Iki šiol viename NBA mače buvo žaidę daugiausiai du krepšininkai iš Lietuvos.

Nors vos prieš porą dienų iš NBDL lygos „Vipers“ ekipos į „Rockets“ gretas sugrąžintas D. Motiejūnas ant parketo praleido tik 1 min., pergalę šventė būtent jo atstovaujama komanda - 117:101 (29:23, 32:28, 38:23, 18:22). Beje, „Rockets“ vyrai per pirmus tris kėlinius pelnė net 99 taškus.

Daugiausiai ir geriausiai iš trijų lietuvių žaidė J. Valančiūnas, per 32 min. įmetęs 12 taškų (5/10 dvitaškiai, 2/3 baudos), atkovojęs 5, o praradęs 2 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, blokavęs 1 varžovo metimą ir nė karto neprasižengęs.

L. Kleiza (5 min., 0/1 dvitaškis, 1 klaida, 2 pražangos) ir D. Motiejūnas (1 min.) taškais nepasižymėjo.

Donatas Motiejūnas (viduryje)

Rungtynių eiga:

Kaip ir tikėtasi, rungtynes pradėjo tik vienas lietuvis iš trijų - Jonas Valančiūnas. Jis pirmomis minutėmis niekuo neišsiskyrė, o rezultatas buvo lygus - 6:6. Po Marcuso Morriso tritaškio ir dviejų Omero Ašiko taškų šeimininkai pamėgino atitrūkti (17:11) ir privertė Dwane'ą Casey prašyti minutės pertraukėlės. Netrukus vieną iš dviejų baudų realizavo J. Valančiūnas, tačiau „Rockets“ pranašumas ir toliau augo - 27:18. Iki kėlinio pabaigos daugiausiai Andrea Bargnanio pastangomis svečiams pavyko kiek sumažinti savo deficitą - 23:29.

Nuo pat antro ketvirčio pradžios aikštelėje pasirodė Linas Kleiza ir „Raptors“ priartėjo iki vieno metimo - 30:32. L. Kleizos pasirodymas buvo trumpas ir ne itin sėkmingas: pramestas dvitaškis, klaida ir dvi pražangos, o taikliai iš toli atakavę „Rockets“ žaidėjai vėl susigrąžino 9 taškų persvarą - 47:38. Po O. Ašiko dėjimo į didžiąją pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami jau 10 taškų - 61:51.

Trečią kėlinį „Raptors“ pradėjo itin nesėkmingai: pralaimėjo pirmų penkių minučių atkarpą net 4:17 ir po Jameso Hardeno tritaškio atsiliko jau 23 taškais - 55:78. Svečiai nerado vaistų prieš varžovų puolimą ir skirtumas toliau augo it ant mielių - 91:64. Tiesa, iki ketvirčio pabaigos jis kiek sumažėjo - 99:79.

Paskutinį kėlinį daug labiau susikaupę pradėjo „Raptors“ krepšininkai ir jie po galingo Terrence'o Rosso dėjimo priartėjo iki 15 taškų - 85:100 (likus 10 min.). Nors netrukus šeimininkai vėl galėjo pasigirti 20 taškų atsarga (107:87), po J. Valančiūno dvitaškio su pražanga komandas teskyrė jau tik 12 taškų - 97:109 (likus 4 min. 20 sek.). Vis dėlto daugiau intrigos rungtynėse taip ir nebebuvo, o likus žaisti 1 min. ir rezultatui esant 116:99 aikštėje pasirodė ir trečiasis Lietuvos atstovas NBA - Donatas Motiejūnas. Tiesa, jam pavyko sudalyvauti tik vienoje saviškių atakoje, tad jis niekuo nepasižymėjo. Galutinis rezultatas - 117:101.

Rungtynės:

Hjustono „Rockets“ (7/7) - Toronto „Raptors“ (3/12) 117:101 (29:23, 32:28, 38:23, 18:22).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 24 (4/8 tritaškiai, 12 rez. perd.), Patrickas Pattersonas 22, Chandleris Parsonsas 18, Jeremy Linas 16 (6/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos, 10 rez. perd.), Omeras Ašikas 13 (18 atk. kam.), Marcusas Morrisas 11 taškų (2/3 tritaškiai). Donatas Motiejūnas (1 min.) taškų nepelnė.

„Raptors“: Andrea Bargnani 21 (3/4 tritaškiai), Terrence'as Rossas 19, Jonas Valančiūnas (5/10 dvitaškiai, 2/3 baudos, 5 atk. kam.), DeMaras DeRozanas, Jose Manuelis Calderonas (4/8 tritaškiai) ir Edas Davisas (5/6 dvitaškiai) po 12 taškų. Linas Kleiza (5 min.) taškų nepelnė.

* * *

Pagerbdami savaitgalį mirusią Hjustono komandos vyriausiojo trenerio Kevino McHale'o dukterį Sashą, kuriai buvo 23-eji metai, šeimininkų žaidėjai ryši žalios spalvos gedulo juosteles. Žalia buvo mėgstamiausia S. McHale spalva.

„Rockets“ klubui vadovavo Kelvinas Sampsonas, pavadavęs laidotuvėse dalyvaujantį strategą K. McHale'ą.

Antroji „Rockets“ ir „Raptors“ komandų dvikova reguliariajame sezone įvyks gruodžio 16 d. Toronte.

Beje, „Rockets“ klube irgi yra antras lietuvis, tik jis dirba už aikštės ribų - krepšinio operacijų direktoriaus pareigas eina Artūras Karnišovas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (154)