Turkijoje „Fenerbahce Ulker“ 93:61 sutriuškino „Cholet Basket“ ir nustūmė prancūzus į penktą poziciją. Šolė klubas ir „Lietuvos rytas“ surinko po 4 pergales, tačiau tarpusavio susitikimų pranašumą turėjo Lietuvos čempionai.

Pirmoje „Cibona“ ir „Lietuvos ryto“ akistatoje visa galva pranašesni buvo vilniečiai – 90:62. Kroatijos čempionė varžybas baigė be pergalių.

Ketvirtadienio rungtynėse vilniečiai keletą kartų bandė atsiplėšti nuo varžovų, bet kovingi kroatai vis panaikindavo skirtumą. Vis dėlto Aleksandro Trifunovičiaus auklėtinių spurtas ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo lemtingas – Lietuvos komanda greitai susikrovė dviženklę persvarą, o varžovai nuleido rankas.

Eurolygos TOP-16 etapo burtai sausio 4-ą dieną bus traukiami Barselonoje.

Rungtynės

Pirmosiomis minutėmis komandos žengė koja kojon, kai „Cibona“ šoktelėjo pirmyn (4:9). Steponas Babrauskas pataikė tritaškį, taškus rinko Milko Bjelica ir Bradas Newley, tad rezultatas greitai vėl tapo lygus (11:11).

Vilniečiams niekaip nesisekė perimti iniciatyvos ir aikštelės šeimininkai vis turėjo trapią persvarą (20:17), tačiau sėkminga atkarpa ketvirčio pabaigoje leido po 10 minučių pirmauti minimaliai (21:20).

Antrasis ketvirtis „Lietuvos rytui“ prasidėjo daug sėkmingiau. Kenano Bajramovičiaus, S. Babrausko ir Šarūno Jasikevičiaus metimai leido svečiams tolti (28:22). Antroje kėlinio dalyje Šaro tritaškis leido Lietuvos čempionams dar šoktelėti pirmyn (36:29), bet „Cibona“ krepšininkai „sausais“ 6 taškais pasivijo mūsiškius (36:35).

Dar kartą „Lietuvos rytas“ atsiplėšė, kai tritaškius pataikė Khalidas El-Aminas ir Kenanas Bajramovičius (42:35). 7 taškų persvarą svečiai išsaugojo ir įpusėjus susitikimui.

Po didžiosios pertraukos K. Bajramovičius ir Š. Jasikevičius didino vilniečių pranašumą (48:39). Įsisiautėjęs „Lietuvos ryto“ duetas rinko beveik visus Lietuvos komandos taškus, bet dar labiau įsibėgėti Zagrebo krepšininkai svečiams neleido ir ketvirčio viduryje vėl priartėjo (54:51).

Pavojaus varpai ėmė skambėti, kai po kelių minučių Bojano Bogdanovičiaus taškų serija leido „Cibona“ klubui išlyginti rezultatą (56:56). Vilniečius vėl truktelėjo K. Bajramovičius (63:59), o sužaidus 30 minučių komandas skyrė vienas tolimas metimas (67:64).

Vaizdas aikštelėje gerokai pasikeitė ketvirtajame kėlinyje, kurį „Lietuvos ryto“ krepšininkai pradėjo spurtu 13:2 (80:66). Taškus rinko S. Babrauskas, M. Gecevičius ir Kh. El-Aminas, o aikštelės šeimininkų metimai skriejo pro šalį.

Parblokšta „Cibona“ neberado atsakymų į „Lietuvos ryto“ puolimą ir prasidėjus priešpaskutinei minutei 3 Kh. El-Amino baudos metimai bei M. Gecevičiaus dvitaškis laidojo Kroatijos čempionų viltis iškovoti bent vieną pergalę (89:71).

Vilniaus klubas tvirtai nužygiavo pergalės link, sulaukė palankaus rezultato Stambule ir iškopė į TOP-16 varžybas.

Statistika

„Cibona“: Bojanas Bogdanovičius 28 taškai (2/6 trit., 6/9 dvit., 10/11 baudų per 40 min.), Tomislavas Zubčičius 17 (8 atk. kam.), Rokas Stipcevičius 12, Jure Laličius 10, Goranas Vrbancas 8, Karlo Vragovičius 2.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 22 (1/3 trit., 7/12 dvit., 5/6 baudų; 9 atk. kam.), Khalidas El-Aminas 20 (3/4 trit., 4/6 dvit., 3/3 baudų; 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius 13 (2/3 trit., 3/3 dvit., 1/1 baudos; 5 kld.), Steponas Babrauskas 11, Martynas Gecevičius 10, Cemalis Nalga 8, Milko Bjelica 6, Bradas Newley 4 (8 atk. kam.).

Arvydas Šikšnius (02:43 min.), Simas Buterlevičius (03:43) ir Jonas Valančiūnas (03:25) taškų nepelnė.

Dvitaškiai: „Cibona“ 18/35 (51 proc.) – „Lietuvos rytas“ 26/40 (65 proc.)

Tritaškiai: „Cibona“ 8/23 (35 proc.) – „Lietuvos rytas“ 9/18 (50 proc.)

Baudų metimai: „Cibona“ 17/22 (77 proc.) – „Lietuvos rytas“ 15/19 (79 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Cibona“ 20 – „Lietuvos rytas“ 41

Rezultatyvūs perdavimai: „Cibona“ 14 – „Lietuvos rytas“ 10

Perimti kamuoliai: „Cibona“ 12 – „Lietuvos rytas“ 5

Klaidos: „Cibona“ 9 – „Lietuvos rytas“ 18

Blokai: „Cibona“ 0 – „Lietuvos rytas“ 2.