Tokiu būdu lietuviai iškart užsitikrino kelialapį į olimpiadą, kuri jiems bus jau šeštoji iš eilės, o Dominikos Respublikos atstovai turės dar vieną šansą - dvikovą su Nigerijos ekipa dėl trečios vietos ir trečiojo bilieto į Londoną.

Lietuviams šiame susitikime taškus pelnė visi 12 aikštėje pabuvoję žaidėjai.

Kitame pusfinalyje Rusija 85:77 įveikė Nigeriją.

Primename, kad ketvirtfinalyje lietuviai 76:72 įveikė Puerto Riką, o Dominikos Respublika 86:76 nugalėjo Makedoniją. Prieš tai grupės varžybose Lietuva 100:82 pranoko aikštės šeimininkę Venesuelą, bet 80:86 nusileido Nigerijai. Tuo metu Dominikos Respublika 95:85 laimėjo prieš Pietų Korėją, tačiau 69:84 neatsilaikė prieš Rusiją.

Šįkart „Poliedro“ arenoje prieš rungtynes atliekant Lietuvos himną švilpė tik pavieniai žiūrovai. Gerbti šalies simbolį ir laikytis tylos himno metu publikos paprašė ir arenos pranešėjas.

Rungtynių eiga:

Dominikos Respublikos rinktinės starto penketas: Elpidio Fortuna, Juanas Coronado Gilas, Francisco Garcia, Jackas Martinezas, Alas Horfordas.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė M. Kalnietis, bet netrukus du tritaškius smeigė taikliarankis Francisco Garcia - 6:6. Vis dėlto daugiausiai sėkmingai žaidusio J. Mačiulio pastangomis lietuviai kėliniui įpusėjus pirmavo 11:10. Netrukus du gražius taškus pelnė L. Kleiza, dvi baudas realizavo Jonas Valančiūnas ir mūsiškiai įgijo penkių taškų persvarą - 17:12. Ją pavyko išsaugoti iki pat pirmo kėlinio pabaigos - 21:16.

Antrą ketvirtį tritaškiu pradėjo Joshas Asselinas, o du baudos metimus pridėjęs Ronaldas Ramonas rezultatą išlygino - 21:21. Laimei, tuo metu penkis taškus iš eilės pelnė Martynas Pocius, tritaškį greitos atakos metu pataikė M. Kalnietis (29:21). Ir tai dar buvo ne pabaiga: dar vieną tritaškį įmetė M. Pocius, o Paulius Jankūnas pridėjo dvitaškį su pražanga - 35:23. Vėliau varžovai beveik kiekvienoje atakoje kvailai prasiženginėjo, o tuo labiausiai naudojosi Tomas Delininkaitis, pataikęs visus 6 baudų metimus - 45:33. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo lietuviams pirmaujant rekordine 16 taškų persvara - 52:36.

Lietuvių persvara it ant mielių augo ir po pertraukos: po J. Mačiulio, R. Kaukėno ir L. Kleizos metimų komandas skyrė jau 20 taškų atstumas - 63:43. Tiesa, varžovų trenerio paprašyta minutės pertraukėlė padėjo sustabdyti lietuvių spurtą - 63:49. Toks pat skirtumas išliko iki pat kėlinio pabaigos - 75:61.

Lemiamame ketvirtyje mūsiškiai po Rimanto Kaukėno tritaškio vėl nutolo - 82:63. Po to, kai Lietuvos komandos persvara pasiekė 22 taškus, varžovai ėmė nebesivaldyti: J. Martinezas iš pradžių apsistumdė su L. Kleiza, o vėliau buvo nubaustas technine pražanga už neleistinus veiksmus po teisėjo švilpuko prieš J. Valančiūną. Po pastarojo baudos metimo - jau 97:69 (likus žaisti 3 min. 30 sek.). Buvo akivaizdu, kad likęs laikas - tik formalumas. Netrukus tritaškį smeigė Deividas Dulkys, pelnęs 100-ąjį lietuvių tašką - 102:75. Finalinė rungtynių sirena paskelbė Lietuvos pergalę rezultatu 109:83.

Rungtynės:

Lietuva - Dominikos Respublika 109:83 (21:16, 31:20, 23:25, 34:22).

Lietuva: Jonas Mačiulis 19 (6/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/1 baudos, 6 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 17 (6/9 dvitaškiai, 5/6 baudos, 7 atk. kam., 5 pražangos), Linas Kleiza 13 (4/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos, 6 atk. kam.), Martynas Pocius 12 (2/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos), Tomas Delininkaitis 11 (1/2 tritaškiai, 8/8 baudos), Mantas Kalnietis (9 rez. perd.) ir Rimantas Kaukėnas po 9, Šarūnas Jasikevičius 7, Paulius Jankūnas 5, Deividas Dulkys 3, Darius Songaila ir Robertas Javtokas po 2 taškus.

Dominikos Respublika: Jackas Martinezas 13 (10 atk. kam.), Alas Horfordas 12 (4/13 dvitaškiai), Francisco Garcia 11 (2/3 tritaškiai), Juanas Coronado Gilas 10, Ronaldas Ramonas ir Gerardo Suero 9, Joshas Asselinas 8 (2/3 tritaškiai), Eulis Baezas 6, Elpidio Fortuna 3, Elysas Guzmanas 2 taškai.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: Lietuva 29/43 (67 proc.) – Dominikos Respublika 21/48 (44 proc.);

Tritaškiai: Lietuva 10/18 (56 proc.) – Dominikos Respublika 6/22 (27 proc.);

Baudų metimai: Lietuva 21/24 (88 proc.) – Dominikos Respublika 23/30 (77 proc.);

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 32 – Dominikos Respublika 26;

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 26 – Dominikos Respublika 18;

Perimti kamuoliai: Lietuva 6 – Dominikos Respublika 8;

Blokai: Lietuva 1 – Dominikos Respublika 0;

Klaidos: Lietuva 15 – Dominikos Respublika 11.

* * *

Nuo Nepriklausomybės atgavimo Lietuvos krepšininkai dalyvavo kol kas visose penkiose olimpiadose ir tik du kartus liko be medalių - 1992 metais Barselonoje (3 vieta), 1996 metais Atlantoje (3 vieta), 2000 metais Sidnėjuje (3 vieta), 2004 metais Atėnuose (4 vieta) ir 2008 metais Pekine (4 vieta).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1121)