunius Mockus, Orestas Buitkus, Sergei Irkha, Andrius Gedgaudas, Mindaugas Daunoravičius (62 min. Lukas Martišauskas).

APOEL sudėtis: Dionisios Chiotis, Paulo Jorge, Boban Grnčarov, Esteban Solari (69 min. Ivan Tričkovski), Constantinos Charalambides, Joost Broerse, Gustavo Manduca, Nuno Morais (13 min. Marinos Satsias), Anthos Solomou, Marcinho (72 min. Helio Pinto), William Boaventura.

Nesėkmę patyrė ir Europos lygos atrankoje debiutavusi „Šiaulių“ ekipa. Šiauliečių vienuolikė namų aikštėje 77 minutes sėkmingai laikėsi mače su Krokuvos „Wisla“, tačiau vieną po kito praleido du įvarčius ir rezultatu 0:2 pralaimėjo daugkartinei Lenkijos pirmenybių nugalėtojai.

Atsakomasis susitikimas po savaitės vyks Krokuvoje.

„Šiauliai“ – Krokuvos „Wisla“ 0:2 (0:0)

„Wisla“: Pawelas Brožekas (78 min.), Piotras Brožekas (80 min.).

„Šiaulių“ sudėtis: Serej Kosov, Tomas Kančelskis, Edvinas Jasaitis (83 min. Saimonas Burkšaitis), Mantas Kuklys, Vaidas Viktoravičius (46 min. Viktor Raskov), Igors Kozlovs, Deividas Lunskis, Paulius Janušauskas (61 min. Vilius Lapeikis), Vaidas Šilėnas, Saša Količ, Ernestas Pilypas.

„Wisla“ sudėtis: Milan Jovanič, Radoslaw Sobolewski, Piotr Brožek, Rafal Boguski, Lukasz Gorgula (71 min. Tomaš Jirsak), Junior Diaz Diaz, Patryk Malecki (64 min. Maciej Žurawski), Erik Cikos, Pawel Brožek, Mateusz Kowalski, Cleber.

Savo varžovų pranašumą pripažinti buvo priversta ir nuo antrojo etapo startavusi Marijampolės „Sūduvos“ komanda, namuose 0:2 nusileidusi pajėgiam Vienos „Rapid“ klubui. Pirmąjį įvartį svečiai iš Austrijos įmušė jau 12-ą susitikimo minutę, o 81-ąją įtvirtino savo pranašumą.

Atsakomosios rungtynės – po savaitės Vienoje.

Marijampolės „Sūduva“ – Vienos „Rapid“ 0:2 (0:1)

„Rapid“: Steffen Hofmann (12 min.) ir Christopher Trimmel (81 min.)

„Sūduvos“ sudėtis: Povilas Valinčius, Eimantas Valaitis, Alfredas Skroblas, Sergej Koziuberda, Liu Chao (88 min. Andrius Urbšys), Povilas Leimonas, Sandro Grande, Vaidas Slavickas, Esau Garcia Alvarez (46 min. Evaldas Grigaitis), Vladimir Gogberašvili, Ričardas Beniušis (70 min. Povilas Lukšys).

„Rapid“ sudėtis: Raimund Hedl, Juergen Patocka, Mario Sonnleitner, Markus Heikkinen, Hamdi Salihi (46 min. Thomas Hinum), Steffen Hofmann, Markus Katzer, Nikica Jelavič, Veli Kavlak (68 min. Christopher Drazan), Tanju Kayhan, Christopher Trimmel (85 min. Andreas Dober).

Vengrijos klubui L.Pilibaitis pelnė įvartį

Pirmosiose antrojo atrankos etapo rungtynėse Vengrijos futbolo čempiono bronzos medalininkas Dėro ETO klubas ketvirtadienį svečiuose 2:0 (1:0) nugalėjo Kazachstano „Atyrau“ vienuolikę.

Pirmojo įvarčio autoriumi svečių gretose tapo visą mačą žaidęs lietuvis Linas Pilibaitis (26 tšk.), o antrojo Fouadas Bouguerra (88 min.).

Nesėkmę ketvirtadienį svečiuose patyrė ir lietuvių atstovaujama Silamejės „Kalev“ (Estija) ekipa, Baltarusijoje net 1:5 (0:2) pralaimėjusi Minsko „Dinamo“ futbolininkams.

Nerijus Vasiliauskas žaidė visą susitikimą, Vitalis Stankevičius – iki 69 minutės, o 38-ą minutę įspėtas Vygantas Zubavičius buvo pakeistas jau po pirmojo kėlinio.