Bambergo turnyre lietuviai penktadienį 80:77 nugalėjo Turkiją bei šeštadienį 78:67 įveikė vokiečius.

Lietuvos krepšininkai iki turnyro Bamberge žaidė ketverias draugiškas rungtynes: 91:59 buvo sutriuškinta Suomija, 93:84 po pratęsimo nugalėti čekai, 86:84 įveikta Slovėnija ir kol kas vienintelis nesėkmės kartėlis patirtas susitikime su dabartine planetos čempione Ispanija – 76:97.

Rungtynės

Sekmadienio rungtynėms Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra neregistravo Arvydo Eitutavičiaus.

Susitikimas prasidėjo taikliu Luca Zoričiaus metimu (0:2). Į tai lietuviai atsakė 4 taškais - taikliai atakavo Linas Kleiza ir Simas Jasaitis (4:2).

Sužaidus 4 min. rezultatas buvo lygus (6:6), o po dviejų Ante Tomičiaus baudų metimų kroatai persvėrė rezultatą - 6:8.

Įpusėjus kėliniui, po 5 iš eilės L. Kleizos taškų Lietuva vėl priekyje - 11:8.

Likus 3 min. iki ketvirčio pabaigos Marko Popovičius dviem baudos metimais vėl atstatė persvarą (12:12) bei spurtavo - po pusantros minutės kroatai jau buvo priekyje 8 taškais (14:22).

Prasidėjus paskutiniai kėlinio minutei Lukas Andričius padidino skirtumą iki dviženklio (14:24), o iki pertraukėlės lietuviai kiek priartėjo - po pirmųjų 10 min. 17:24.

Antrasis kėlinys prasdėjo dviem Pauliaus Jankūno taškais - 19:24.

Tačiau kroatai nebuvo linkę atiduoti iniciatyvos bei sužaidus 1 min. antrajame kėlinyje atstatė dviženklę persvarą - 19:29.

Po Krasimiro Lončaro dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 12 taškų (19:31), o netrukus komandas skyrė jau 13 taškų - 20:33.

Kroatai ir toliau nemažino apsukų bei sužaidus 3 su puse minutės buvo priekyje 14 taškų - 21:35.

Mantas Kalnietis taikliu tolimu metimu bei dvitaškiu sumažino varžovų persvarą iki vienaženklės - 26:35.

Netrukus vėl iš toli pataikė M. Kalnietis bei L. Kleiza, dar du taškus pridėjo Tadas Klimavičius ir skirtumas ištirpo iki 2 taškų - 37:39.

Likus 2,5 min. iki ketvirčio pabaigos L. Kleiza gavo teisę mesti 3 baudos metimus, iš kurių 2 pasiekė tikslą - 39:39.

Iki didžiosios pertraukos kroatai įgijo 2 taškų pranašumą - komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 43:45.

Trečio kėlinio pradžioje rezultatas buvo lygus (45:45, 47:47), o sužaidus 2,5 min. Jonas Mačiulis išvedė lietuvius į priekį - 49:47.

Tiesa, jau kitoje atakoje po Marco Baničiaus metimo rezultatas tapo lygus (49:49), o po taiklaus Roko-Leni Ukičiaus tritaškio priekyje vėl buvo kroatai - 52:51.

Netrukus lietuvių žaidimas ėmė strigti ir tuo iškart pasinaudojo varžovai likus 2,5 iki kėlinio pabaigos atitolę 11 taškų skirtumu - 53:64.

Iki ketvirčio pabaigos lietuviai priartėjo minimaliu skirtumu - 68:69.

Paskutinio kėlinio pradžioje P. Jankūnas tritaškiu rezultatą išlygino - 71:71.

Netrukus po tritaškų pataikė Tomas Delininkaitis ir Martynas Pocius, o lietuviai susikrovė didžiausią rungtynėse turėtą persvarą - 77:71.

Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinės pranašumas šoktelėjo iki 11 taškų - 85:74.

Lietuviai užtikrintai užbaigė rungtynes bei šventė pergalę - 93:82.