Amerikiečiai planetos pirmenybėse dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio ir į aštuntfinalį atkeliavo B grupės varžybose iškovoję penkias pergales iš tiek pat galimų. Angola – vienintelė Afrikos kontinento atstovė, patekusi į atkrintamąsias varžybas, kai A grupėje pasiekė dvi pergales per penkerias rungtynes.

JAV rinktinė ketvirtfinalyje ketvirtadienį susitiks su Rusijos komanda, kuri kitame aštuntfinalyje 78:56 eliminavo Naująją Zelandiją.

Šiuo metu čempionate jau aiškios dvi ketvirtfinalio poros: trečiadienį nugalėtojos titulą ginanti Ispanijos rinktinė kovos su Serbija, o varžybų šeimininkai turkai grumsis su Slovėnijos krepšininkais.

Rungtynės

Amerikiečiai susitikimą pradėjo aktyviais veiksmais gynyboje ir agresyviu puolimu – po Chauncey Billupso tritaškio Kevinas Durantas dėjimu sėkmingai užbaigė greitą ataką (5:0). Angolos krepšininkai nepasimetė ir pelnė 4 taškus be atsako, bet Ch. Billupsas, K. Durantas ir Andre Iguodala spurtu 7:0 didino skirtumą (12:4).

Joaquimas Gomesas tritaškiu nutraukė varžovų sėkmingą atkarpą, bet Angolos komanda nesulaikė veržliai žaidusių K. Duranto ir A. Iguodalos (16:7). Vėliau Ch. Billupsas vėl pataikė iš toli, K. Durantas pridėjo metimą iš arčiau ir JAV nacionalinė ekipa sparčiai tolo (22:7).

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus dar daugiau nei 2 minutėms Kevinas Love’as dvitaškiu su bauda skirtumą didino jau iki 20 taškų (29:9). Angolos komandos žaidėjams buvo itin sunku galynėtis su kibia varžovų gynyba, ne vienas kartą jų mestas kamuolys net nelietė lanko. Po pirmojo kėlinio rungtynių favoritė JAV pirmavo daugiau nei įtikinančiai – 33:13.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dar 5 „sausais“ amerikiečių taškais (38:13). Nepaisant solidžios persvaros, trenerio Mike’o Krzyziewski auklėtiniai spaudė Angolos krepšininkus po visą aikštę ir įpusėjus kėliniui jau buvo surinkę pusšimtį taškų (51:25).

Apsipratę angoliečiai pagaliau ėmė sėkmingiau pulti, neblogai atakavo iš toli ir keletą kartų net baudė varžovus greitomis kontratakomis, tačiau susitikimo viduryje tarp ekipų vis dar žiojėjo 27 taškų meistriškumo praraja (65:38).

Po didžiosios pertraukos JAV rinktinė vėl šoko pirmyn – dar vienas Ch. Billupso tritaškis padidino skirtumą iki 34 taškų (74:40). Retkarčiais stabtelėdami ar pavėluodami gynyboje amerikiečiai vistiek nesunkiai išsaugojo savo milžinišką pranašumą ir ketvirtąjį kėlinį pasitiko pirmaudami 91:56.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus kiek mažiau nei 3 min. Russello Westbrooko dėjimu JAV komanda perkopė 100 taškų ribą (101:61) ir žiūrovams teliko vienas klausimas: kiek iš viso taškų pelnys amerikiečiai? O šie paskutinėmis rungtynių minutėmis talžė savo priešininkus taiklių metimų kruša ir pagerino šio čempionato rezultatyvumo rekordą – 121:66.

Statistika

JAV: Chauncey Billupsas 19 taškų (5/7 trit., 4/4 baudų), Kevinas Durantas (2/6 trit., 5/8 dvit., 1/1 baudos), Rudy Gay’us (0/2 trit., 6/8 dvit., 5/6 baudų) ir Ericas Gordonas (5/6 trit., 1/1 dvit.) po 17, Derrickas Rose’as (6 rez. perd.) ir Lamaras Odomas (8 atk. kam.) po 9, Kevinas Love’as 8 (6 atk. kam.).

Angola: Joaquimas Gomesas 21 (2/4 trit., 7/8 dvit., 1/2 baudų), Felizardo Ambrosio 12 (1/3 trit., 4/5 dvit., 1/1 baudos; 7 atk. kam.), Roberto Fortesas 11, Miguelis Lutonda 8.

Dvitaškiai: JAV 23/40 (57 proc.) – 17/30 (57 proc.) Angola

Tritaškiai: JAV 18/38 (47 proc.) – 7/27 (26 proc.) Angola

Baudų metimai: JAV 21/26 (81 proc.) – 11/15 (73 proc.) Angola

Atkovoti kamuoliai: JAV 48 – 23 Angola

Pražangos: JAV 16 – 20 Angola

Perimti kamuoliai: JAV 10 – 0 Angola

Klaidos: JAV 5 – 15 Angola

Rezultatyvūs perdavimai: JAV 30 – 12 Angola.