Dabar vilniečiams būtina paskutinėse pirmojo etapo C grupės rungtynėse gruodžio 23-ą dieną išvykoje įveikti nė karto dar nelaimėjusią Zagrebo „Cibona“ ekipą. Pirmojo rato klubų akistatoje Lietuvoje vilniečiai sutriuškino varžovus 90:62.

Taip pat „Lietuvos rytui“ reiks tikėtis, kad viena pergale daugiau turinti Šolė „Cholet Basket“ ekipa paskutiniame ture svečiuose nenugalės Stambulo „Fenerbahce Ulker“ krepšininkų. Lietuvos ir Prancūzijos klubams surinkus po vienodai pergalių, pranašumą turės geresnį tarpusavio mačų santykį turintys mūsiškiai.

Į Eurolygos aštuntfinalį pateks po keturias pajėgiausias grupių komandas.

Trečią nesėkmę patyrusi „Barcelona“ vietą kitame etape užsitikrino jau anksčiau.

Pirmoje akistatoje Barselonoje pajėgesni buvo Ispanijos klubo žaidėjai, iškovoję pergalę prieš „Lietuvos rytą“ rezultatu 69:55. Tačiau ketvirtadienio trileryje jau vilniečiai laikė savo rankose visas žaidimo gijas.

Dar antrajame ketvirtyje susikrovę dviženklę persvarą, po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ krepšininkai ją iššvaistė, bet lemiamame ketvirtyje iniciatyvos ėmėsi Šarūnas Jasikevičius. Įžaidėjas sėkmingai skirstė perdavimus komandos draugams, pats pataikė keletą metimų ir Lietuvos čempionai vėl pabėgo nuo tituluotų varžovų.

Tačiau „Barcelona“ nekapituliavo. Katalonijos ekipa sugebėjo vėl prisivyti aikštelės šeimininkus ir paskutinėmis sekundėmis vyko dramatiška kova. Likus žaisti 5,8 sek. Ricky Rubio galėjo trim baudos metimais išlyginti rezultatą, tačiau jaunojo ispano ranka sudrebėjo metant paskutinį kartą ir kamuolį atkovoję vilniečiai išplėšė pergalę.

Ketvirtadienio mače „Lietuvos rytas“ turėjo verstis be traumuoto puolėjo Artūro Jomanto. Varžovų gretose nežaidė Gianluca Basile ir Pete'as Mickealas.

Š. Jasikevičius atliko dvigubą dublį, pelnęs 11 taškų ir surinkęs 10 rezultatyvių perdavimų.

Rungtynės:

„Lietuvos ryto“ komandoje rungtynes pradėjo Khalidas El-Aminas, Martynas Gecevičius, Bradas Newley, Milko Bjelica ir Cemalis Nalga. M. Bjelica aikštelę turėjo palikti jau pirmosiomis sekundėmis – po kontakto su varžovu juodkalniečiui iš nosies pasipylė kraujas. Komandos draugą pakeitė Kenanas Bajramovičius.

Susitikimo pradžioje K. Bajramovičiaus ir Kh. El-Amino taškai leido vilniečiams išsiveržti pirmyn prieš buksavusią katalonų klubo puolimo mašiną (6:1). Svečiai pirmomis minutėmis visiškai nepriminė Eurolygos čempionų ir įpusėjus kėliniui C. Nalga su K. Bajramovičiumi didino skirtumą (11:3).

Po minutės pertraukėlės „Barcelona“ žaidėjai pagaliau pradėjo pataikyti, tačiau „Lietuvos rytas“ atsakydavo sėkmingomis atakomis (15:7). Vis dėlto svečių apsukos vis augo ir po spurto 6:0 skirtumas tirpo (15:13). Ketvirčio pabaigoje varžovų entuziazmą atšaldė Jono Valančiūno dėjimas ir Stepono Babrausko metimas (19:13).

Antrojo ketvirčio pradžioje Šarūnas Jasikevičius puikiu perdavimu prie tritaškio linijos surado M. Bjelicą ir šio ranka nesudrebėjo (22:13), bet „Barcelona“ atsakė dviem greitais dvitaškiais (22:17). Sostinės komandai stabtelėjus, svečiai skirtumą sumažino iki minimumo, kai tritaškius vienas po kito pataikė Terrence’as Morrisas ir aikštelėje pasirodęs, traumą išsigydęs Juanas Carlosas Navarro (26:25).

„Lietuvos rytą“ išjudino M. Gecevičiaus metimas, o S. Babrausko taiklus tolimas šūvis pakėlė ant kojų visą „Siemens areną“ (32:27). Po minutės pertraukėlės sostinės ekipos spurtas tęsėsi: Martynas taip pat pataikė iš toli, o K. Bajramovičius – iš po krepšio ir vilniečių persvara tapo rekordinė (37:27).

Rekordo kartelę dar kilstelėjo M. Bjelica, pataikęs dvitaškį ir pridėjęs baudos metimą (40:29). Tačiau malonias sostinės klubo aistruolių emocijas kiek užgožė paskutinė kėlinio atkarpa, kurią 5:0 laimėjo „Barcelona“ (40:34).

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ padangė dar labiau apniuko, kai Eurolygos čempionė per porą minučių vėl sumažino skirtumą iki minimumo (42:41). Žaidimas išsilygino, vilniečiai neleido varžovams išsiveržti į priekį. Kėlinio viduryje sėkmingai žaidė C. Nalga, saugojęs nedidelę aikštelės šeimininkų persvarą (50:48). Tačiau turkas prametė tris baudos metimus iš eilės.

Netrukus Ricky Rubio gražiai „pakabino“ kamuolį ore ir Franas Vasquezas kraudamas jį į krepšį lygino santykį, o kitos atakos metu „Barcelona“ vidurio puolėjas galiausiai išvedė savo ekipą pirmyn (50:52).

„Lietuvos rytas“ atsakė 5 „sausais“ taškais – S. Babrausko tolimas šūvis vėl sugrąžino pranašumą mūsiškiams (55:52). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis puikiai žaidė M. Bjelica ir po kelių tikslių juodkalniečio metimų prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos čempionai pirmavo 60:55.

O ketvirtis prasidėjo dar sėkmingiau. M. Bjelica sumetė baudas, Š. Jasikevičius pataikė pirmąjį savo rungtynių metimą, netrukus pridėjo tritaškį ir sostinės klubas greitai tolo nuo varžovų (67:55). „Barca“ kabinosi į žaidimą, bet jų pastangas braukė K. Bajramovičiaus metimai po juvelyriškų Š. Jasikevičiaus perdavimų (71:60). Kėlinio viduryje bosnio taškai leido „Lietuvos rytui“ išsaugoti dviženklį atotrūkį (75:65).

Pavojaus varpai ėmė skambėti, kai Ispanijos klubas spurtavo 9:0 ir likus žaisti dvi su puse minutės vėl kvėpavo vilniečiams į nugarą (75:74). Svarbius tritaškius tuomet vienas po kito pataikė Kh. El-Aminas ir Š. Jasikevičius (81:76), o likus pusantros minutės patyręs Jaka Lakovičius sužingsniavo.

Po slovėno klaidos Kh. El-Aminas baudos metimais padidino skirtumą (83:76), bet kitame aikštelės gale J. Lakovičius atsakė tuo pačiu (83:78). Likus 34 sek. M. Bjelica pataikė tik vieną baudą (84:78) ir vos po 10 sekundžių Joe Inglesas pataikė iš toli (84:81).

Prie baudų metimų linijos stojęs Milko vėl buvo tikslus tik sykį ir ispanų komandos žaidėjai atsakė greita ataka (85:83). Tuomet Š. Jasikevičius sumetė baudas (87:83), J. Lakovičiaus tritaškis tikslo nepasiekė, bet likus 6,6 sek. kamuolį atkovojo R. Rubio, kuris iškart buvo pasiųstas prie baudų metimų linijos. Jaunasis katalonas taip pat buvo tikslus (87:85).

Pražanga sustabdytas Š. Jasikevičius šįkart pataikė tik sykį (88:85) ir R. Rubio išprovokavo Kh. El-Amino pražangą mesdamas iš aikštės vidurio, tačiau pats prametė trečiąjį metimą (88:87).

„Lietuvos rytas“ atkovojo kamuolį ir pergalę savotiškai įtvirtino M. Gecevičius. Gynėjas likus 0,7 sek. dar stojo mesti du baudos metimus ir pirmojo nepataikė. Antrojo pataikyti krepšininkas ir nesistengė, tad kamuolį atkovojusiems svečiams laiko surengti atakai nebeliko.

Statistika

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 19 taškų (2/2 trit., 4/8 dvit., 5/7 baudų; 6 atk. kam.), Kenanas Bajramovičius 15 (0/1 trit., 5/7 dvit., 5/8 baudų; 6 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius (2/4 trit., 1/2 dvit., 3/4 baudų; 10 rez. perd.) ir Khalidas El-Aminas (1/2 trit., 3/5 dvit., 2/2 baudų) po 11, Steponas Babrauskas 10, Martynas Gecevičius (6 atk. kam.) ir Cemalis Nalga po 8, Jonas Valančiūnas 4, Bradas Newley 2.

Jerry Johnsonas, Arvydas Šikšnius ir Simas Buterlevičius nežaidė.

„Barcelona“: Franas Vasquezas 27 (10/13 dvit., 7/8 baudų; 9 atk. kam.), Jaka Lakovičius 12, Erazemas Lorbekas 11, Joe Inglesas 9 (5 rez. perd.), Ricky Rubio 8, Juanas Carlosas Navarro 6, Victoras Sada 5 (6 rez. perd.), Boniface’as N’Dongas 4, Terence’as Morrisas 3, Rogeris Grimau 2.

Dvitaškiai: „Lietuvos rytas“ 23/40 (58 proc.) – „Barcelona“ 23/40 (58 proc.)

Tritaškiai: „Lietuvos rytas“ 9/19 (47 proc.) – „Barcelona“ 8/19 (42 proc.)

Baudų metimai: „Lietuvos rytas“ 15/26 (58 proc.) – „Barcelona“ 17/24 (71 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 36 – „Barcelona“ 29

Rezultatyvūs perdavimai: „Lietuvos rytas“ 18 – „Barcelona“ 21

Perimti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 4 – „Barcelona“ 7

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 11 – „Barcelona“ 10

Blokai: „Lietuvos rytas“ 0 – „Barcelona“ 4.