Ji surinko 6906 taškus ir 75 taškais pagerino Sidnėjaus olimpiados čempionei Denisei Lewis priklausiusį Didžiosios Britanijos rekordą.

Antrą vietą užėmė pasaulio čempionė rusė Tatjana Černova (6774 tšk.) trečia liko ukrainietė Liudmila Josipenko (6501 tšk.).

Olimpinė čempionė ukrainietė Natalija Dobrynska (6311 tšk.) liko tik devinta tarp 28-ių atlečių.

Pirmoje septynkovės rungtyje, 100 m barjeriniame bėgime, A. Skujytė užėmė 21-ą vietą (14,18 sek.). Šuoliuose į aukštį ji pagerino asmeninį rekordą (1,91 m), ir po dviejų rungčių pakilo į penktą vietą. Nugalėjusi rutulio stūmimo (16,49 m) rungtyje Lietuvos daugiakovininkė po trijų rungčių tapo varžybų lydere.

200 m bėgime A. Skujytės laikas buvo 24-as (25,31 sek.) ir po pirmos varžybų dienos lietuvė užėmė antrą vietą (3892 taškai). Visose rungtyse, išskyrus 200 m bėgimą, ji pagerino Lietuvos sezono rezultatus.

Antrą varžybų dieną A. Skujytė šuoliuose į tolį (6,31 m - geriausias Lietuvos sezono rezultatas) buvo penkta ir po penkių smuktelėjo į ketvirta. Po šeštos rungties - ieties metimo (49,18 m - 7 vieta) lietuvė pakilo į trečią poziciją.

Paskutinėje rungtyje 800 m bėgime (2:20,94) Lietuvos septynkovininkė liko tik 23-a.

* * *
Kitose „IAAF World Challenge“ varžybose, „Meeting International Mohammed VI“, vykusiose Rabate (Marokas), Airinė Palšytė šuoliuose į aukštį buvo trečia (1,87 m), o Povilas Mykolaitis šuoliuose į tolį - aštuntas (7,55/1,1, geriausias Lietuvos sezono rezultatas).

* * *
Atrankinėse Rytų ir Vakarų varžybose JAV studijuojantys lengvaatlečiai kovojo dėl teisės dalyvauti NCAA čempionate, kuris vyks po dviejų savaičių Des Moinese, Ajovos valstijoje. Kiekvienoje rungtyje startavo 48 sportininkai, kelialapiai į Ajovą atiteko 12 geriausių.

Vakarų varžybose Austine šuoliuose į tolį sėkmingai pasirodė Mantas Šilkauskas - 7,80/2,7 m (pirmu šuoliu). Trijų paskutinių šuolių jis net atsisakė. Mantas užėmė šeštą vietą ir antras tarp lietuvių pateko į NCAA čempionatą (pirmas - dešimtkovininkas Tomas Kirielius, daugiakovininkams atrankoje dalyvauti nereikia). Varžybas baigė Martynas Jurgilas, 100 m atrankos bėgime finišavęs šeštas (10,56/1,3) ir užėmęs bendrą 38 vietą.

Atrankos barjerą įveikė Monika Jakutytė. Įveikusi 1,80 m aukštį, ji užėmė septintą vietą.

Natalija Piliušina, laimėjusi 1500 m atrankos bėgimą (4:29,43), kitame etape buvo antra (4:16,61) ir taip pat pateko į NCAA čempionatą. Kanzaso universiteto 4x100 m komanda su M. Šilkausku ir M. Jurgilu distancijos nebaigė.

* * *
2-ame Franzo Schusterio memoriale Švechate, (Schwechat, Austrija) dalyvavo Panevėžio ir Palangos jauniai ir jaunučiai. Antras vietas ten užėmė Laura Lauciūtė (jaunės, 800 m, 2:21,27), Robertas Gerikas (jauniai, 100 m, 11,23), Panevėžio 4x100 m merginų (51,44) ir vaikinų (46,81) komandos. Treti buvo Dovilė Stoškutė (jaunės, 800 m, 2:21,46), Mantas Stonkus (jaunučiai, aukštis, 1,50) ir Laurynas Vičas (jaunučiai, tolis, 5,41).

Baltarusijos taurės varžybose Breste Vaida Žūsinaitė pasiekė asmeninį rekordą ir tapo nugalėtoja 5000 m bėgime (16:09,13). Šioje distancijoje tarp vyrų Martynas Stanys finišavo septintas (14:48,62), Valdas Dopolskas - devintas (15:08,57). V. Žūsinaitės ir M. Stanio rezultatai - geriausi šį sezoną Lietuvoje.

* * *
Šį savaitgalį vyko Europos klubų čempionų taurės varžybos. Analogiškose jaunimo komandų varžybose jau eilę metų dalyvauja Klaipėdos „Nikė“, o iš suaugusiųjų startuoja tik vienas kitas atletas, atstovaujantis užsienio klubams.

Pajėgiausios, A grupės, komandos varžėsi Villa Real St. Antonio (Portugalija). Rimantas Martišauskas („City of Manchester“) rutulio stūmime užėmė ketvirtą vietą (17,66). Sekmadienį savo nepagrindinėje disko metimo rungtyje jis liko paskutinis, aštuntas - 46,00 m.

B grupė rungtyniavo sekmadienį Dubnicoje (Slovakija). „Clonliffe Harriers“ (Airija) komandos narys Tomas Rauktys užėmė dvi trečias vietas - rutulio stūmime (16,59) ir disko metime (51,58).

* * *
14-ose tarptautinėse varžybose „Anhalt 2012“ Desau (Vokietija) ketvirtas vietas užėmė Lietuvos bėgikės Agnė Šerkšnienė (400 m, 53,60, geriausias sezono rezultatas Lietuvoje) ir Eglė Balčiūnaitė (800 m, 2:04,19).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)