Ji Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje įrengtame 25 m baseine 50 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje finišavo per 29.51 sek. ir 0.05 sek. pagerino sau pačiai nuo ryto priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0.04 sekundės - Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Antrą geriausią rezultatą užfiksavo jamaikietė Alia Atkinson (29.62 sek.), trečia liko amerikietė Jessica Hardy (29.82 sek.).

Rungties finalas vyks ketvirtadienį, gruodžio 13-ą.

Iki šiol nė vienam mūsų šalies atstovui tokio rango varžybose nepavyko iškovoti medalių.

* * *

Primename, kad atrankos varžybų šeštame plaukime R. Meilutytė nuotolį įveikė per 29,56 sek., užėmė pirmą vietą savo plaukime bei atrankoje ir pasiekė čempionato bei Lietuvos rekordą. Ankstesnis geriausias pasiekimas buvo 29,96 sek.

Kita Lietuvos plaukikė Raminta Dvariškytė šios rungties penktame atrankos plaukime distanciją įveikė per 32,04 sek., laimėjo savo plaukimą, bet bendroje įskaitoje liko 29-a ir tarp 16-os pusfinalio dalyvių nepateko. R. Dvariškytei iki pusfinalio barjero pritrūko 0,96 sek.

Londono olimpinėse žaidynėse aukso medalį 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojusi R. Meilutytė Stambule dalyvaus net penkiose rungtyse. Šis pasaulio čempionatas bus tik antras oficialus jos startas po olimpinių žaidynių. Prieš kelias dienas geriausia 2012 metų Europos jaunąja (iki 19 metų) sportininke išrinkta lietuvė spalio viduryje dalyvavo plaukimo pasaulio taurės trumpame baseine trečio etapo varžybose. Jose R. Meilutytė laimėjo 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtis, o 100 m kompleksiniu būdu rungtyje užėmė trečią vietą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (279)