Šeštadienį 200 m nugara finale lietuvis nuplaukė per 2 minutes 0,12 sekundės ir net 1,16 sekundės pagerino pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą. Išvakarėse Danas Rapšys pusfinalyje šį nuotolį nuplaukė per 2 minutes 1,28 sekundės ir, 0,36 sekundės pagerino Vytautui Janušaičiui nuo 2008-ųjų priklausiusį šalies rekordą, tarp 16 dalyvių užėmė ketvirtą vietą.

Senojo žemyno čempionu tapo britas Josephas Patchingas (1:59,45), o sidabras atiteko italui Lucai Mencariniui (1:59,66).

Kiti trys šeštadienį vakarinėse varžybose pusfinalio plaukimuose dalyvavę lietuviai nepateko į finalus: Ugnė Mažutaitytė 100 m nugara įveikė per 1 minutę 5,11 sekundės ir liko šešiolikta, Tadas Duškinas 100 m peteliške sugaišo 55,36 sekundės ir užėmė penkioliktąją vietą, o taip pat penkioliktas finišavęs Marius Mikalauskas 100 m krūtine nuplaukė per 1 minutę 4,49 sekundės ir pagerino asmeninį rekordą.

Europos čempionate dalyvauja 486 atletai - 262 jaunuoliai (17-18 metų) ir 224 merginos (15-16 metų) iš 43 Senojo žemyno valstybių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)