Kvalifikacijoje dalyvavo 23 sportininkai, o į finalą, kuris vyks ketvirtadienio vakarą, pateko aštuoni.

Vyrų 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje ketvirtadienio vakarą varžysis 21-erių Giedrius Titenis. Atrankoje lietuvis distanciją įveikė per 59,57 sek. (geriausias sezono rezultatas) ir užėmė 13-ą vietą tarp 35 plaukikų. Lyderiui 22-ejų italui Fabio Scozzoli G. Titenis pralaimėjo 1,51 sek.

23-ejų Edvinas Dautartas kvalifikacijoje užėmė 21-ą vietą ir į kitą etapą nepateko. Lietuvos sportininkas užfiksavo 1 min. 0,55 sek. laiką (geriausias sezono rezultatas), o nuo pusfinalio barjero jį skyrė 0,51 sek.

18-metis Igoris Kozlovskis šioje rungtyje sugaišo 1:02,11 (geriausias sezono rezultatas) ir liko 31-as. Nuo pusfinalyje vietą garantuojančios 16-os pozicijos lietuvis atsiliko 2,07 sek.

Vyrų 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje 26-erių metų Paulius Viktoravičius distanciją įveikė grečiausiai šį sezoną – per 23,12 sek., bet nepateko į pusfinalį. Lietuvis tarp 40 sportininkų užėmė 34-ą vietą, o iki pusfinalininkų šešioliktuko jam pritrūko 0,7 sek.

Greičiausiai atrankoje plaukė 19-metis italas Marco Orsi – 21,48 sek.

Nepasisekė P. Viktoravičiui ir 100 metrų peteliške atrankos varžybose, kuriose jis atstumą nuplaukė per 55,19 sek. ir liko priešpaskutinis, 34-as. Norint patekti į pusfinalį, Lietuvos sportininkui reikėjo plaukti bent 2,33 sek. greičiau.

Pirmą vietą rungties kvalifikacijoje užėmė 100 metrų per 51,70 sek. įveikęs 20-metis Čekijos atstovas Janas Seflas.

Vyrų 200 metrų plaukimo nugara kvalifikacijoje nepasisekė 18-mečiui Matui Andriekui, kuris sugaišo 1 min. 59,06 sek., pasiekdamas asmeninį rekordą, tačiau tarp 20 dalyvių užėmė 18-ą vietą ir į finalą nepateko. Iki geriausiųjų aštuntuko lietuviui pritrūko 4,06 sek.

Greičiausias atrankoje buvo 34-erių turkas Derya Buyukuncu, kuris distancijoje sugaišo 1:53,38 min.

Vyrų 4 po 50 metrų plaukimo kombinuotoje estafetėje Lietuvos kvartetas (V. Janušaitis, E. Dautartas, P. Viktoravičius ir G. Titenis) tarp 10 komandų liko paskutinis. Mūsiškiai distanciją nuplaukė per 1 min. 39,68 sek. ir 4,44 sek. atsiliko nuo pirmą vietą užėmusių Italijos sportininkų. Norint patekti į finalinį aštuntuką lietuviams reikėjo plaukti bent 0,73 sek. greičiau.

DELFI jau rašė, kad Lietuvos plaukimo rinktinei gerokai kortas sumaišė trečiadienį dėl lėktuvo gedimo atšauktas tiesioginis reisas į Olandiją. Tai lėmė, kad lietuviai varžybų vietą pasiekė tik čempionato išvakarėse.