Mūsiškė šeštame atrankos plaukime nuotolį įveikė per 29,56 sek., užėmė pirmą vietą savo plaukime bei atrankoje ir pasiekė čempionato bei Lietuvos rekordą. Ankstesnis geriausias pasiekimas buvo 29,96 sek.

Kita Lietuvos plaukikė Raminta Dvariškytė šios rungties penktame atrankos plaukime distanciją įveikė per 32,04 sek., laimėjo savo plaukimą, bet bendroje įskaitoje liko 29-a ir tarp 16-os pusfinalio dalyvių nepateko. R. Dvariškytei iki pusfinalio barjero pritrūko 0,96 sek.

Šios rungties pasaulio rekordininkė 25 m ir 50 m baseinuose, Londono olimpiados čempionė kombinuotoje estafetėje 4 po 100 m amerikietė Jessica Hardy finišavo po R. Meilutytės (29,74) ir bendroje atrankos įskaitoje buvo trečia. Antrą vietą užėmė Alla Atkinson iš Jamaikos (29,72). Iš viso 50 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje varžėsi 61 sportininkė.

Rungties pusfinalio varžybos vyks trečiadienio vakarą, o finalas - gruodžio 13-ą.

Iki šiol nė vienam mūsų šalies atstovui tokio rango varžybose nepavyko iškovoti medalių.

Londono olimpinėse žaidynėse aukso medalį 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojusi R. Meilutytė Stambule dalyvaus net penkiose rungtyse. Šis pasaulio čempionatas bus tik antras oficialus jos startas po olimpinių žaidynių. Prieš kelias dienas geriausia 2012 metų Europos jaunąja (iki 19 metų) sportininke išrinkta lietuvė spalio viduryje dalyvavo plaukimo pasaulio taurės trumpame baseine trečio etapo varžybose. Jose R. Meilutytė laimėjo 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtis, o 100 m kompleksiniu būdu rungtyje užėmė trečią vietą.

Stambulo Sinan Erdem arenoje vyksta plaukimo 25 m baseine pasaulio čempionatas

D.Rapšys į pusfinalį nepateko

Danas Rapšys trečiadienį dalyvavo vyrų 100 metrų plaukimo nugara atrankoje ir į pusfinalį nepateko. Mūsiškis nuotolį įveikė per 55,08 sek. ir užėmė atrankoje 39-ą vietą tarp 64-ių plaukikų. Atrankoje geriausiai pasirodė australas Robertas Hurley (50,22 sek.), aplenkęs amerikietį Matthew Greversą (50,55) ir rusą Stanislavą Donecą (50,83).

D. Repšio asmeninis rekordas yra 53,61 sek. Jam iki pusfinalio ribos pritrūko 3,38 sek.

G.Titenis ir B.Blažys taip pat liko už pusfinalio borto

Trečiadienį Giedrius Titenis ir Vaidotas Blažys dalyvavo 100 m plaukimo krūtine rungties atrankoje. Anykštėnas G. Titenis nuotolį įveikė per 59,40 sek., atrankos bendroje įskaitoje liko 23-ias ir į pusfinalį nepateko. Mūsiškiui iki geriausių rungties plaukikų 16-uko pritrūko 0,37 sek.

V. Blažys distancijoje užtruko 1:00,26 ir atrankoje finišavo 33-ias.

Atrankoje greičiausias buvo amerikietis Kevinas Cordesas (57,66 sek.). Antrą vietą užėmė vokietis Marco Kochas (58,10), o trečią rezultatą pasiekė italas Fabio Scozzoli (58,16).

Iš viso vyrų 100 metrų plaukimo krūtine atrankoje varžėsi 95 plaukikai.

Lietuvos garbę be jau minėtų mūsų šalies plaukikų Stambule dar gina ir Mindaugas Sadauskas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (118)