Anglijos futbolininkams vienintelį įvartį 23-ą min. įmušė puolėjas Jermainas Defoe. Po rungtynių Slovėnijos futbolininkai stadioną paliko taip pat geros nuotaikos, nes JAV ir Alžyro lygiosios jiems garantavo antrą vietą grupėje bei kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Viskas apsivertė aukštyn kojomis per kelias minutes. Jau per teisėjo pridėtą laiką Pretorijoje Landonas Donovanas įmušė pergalingą JAV įvartį ir amerikiečiai triumfavo, o slovėnai baigė savo pasirodymą.

JAV rinktinė C grupėje pralenkė anglus dėl daugiau įmuštų įvarčių.

Aštuntfinalyje amerikiečiai kovos su D grupėje antrą vietą užimsiančia komanda, o Anglijos varžove taps D grupės nugalėtoja.

Galutinė C grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. JAV 3 1 2 0 4-3 5
2. Anglija 3 1 2 0 2-1 5
3. Slovėnija 3 1 1 1 3-3 4
4. Alžyras 3 0 1 2 0-2 1

Slovėnija – Anglija 0:1 (0:1)

Slovėnijos rinktinės sudėtis: Samir Handanovič, Boštjan Cesar, Marko Šuler, Bojan Jokič, Miso Brečko, Aleksandar Radosavljevič, Robert Koren, Andraz Kirm, Valter Birsa, Milivoje Novakovič, Zlatan Ljubijankič (62 min. Zlatko Dedič).

Anglijos rinktinės sudėtis: David James, Matthew Upson, John Terry, Gareth Barry, Ashley Cole, Glen Johnson, Steven Gerrard, Frank Lampard, James Milner, Jermain Defoe (86 min. Emile Heskey), Wayne Rooney (72 min. Joe Cole).

Pirmosiomis minutėmis anglai kontroliavo kamuolį, tačiau atakas rezgė neskubėdami. 7-ą min. pirmą kontrataką surengė Slovėnijos komada, bet Valterio Birsos smūgiuotą kamuolį vartinininkas Davidas Jamesas pagavo nesunkiai.

Slovėnijos futbolininkai neatrodė išsigandę ir aikštėje jautėsi laisvai, stengėsi atsakyti greitomis kontratakomis.

14-ą min. Frankas Lampardas pabandė laimę tolimu baudos smūgiu – kamuolį sugavo slovėnų vartų sargas Samiras Handanovičius. Netrukus Wayne’o Rooney smūgį baudos aikštelėje blokavo gynėjas.

Netrukus nuo įvarčio jau turėjo gelbėtis anglai – Johnas Terry blokavo smūgį, o D. Jamesas vikriai gaudė kamuolį po kampinio.

23-ą min. Anglijos rinktinė išsiveržė į priekį po slovėnų gynėjų klaidos. Jameso Milnerio perdavimas surado puikiai išbėgusį Jermaine’ą Defoe ir šis iš maždaug 3 metrų šuolyje pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. S. Handanovičius buvo bejėgis – 1:0.

Anglai spaudė varžovus ir po įvarčio – netrukus F. Lampardas neišnaudojo progos, kai baudos aikštelės prieigose smūgiavo per aukštai. 30-ą min. S. Handanovičius vos sugraibė kamuolį po Steveno Gerrardo smūgio. Slovėnai atrodė sutrikę, jų varžovai aktyviai atakavo.

Tik kėlinio pabaigoje Slovėnijos futbolininkų veiksmuose vėl atsirado puolimo elementai, bet anglai iki pertraukos apsigindavo nesunkiai.

Jau antrojo kėlinio pirmą minutę J. Defoe galėjo pasižymėti antrą kartą, bet iššokęs prieš vartininką nepataikė į kamuolį. Anglas pasižymėjo po dar kelių minučių, bet tiek jis, tiek perdavimą atlikęs W. Rooney prieš tai atsidūrė nuošalėje.

52-ą min. V. Birsa baudos smūgiu iš maždaug 23 metrų pasiuntė kamuolį į Anglijos rinktinės vartus, bet D. Jamesui tai iššūkių nesukėlė.

59-ą min. J. Terry po kampinio galva pabandė pramušti S. Handanovičiaus gynybą, bet Slovėnijos rinktinės vartininkas smūgį atlaikė. Iškart po to W. Rooney pataikė į virpstą – kamuolys niekaip nenorėjo kristi į slovėnų vartus.

68-ą min. slovėnai triskart iš eilės iš baudos aikštelės smūgiavo į vartus – dukart kamuolį blokavo Anglijos komandos gynėjai, sykį jis skriejo pro šalį.

Rungtynių pabaigoje abi komandos ėmė vis labiau saugoti rezultatą. Toks santykis tenkino ir slovėnus, kurie žinojo, kad JAV ir Alžyras vis dar žaidė be įvarčių. Tačiau amerikiečiai nuskriaudė Slovėniją paskutinę akimirką.

Geltonos kortelės: Slovėnija 3 – 1 Anglija

Raudonos kortelės: Slovėnija 0 – 0 Anglija.

JAV – Alžyras 1:0 (0:0)

JAV rinktinės sudėtis: Tim Howard, Jay DeMerit, Jonathan Bornstein (80 min. DaMarcus Beasley), Carlos Bocanegra, Steve Cherundolo, Michael Bradley, Maurice Edu (65 min. Edson Buddle), Landon Donovan, Clint Dempsey, Herculez Gomez (46 min. Benny Feilhaber), Jozy Altidore.

Alžyro rinktinės sudėtis: Rais M’Bolhi, Antar Yahia, Rafik Halliche, Nadir Belhadj, Madjid Bougherra, Medhi Lacen, Hassan Yebda, Rafik Djebbour (68 min. Abdelkader Ghezzal), Karim Ziani (69 min. Adlene Guedioura), Foued Kadir, Karim Matmour (86 min. Rafik Saifi).

Nors rungtynes energingiau pradėjo amerikiečiai, jau 6-ą min. alžyriečio Rafiko Djebbouro smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Po poros minučių Clintas Dempsey baudos smūgiu siuntė kamuolį virš Alžyro komandos vartų.

Sužaidus trečdalį kėlinio, abiejų ekipų žaidėjai – Karimas Ziani ir C. Dempsey – apsikeitė netiksliais smūgiais.

21-ą min. Alžyro baudos aikštelėje kilo sumaištis ir C. Dempsey pelnė įvartį JAV komandai, tačiau šoninis arbitras užfiksavo abejotiną nuošalę.

Abiejų rinktinių žaidėjai keitėsi galybe smūgių, tačiau visi jie buvo netikslūs ir dažniausiai net ne į vartų plotą. Rungtynės vyko lygiai, nė viena komanda neturėjo žaidybinės persvaros.

Antrajame kėlinyje atakų tempas prislopo, komandos ėmė vis labiau baimintis praleisti įvartį, kuris galėjo tapti lemiamu. 57-ą min. gerą galimybę vėl niekais paleido C. Dempsey, pataikęs į virpstą.

Abiems komandoms gyvybiškai trūkstant įvarčių, žaidėjai toliau švaistė progas, atakas baigdami netiksliais smūgiais.

79-ą min. Alžyro komandą nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Raisas M’Bolhi, po Michaelo Bradley smūgio nukreipęs kamuolį į užribį.

Jau per teisėjo pridėtą laiką amerikiečius išgelbėjo ir slovėnus paskandino Landono Donovano smūgis. Puolėjas po Jozy Altidoro bandymo pasiuntė kamuolį į vartus antruoju mėginimu ir išvedė JAV rinktinę į priekį – 1:0. Iškart po įvarčio iš aikštės pašalintas Alžyro gynėjas Antaras Yahia – rungtynių arbitras Frankas De Bleeckere jam parodė antrą geltoną kortelę, o netrukus ir paskelbė apie mačo pabaigą.

Statistika

JAV: Landon Donovan (90+1 min.)

90+2 min. raudona kortelė parodyta Antar Yahia (Alžyras).

Smūgiai: JAV 20 – 19 Alžyras

Smūgiai į vartų plotą: JAV 8 – 3 Alžyras

Pražangos: JAV 10 – 21 Alžyras

Kampiniai: JAV 4 – 6 Alžyras

Nuošalės: JAV 2 – 4 Alžyras

Kamuolio valdymas: JAV 54 proc. – 46 proc. Alžyras

Geltonos kortelės: JAV 2 – 2 Alžyras

Raudonos kortelės: JAV 0 – 1 Alžyras.