Dėl šio incidento Šiaurės Korėjos futbolininkės atsisakė žaisti.

Tiesa, po valandos, prasidėjusiose rungtynėse Šiaurės Korėja 2:0 (1:0) nugalėjo varžoves iš Kolumbijos.

Abu įvarčius pelnė Song-Hui Kim 39-ą ir 86-ą minutėmis.

Šiaurės ir Pietų Korėjos santykiai įtempti ir šalys formaliai kariauja nuo 1950-1953 metų Korėjos konflikto, kuris baigėsi paliaubomis.

Londono olimpinių žaidynių organizatoriai išplatino pranešimą.

„Atsiprašome Šiaurės Korėjos komandos ir Nacionalinio olimpinio komiteto bei imsimės veiksmų, kad užtikrintume, jog tai nepasikartos“.

Kitame G grupės mače olimpinės čempionės titulą ginanti JAV rinktinė 4:2 (2:2) nugalėjo Prancūziją.

Amerikietės jau 14-ą minutę nuo varžovių atsiliko 0:2, kai pasižymėjo Gaetane Thiney (12-ą) ir Marie-Laure Delie (14-ą min.), tačiau dar pirmame kėlinyje spėjo išlyginti rezultatą po Abby Wambach ir Alex Morgan smūgiu (19-ą ir 32-ą min.).

Antrame kėlinyje JAV futbolininkės Carli Lloyd (56-ą) ir A. Morgan (66-ą) dar du sykius pasiuntė kamuolį į prancūzių vartų tinklą.

E grupės pirmo turo rungtynėse olimpinių žaidynių vicečempionės Brazilijos futbolininkės net 5:0 (2:0) sutriuškino Kamerūną, o žaidynių šeimininkė Didžioji Britanija 1:0 (0:0) įveikė Naująją Zelandiją.

Geriausia pasaulio futbolininkė Marta pelnė du įvarčius, o olimpiados šeimininkėms britėms 64-ą minutę pavyko Stephanie Houghton meistriškai atliktas baudos smūgis, kuris ir lėmė pergalę.

F grupės lydere tapo planetos pirmenybių bronzos medalininkė Švedijos rinktinė, 4:1 (3:0) nugalėjusi Pietų Afriką, o pasaulio čempionės Japonijos futbolininkės kitame grupės susitikime 2:1 (2:0) įveikė Kanadą.

Beje, dauguma įvarčių buvo labai gražūs ir papuoštų vyrų aukščiausio lygio varžybas. Įspūdingiausias buvo Pietų Afrikos rinktinės žaidėjos Portia Modise įvartis į Švedijos ekipos vartininkės Hedvig Lindah ginamus vartus beveik iš vidurio aikštės.

E grupė:

D.Britanija 1 - 0 N.Zelandija

64' Stephanie Houghton [1 - 0]

Kamerūnas 0 - 5 Brazilija

7' Francielle [0 - 1]
11' Renata Costa [0 - 2]
73' Marta [0 - 3]
80' Cristiane [0 - 4]
88' Marta [0 - 5]

Japonija 2 - 1 Kanada

33' Nahomi Kawasumi [1 - 0]
44' Aya Miyama [2 - 0]
55' Melissa Tancredi [2 - 1]

Švedija 4 - 1 Pietų Afrika

7' Nilla Fischer [1 - 0]
20' Lisa Dahlkvist [2 - 0]
21' Lotta Schelin [3 - 0]
60' Portia Modise [3 - 1]
63' Lotta Schelin [4 - 1]

JAV 4 - 2 Prancūzija

12' Gaetane Thiney [0 - 1]
14' Marie-Laure Delie [0 - 2]
19' Abby Wambach [1 - 2]
32' Alex Morgan [2 - 2]
56' Carli Lloyd [3 - 2]
66' Alex Morgan [4 - 2]

Kolumbija 0 - 2 Šiaurės Korėja

39' Song-Hui Kim [0 - 1]
86' Song-Hui Kim [0 - 2]

G grupės turnyro lentelė

1.JAV11004 - 2+23
2.Š.Korėja11002 - 0+23
3.Prancūzija10012 - 4-20
4.Kolumbija10010 - 2-20

Į žaidynių ketvirtfinalį pateks pirmą ir antrą vietas grupėse užėmusios komandos bei dvi geriausios trečiose pozicijose likusios ekipos.