Finale A. Skujytė dalyvaus penktadienį, 18.00 val.

Favoritėmis rungties finale bus sėkmingiausiai rutulį kvalifikacinėse varžybose stūmusios vokietė Nadine Kleinert (18,65 m), rusė Irina Tarasova (18,31 m) ir Vokietijos sportininkė Josephine Terlecki (18,22 m).

Pirma ketvirtadienį iš lietuvių startavo bėgikė Eglė Staišiūnaitė.

Pirmame 400 m barjerinio bėgimo pusfinalyje E. Staišiūnaitė nuotolį įveikė per 58,76 sek., užėmė priešpaskutinę - 7-ą vietą - ir į finalą nepateko. Bendroje įskaitoje mūsiškė užėmė 15-ą vietą. Prieš pat finišą lietuvė aplenkė sustojusią rumunę Angelą Morošanu, kuri pirmavo iki finišo tiesiosios vidurio.

Vietos finale buvo garantuotos - trims pirmoms abiejų pusfinalių bėgikėms ir dviems sportininkėms, pasiekusios geriausius laikus.

Greičiausios pusfinalyje 400 m barjerinio bėgimo distancijoje buvo rusė Irina Davydova (54,68 sek.), ukrainietė Anna Jaroščiuk (54,69 sek.) ir čekė Denisa Rosolova (54,71 sek.).

3000 m kliūtinio bėgimo pusfinalyje Vaida Žūsinaitė trečią kartą per paskutines tris savaites pagerino asmeninį rekordą (9:58,37) ir tapo antra Lietuvos bėgike, įveikusia 10 minučių ribą. Savo antrame pusfinalio bėgime ji finišavo devinta, o čempionate užėmė 19-ą vietą.

Favoritėmis finale bus distanciją pusfinalyje greičiausiai įveikusios turkė Gulcan Mingir (9:32,39) ir vokietės Antje Moldner-Schmidt (9:33,47) bei Gesa-Felicitas Krause (9:35,86).

Nepasisekė trišuolio atrankoje šokinėjusiam Mantui Diliui. Nors jam tai buvo antras čempionatas, mūsiškis tris kartus peržengė lentelę ir buvo diskvalifikuotas. Lietuvis buvo vienintelis iš 27 sportininkų, taisykles pažeidusiu tris kartus. Prieš dvejus metus M. Dilys buvo 21-as. Čempionato Helsinkyje normatyvas buvo 16,75 m.

Geriausius rezultatus 27 dalyvių rungtyje pademonstravo italas Fabrizio Donato (17,17 m), lenkas Karolis Hoffmannas (17,09 m) ir baltarusis Aleksejus Capikas (16,95 m).

Silvestras Guogis ketvirtadienį bėgo 400 m barjerinio bėgimo antrame pusfinalyje ir finišavo paskutinis - 8-as (51,15). Į finalą pateko trijuose pusfinaliuose dvi pirmas vietas užėmę bėgikai, o dar du atletai į finalą iškopė pagal laikus. Galutinėje įskaitoje A. Guogis, kuris pasiekė asmeninį sezono rekordą, liko 20-oje pozicijoje tarp 24-ių dalyvių.

Greičiausiai šią distanciją pusfinalyje bėgo šalies rekordą pagerinęs serbas Emiras Bekričius (49,37 sek.), vokietis Georgas Fleischhaueris (49,52 sek.) ir taip pat nacionalinį rekordą pagerinęs estas Rasmusas Maegis (49,54 sekundės).

Moterų 400 m bėgimo antrame pusfinalyje Agnė Šerkšnienė finišavo septinta (53,07 sek.), o bendroje įskaitoje užėmė 15-ą vietą ir į geriausiųjų aštuonetą, kuris varžysis finale, nepateko.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)