Itin atkakliai visas 40 minučių vykusio mūšio nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Likus 7,7 sek. Dimitris Diamantidis baudos metimais išvedė „Panathinaikos“ į priekį, bet po keturių sekundžių tuo pačiu atsakęs Khalidas El-Aminas užfiksavo galutinį susitikimo rezultatą.

Graikijos ekipa dar turėjo 3,1 sek. išsigelbėti, bet paskutinis Drew Nicholaso metimas tikslo nepasiekė.

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidė „Lietuvos ryto“ puolėjas Bradas Newley. 16 taškų pelnęs australas buvo rezultatyviausias savo ekipoje ir sunkiomis akimirkomis tempė komandą į priekį.

Pirmoje klubų akistatoje Lietuvos sostinėje „Panathinaikos“ iškovojo įtikinančią pergalę 80:59.

„Lietuvos rytui“ pergalė Atėnuose dar neatvėrė durų į turnyro ketvirtfinalį. Mūsiškiams lemiamos bus paskutinės TOP-16 etapo rungtynės kovo 3-ąją Vilniuje, kur „Lietuvos rytas“ susitiks su Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkais. Pirmoje akistatoje Ispanijoje vilniečiai išplėšė pergalę 89:86.

Į varžybų ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias grupių komandas.

Rungtynės

„Lietuvos rytas“ susitikimą pradėjo tokiu penketu: Khalidas El-Aminas, Bradas Newley, Simas Jasaitis, Milko Bjelica, Cemalis Nalga.

Mačą sėkmingiau pradėjo Atėnų klubo krepšininkai, pirmavę po Dimitrio Diamantidžio tritaškio ir Strato Perperoglou prasiveržimo. Į jų išpuolius keliais tiksliais metimais atsakė Milko Bjelica (4:5).

Sužaidus tris minutes Khalidas El-Aminas tritaškiu lygino santykį (7:7) ir iki ketvirčio vidurio komandos žaidė koja kojon, kol Simas Jasaitis kontratakoje išvedė svečius pirmyn, o Bradas Newley pataikė iš toli (16:11 – spurtas 7:0).

Po minutės pertraukėlės Kh. El-Aminas didino skirtumą (18:12). Vėliau vilniečiams dar labiau atitrūkti nepavyko, tačiau sumanus žaidimas atakose leido užglaistyti visas klaidas gynyboje ir išsaugoti persvarą iki kėlinio pabaigos (23:20).

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ pirmavo 2 min. 30 sek. Kamuolius puolime rinkę Graikijos klubo žaidėjai netrukus panaikino deficitą, o Kostas Kaimakoglou išvedė savo ekipą į priekį (25:26). Vis dėlto netaikliai atakavę „Panathinaikos“ žaidėjai vilniečių stabtelėjimu nepasinaudojo – įpusėjus kėliniui jų persvara tesiekė vieną tolimą šūvį (27:30).

Po minutės pertraukėlės skirtumą panaikino Kenano Bajramovičiaus dvitaškis su bauda (30:30), netrukus rezultatas vėl buvo lygus po Kh. El-Amino metimo (32:32). Taip taškas į tašką Lietuvos ir Graikijos čempionai kovėsi beveik iki didžiosios pertraukos, tik paskutinę minutę sėkmingiau sužaidusi „Panathinaikos“ įgijo trapią persvarą (34:39).

Vos prasidėjus trečiam ketvirčiui D. Diamantidis iššovė iš toli ir šeimininkų pranašumas pasiekė didžiausią iki tol atžymą (34:42). Kurį laiką komandos sunkiai rinko taškus, o Cemalis Nalga įsigudrino nedengiamas nepataikyti iš po krepšio (36:43).

Tuomet vilniečių gretose „iššovė“ B. Newley. Australas rinko taškus baudos metimais, o netrukus sudrebino krepšį dėjimu ir skirtumas tirpo (40:43). Ketvirčio viduryje sulaukęs savalaikio K. Bajramovičiaus perdavimo Atėnų ekipos pranašumą dar vienu tašku sumažino Jonas Valančiūnas (43:45).

Martynas Gecevičius tritaškiu pelnė pirmuosius savo taškus (46:47), tačiau vėliau sekė kelios „tuščios“ „Lietuvos ryto“ atakos, o varžovai vėl ėmė bėgti tolyn (46:51). 5 taškai ekipas skyrė ir sužaidus 30 minučių (48:53).

Lemiamas kėlinys prasidėjo nedideliu vilniečių spurtu (7:2), po kurio santykis išsilygino (55:55), bet čia pat „Panathinaikos“ atsakė dviem sėkmingais išpuoliais (55:59). Lygus žaidimas tęsėsi ir toliau – likus žaisti 3 min. 21 sek. B. Newley tolimas šūvis fiksavo rezultatą 61:61.

Po minutės australas įspūdingu dėjimu pakartojo netikslų Kh. El-Amino mėginimą, D. J. Strawberry baudos metimu išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (64:63), o likus žaisti 1 min. 20 sek. B. Newley skirtumą didino (66:63).

Mike’as Batiste’as santykį sušvelnino (66:65), „Lietuvos rytas“ dukart nesurengė sėkmingos atakos ir likus 7,7 sek. M. Bjelica pražanga sustabdė D. Diamantidį. Graikas šaltakraujiškai sumetė abi baudas (66:67).

Tuomet Kh. El-Aminas išprovokavo Milenko Tepičiaus pražangą ir likus 3,1 sek. sugrąžino minimalią persvarą „Lietuvos rytui“ (68:67). Paskutinė „Panathinaikos“ ataka buvo netiksli – Drew Nicholaso tritaškis buvo netaiklus ir svečiai iškovojo skambią pergalę.

Statistika

„Panathinaikos“: Mike’as Batiste’as 11 taškų (5/10 dvit., 1/2 baudų; 5 atk. kam.), Drew Nicholasas 10, Stratos Perperoglou, Antonis Fotsis ir Dimitris Diamantidis (7 rez. perd.) po 8, Kostas Tsartsaris 7, Milenko Tepičius ir Kostas Kaimakoglou po 6, Romainas Sato 2, Ianas Vougioukas 1.

„Lietuvos rytas“: Bradas Newley 16 (2/4 trit., 4/6 dvit., 2/2 baudų; 5 atk. kam.), Khalidas El-Aminas 11 (1/2 trit., 2/7 dvit., 4/4 baudų; 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Milko Bjelica 10, Kenanas Bajramovičius 7 (5 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 6 (7 atk. kam.), D. J. Strawberry ir Cemalis Nalga po 5, Simas Jasaitis 4, Martynas Gecevičius 3, Steponas Babrauskas 1.

Artūras Jomantas (5:51 min.) taškų nepelnė, o Simas Buterlevičius nežaidė.

Dvitaškiai: „Panathinaikos“ 21/39 (54 proc.) – „Lietuvos rytas“ 18/43 (42 proc.)

Tritaškiai: „Panathinaikos“ 2/16 (13 proc.) – „Lietuvos rytas“ 5/15 (33 proc.)

Baudų metimai: „Panathinaikos“ 19/23 (83 proc.) – „Lietuvos rytas“ 17/24 (71 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Panathinaikos“ 29 – „Lietuvos rytas“ 41

Rezultatyvūs perdavimai: „Panathinaikos“ 14 – „Lietuvos rytas“ 17

Perimti kamuoliai: „Panathinaikos“ 4 – „Lietuvos rytas“ 2