Lygi kova aikštėje vyko tik pirmame kėlinyje, kurį argentiniečiai laimėjo minimaliai (24:23). Vėliau Pietų Amerikos atstovų persvara tapo dviženkle ir išliko tokia iki pat susitikimo pabaigos.

Mūsiškiai nesustabdė iš viso kartu net 73-is taškus surinkusių Luiso Scolos, Manu Ginobilio ir Carloso Delfino.

Kiek anksčiau A grupėje sužaistuose pirmuose dviejuose mačuose staigmenų nebuvo užfiksuota: Nigerija 60:56 įveikė Tunisą, o JAV žvaigždės 98:71 pranoko Prancūzijos komandą.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas.

Susitikimą daug pakiliau pradėjo argentiniečiai, kurie po Manu Ginobilio ir Pablo Prigionio tritaškių išsiveržė į priekį 6:2. Lietuviai bandė žaisti greitai, bet jiems nesisekė gynyboje - 6:12. Po M. Pociaus ir L. Kleizos taškų jau lygu - 14:14. Nors mūsiškiai trumpam net buvo persvėrę rezultatą (17:16), pietų amerikiečiai iki kėlinio pabaigos sugebėjo susigrąžinti persvarą - 24:23.

Antrą ketvirtį irgi geriau pradėjo Luiso Scolos vedami varžovai, kurie laimėjo atkarpą 11:4 ir pirmavo jau aštuoniais taškais - 35:27. Po Kęstučio Kemzūros paprašytos minutės pertraukėlės du taškus su pražanga pelnė Darius Songaila (30:35), tačiau tada itin tolimą tritaškį smeigė Pablo Prigioni, kolegos pavyzdžiu pasekė ir Carlosas Delfino, o argentiniečiai įgijo jau 11 taškų pranašumą - 43:32. Po dar vieno C. Delfino šūvio - jau 48:34. Iki didžiosios pertraukos lietuviai sugebėjo priartėti tik dviem taškais - 39:51.

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir toliau: po dar kelių rezultatyvių argentiniečių atakų skirtumas išaugo jau iki 20 taškų - 63:43. Po J. Mačiulio ir M. Pociaus tritaškių mūsiškių deficitas kiek sumažėjo - 55:69. Vis dėlto Pietų Amerikos komanda neleido suabejoti savo pranašumu: po trijų kėlinių - 61:78.

Po Andreso Nocionio dvitaškio ketvirtame ketvirtyje rinktines vėl skyrė 19 taškų ir toks skirtumas beveik visą laiką ir laikėsi - 88:69. Po gražaus L. Scolos dvitaškio su pražanga argentiniečiai nutolo net 22 taškų atstumu - 91:69. Iki finalinės sirenos jie pridėjo dar vieną tašką ir laimėjo daugiau nei užtikrintai - 102:79.

Rungtynės:

Lietuva - Argentina 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24).

Lietuva: Linas Kleiza 20 (6/10 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 5/6 baudos, 7 atk. kam.), Paulius Jankūnas 14 (4/6 dvitaškiai, 6/6 baudos), Darius Songaila 11 (15 min., 4/5 dvitaškiai, 3/3 baudos), Jonas Mačiulis 7, Jonas Valančiūnas (3/4 dvitaškiai), Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) ir Darius Songaila po 6, Martynas Pocius 5 (6 klaidos), Rimantas Kaukėnas 4 taškai. Simas Jasaitis ir Renaldas Seibutis taškų nepelnė, o Antanas Kavaliauskas nežaidė.

Argentina: Luisas Scola 32 (12/19 dvitaškiai, 8/13 baudos), Manu Ginobili 21 (6/10 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 6/6 baudos, 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Carlosas Delfino 20 (6/9 tritaškiai), Andresas Nocioni 10, Pablo Prigioni 9 (3/4 tritaškiai, 6 rez. perd.), Juanas Gutierrezas 6, Leo Gutierrezas 3, Facundo Campazzo 1 taškas.

* * *

Antra dvikova Londone lietuvių laukia su Nigerijos žaidėjais, kuriems buvo nusileista atrankos į olimpiadą varžybose Karakase (80:86) - susitikimas vyks antradienį 16 val. 30 min.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2029)