Po nesėkmės „Žalgiris“ prarado galimybę patekti į Eurolygos atkrintamas varžybas.

Pirma abiejų ekipų dvikova TOP-16 etape Kaune baigėsi įtikinama maskviečių pergale 87:73.

Tačiau mūsiškiai dukart buvo pajėgesnis už grėsmingus varžovus VTB Vieningos lygos čempionate - 74:68 Maskvoje ir 76:66 Kaune.

Pastaruoju metu „Žalgirio“ sudėtyje įvyko ir kadrinių pasikeitimų. Dėl nesumokėto atlyginimo į konkurentų MadridoReal“ komandą išvyko amerikietis Tremmellas Dardenas, dėl traumos su CSKA ekipa nežais ir kroatas Marko Popovičius. Traumas toliau gydosi kauniečių komandos kapitonas Paulius Jankūnas ir Tadas Klimavičius, neva dėl religinių motyvų Kauną paliko Ibrahimas Jaaberas.

Broliai Maciai CSKA arenoje (krepšinio aistruolio foto įkelta Facebook.com)

Rungtynes Maskvoje stebėjo CSKA klubo svečias Ramūnas Šiškauskas ir broliai Maciai, kurių nuotrauka arenoje paskelbta viename socialinių tinklų. Apie brolius Rusijos sostinėje paskelbė portalas lrytas.lt.

Po apylygių dviejų kėlinių (26:35), žalgiriečiai trečiame ketvirtyje tarsi užstrigo ir atsiliko nuo varžovų 15 taškų skirtumu (30:45). Tuomet atrodė, kad mūsiškiams gresia sutriuškinimas. Tačiau kauniečiai kelių minučių atkarpą sužaidė kaip iš natų ir išlygino rezultatą - 48:48. Tačiau ketvirto kėlinio antroje pusėje „Žalgiriui“ pasiekti persilaužimą pritrūko ir sėkmės, ir jėgų.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas Oliveris Lafayette'as, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Kšyštofas Lavrinovičius ir Jeffas Foote'as mačą pradėjo sėkmingai. Po R. Kaukėno dvitaškio iš vidutinio nuotolio kauniečiai pirmavo. Aaronas Jacksonas tritaškiu ir Aleksandras Kaunas dėjimu persvėrė santykį - 5:2. Taškais apsikeitė M. Kuzminskas, A. Kaunas ir Milošas Teodosičius (8:4). Dėjimais žiūrovus nudžiugino J. Foote'as ir A. Kaunas (10:6). K. Lavrinovičius baudomis neleido aikštės šeimininkams pabėgti toli (10:8). Tęsėsi neaukšto tempo, lygi ir atkakli kova (13:10, 13:12). CSKA krepšininkai kėlinį baigė mini spurtu 4:0 ir kiek atitrūko - 17:12.

Antras kėlinys prasidėjo Vladimiro Micovo taiklia bauda (18:12). Permainingoje kovoje žalgiriečiai nuolat lipo varžovams ant kulnų (20:16, 14 min.). Po Viktoro Chriapos dvitaškio ir V. Micovo tritaškio CSKA ekipa spurtavo 5:0 ir atitrūko rekordine 9 taškų persvara - 25:16 (16 min.). Joano Plazos minutės pertraukėlė padėjo trumpai - M. Kuzminskas pataikė baudas (25:18), bet Sony Weemsas įmetė iš po krepšio su pražanga (28:18). Vos tik Žalgiris K. Lavrinovičiaus ir O. Lafayette'o pastangomis priartėjo (28:23), „armiečiai“ vėl laimėjo atkarpą 5:0 ir susigrąžino 10 taškų pranašumą (33:23). Laimė, iš toli pataikė R. Kaukėnas (33:26). Po 20 minučių žaidimo CSKA komanda pirmavo - 35:26.

Trečias ketvirtis prasidėjo Roberto Javtoko kabliu (36:28). Į tai CSKA klubas atsakė S. Weemso ir A. Jacksono tritaškiais bei Nenado Krstičiaus ir Theodoro dvitaškiais, o skirtumas tapo rekordiniu (45:30). Darjušas Lavrinovičius ir O. Lafayette'as pagaliau nutraukė žalgiriečių taškų „badą“ (45:34). „Žalgiris“ netrukus pagavo savo žaidimo ritmą ir po dviejų O. Lafayette'o tolimų metimų iš eilės bei M. Kuzminsko elegantiško dėjimo mūsiškiai priartėjo - 48:42 (spurtas - 3:10). Tuo kauniečių skrydis nesibaigė: K. Lavrinovičius dar pataikė tritaškį su pražanga, o kitoje atakoje „brolis“ prasiveržė po krepšiu ir išlygino rezultatą - 48:48 (spurtas - 3:15).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo V. Chriapos ir R. Kaukėno tritaškiais (51:51), vėliau abiejų komandų žaidėjai apsikeitė ir dvitaškiais (53:53). Po S. Weemso 5 taškų (3+2) ir V. Chriapos tolimo šūvio CSKA ekipa vėl atitrūko 8 taškais (61:53, rusų spurtas - 13:5). Aikštės šeimininkai vėl atsitiesė ir susigrąžino 10 taškų pranašumą (65:55). Likus 3 min. iki ketvirto kėlinio pabaigos Maskvos komanda pirmavo - 68:57. Nors mačo pabaigos paskutinę atkarpą Žalgiris laimėjo 4:2 (R. Kaukėno, R. Javtoko ir V. Chriapos dvitaškiai), galutinę pergalę šventė CSKA komanda - 70:61.

Rezultatas:

CSKA (8/3) - „Žalgiris“ (4/7)- 70:61 (17:12, 18:14, 13:22, 22:13).

CSKA: Sonny Weemsas 13, Viktoras Chriapa 12, Aaronas Jacksonas, Nenadas Krističius (8 atk. kam.) ir Aleksandras Kaunas po 9, Valdimiras Micovas 6, Milošas Teodosičius 5, Zoranas Ercegas 3 (3:20 min.), Andrejus Voroncevičius ir Theodoros Papaloukas po 2 taškus.

„Žalgiris“: Rimantas Kaukėnas 16 (5 atk. kam., 5 rez. perdav., 3 per. kam., 2 klaid., 5/10 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Oliveris Lafayette‘as 11 (7 atk. kam., 4 rez. perdav., 2 per. kam., 3 klaid., 1/5 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas (1 atk. kam., 2 per. kam., 3 klaid., 3/5 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Darjušas Lavrinovičius (6 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) ir Kšyštofas Lavrinovičius (5 atk. kam., 2 per. kam., 2 rez. perdav., 1 klaid., 1/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/3 baudos) po 8, Robertas Javtokas (2 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) ir Jeffas Foote‘as (2/2 dvitaškiai) po 4, Vytenis Lipkevičius (2 atk. kam., 1/2 dvitaškiai) 2 taškai. Mario Delašas (14:31 min., 1 atk. kam., 0/2 dvitaškiai), Donaldas McGrathas (12:17, 2 klaid., 0/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) ir Adas Juškevičius (3:12, 0/2 dvitaškiai) taškų nepelnė.

Pražangos: CSKA 14 – 15 „Žalgiris“.

Kitose E grupės rungtynėse Atėnų „Panathinaikos“ klubas, kur žaidžia Jonas Mačiulis, savo aikštėje susitiko su Berlyno „Alba“ komanda ir nugalėjo varžovus triuškinančiu rezultatu 82:58 (21:11, 29:17, 17:9, 15:21).

Svarbią pergalę iškovojo Malagos „Unicaja“ klubas, svečiuose rezultatu 77:74 (15:21, 17:19, 28:13, 17:21) laimėjęs prieš Madrido „Real“ komandą, kurioje dėl traumos nežaidžia Martynas Pocius.