Į atkrintamąsias varžybas iškops po dvi geriausias grupių komandas.

Atkaklių rungtynių ketvirtame kėlinyje žalgiriečiai išsiropštė iš duobės, kai sugebėjo 11 taškų deficitą sumažinti iki minimumo. Tačiau tikslių veiksmų stoka paskutinėmis sekundėmis neleido išplėšti pergalės.

Sėkmingas rungtynes sužaidė R. Javtokas. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas prie pergalės prisidėjo 13 taškų ir 5 atkovotais kamuoliais.

Pirmoje klubų akistatoje Ispanijoje taip pat laimėjo Valensijos ekipa – 73:59.

Norint išsaugoti bent teorines galimybes iškopti į ketvirtfinalį „Žalgiriui“ reikėjo laimėti savo rungtynes ketvirtadienį ir tikėtis Pirėjo „Olympiacos“ nesėkmės mače su Stambulo „Fenerbahce Ulker“.

Paskutines TOP-16 etapo rungtynes „Žalgiris“ kovo 3-ą dieną Pirėjuje žais su vietos „Olympiacos“ klubu. Kaune žalgiriečiai nusileido Graikijos vicečempionams 64:71.

Į varžybų ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias grupių komandas.

Rungtynės

„Žalgirio“ gretose susitikimą pradėjo DeJuanas Collinsas, Artūras Milaknis, Marcusas Brownas, Paulius Jankūnas ir Travisas Watsonas. Mačo pradžioje abi komandos rezgė ilgas atakas ir lėtai rinko taškus. Po T. Watsono nesportinės pražangos Robertas Javtokas sumetė abi baudas ir Valensijos ekipa pirmavo 7:4.

Netrukus rezultatą tritaškiu lygino DeJuanas Collinsas, bet puolime įsižaidė R. Javtokas (7:9). Vis dėlto D. Collinso apsukos augo greičiau ir po kelių gynėjo metimų „Žalgiris“ išsiveržė į priekį (13:11).

Po minutės pertraukėlės pirmąjį savo tritaškį smeigė svečių snaiperis Duško Savanovičius, tačiau tiksliais metimais atsakė Bobanas Marjanovičius ir krepšį dėjimu sudrebinęs Paulius Jankūnas (17:14). „Power Electronics“ stategas Stanislavas Pesičius paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos sėkmingiau žaidė serbo auklėtiniai, kurie kėlinio pabaigą laimėjo 4:0 ir sužaidus 10 min. pirmavo 18:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo svečių gynėjo Nando De Colo tritaškiu, netrukus prancūzas sėkmingu prasiveržimu saugojo savo komandos 4 taškų persvarą (19:23). Tuomet „Žalgiriui“ pagelbėti mėgino „Power Electronics“ strategas S. Pesičius – emocingas pastabas arbitrams reiškęs serbas buvo nubaustas technine pražanga, o D. Collinsas sumetė baudas (21:23).

Bet atokvėpis buvo trumpas ir netrukus Valensijos klubas vėl ėmė tolti (21:27). „Žalgiris“ pristabdė oponentus, tačiau taškus rinko labai sunkiai. Laimei, patikima gynyba kompensavo nesėkmingas atakas (24:27).

Sužaidus 18 min. Mantas Kalnietis tritaškiu išlygino rezultatą, o P. Jankūnas netrukus jį persvėrė (31:29 ir atkarpa 7:2). R. Javtokas pataikė vieną baudos metimą, o kitame aikštės gale prasižengė prieš dvitaškį įmetusį Martyną Pocių. Žalgirietis didino skirtumą (34:30).

Baigiantis antrajam kėliniui N. De Colo sumažino aikštelės šeimininkų persvarą iki vieno metimo (37:35).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Tado Klimavičiaus tolimu šūviu (40:35). Bet džiaugsmas Kauno halėje truko trumpai – svečiai spurtavo net 14:2 ir visiškai perėmė iniciatyvą (42:49).

„Sausą“ atkarpą nutraukė P. Jankūno dėjimas, labai reikalingus taškus pelnė ir T. Watsonas (46:49). Netrukus M. Pocius pakėlė visus „Žalgirio“ aistruolius ant kojų, mažindamas skirtumą iki minimumo (48:49). Bet ir varžovai netruko atkusti – po atkarpos 5:0 jų persvara vėl ūgtelėjo (48:54).

P. Jankūno ir T. Delininkaičio tritaškiai malšino „Power Electronics“ entuziazmą (54:56), o sužaidus 30 minučių „Žalgiris“ kvėpavo oponentams į nugarą (54:58).

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai – po R. Javtoko dėjimo jų pranašumas siekė 7 taškus (55:62), o po tikslaus N. De Colo metimo „Žalgirio“ treneris Elias Zouros prašė minutės pertraukėlės (55:64).

Bet situacija po jos nesikeitė – R. Javtokas smaginosi dar vienu dėjimu, o Jamesas Augustine’as didino skirtumą iki dviženklio (57:68). Kauniečiams verkiant reikėjo tikslių metimų, tačiau tritaškiai skriejo pro šalį. Į vieną tikslų D. Collinso šūvį tuo pačiu atsakė Rafa Martinezas ir likus 3 min. ekipas vis dar skyrė 11 taškų (60:71).

Likus 2 min. „Žalgirio“ deficitas dar siekė 8 taškus (65:73), bet mūsiškiai rankų nenuleido. P. Jankūno bauda, M. Pociaus prasiveržimas, M. Kalniečio trirtaškis ir likus 47 sek. S. Pesičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes skirtumas sumenko iki vieno tolimo metimo (71:74).

Drama pasiekė kulminaciją: Jeremy Richardsonas pataikė vieną baudą (71:75), o M. Kalnietis likus 17 sek. smeigė dar vieną tritaškį (74:75). Vis dėlto kitame aikštės gale Omaras Cookas realizavo abi baudas, o žalgiriečiai savo atakos užuomazgoje prarado kamuolį (74:77). Dar du taškai į Kauno klubo krepšį galutiniai palaidojo „Žalgirio“ viltis.

Statistika

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 15 taškų (2/3 trit., 3/6 dvit., 3/4 baudų), Paulius Jankūnas 14 (1/2 trit., 5/6 dvit., 1/3 baudų; 5 atk. kam.), Mantas Kalnietis 11 (5 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 9 (5 rez. perd.), Martynas Pocius 8 (5 atk. kam.), Tadas Klimavičius 7 (8 atk. kam.), Travisas Watsonas 6, Artūras Milaknis ir Bobanas Marjanovičius po 2.

Marcusas Brownas (15:00 min.), Trentas Plaistedas (09:07) ir Aleksandras Čapinas (03:34) taškų nepelnė.

„Power Electronics“: Jeremy Richardsonas (2/5 trit., 5/7 dvit., 1/1 baudos) ir Nando De Colo (1/5 trit., 5/10 dvit., 4/4 baudų) po 17, Rafa Martinezas 14, Robertas Javtokas 13 (5/7 dvit., 3/6 baudų; 5 atk. kam., 2 blk., 1 rez. perd., 2 kld. ir 2 pražangos per 28:30 min.), Omaras Cookas 7 (12 rez. perd., 5 atk. kam.), Jamesas Augustine’as 6, Serhijus Liščiukas ir Duško Savanovičius po 3.

Dvitaškiai: „Žalgiris“ 18/40 (45 proc.) – „Power Electronics“ 21/43 (49 proc.)

Tritaškiai: „Žalgiris“ 10/28 (36 proc.) – „Power Electronics“ 7/19 (37 proc.)

Baudų metimai: „Žalgiris“ 8/12 (67 proc.) – „Power Electronics“ 17/24 (71 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Žalgiris“ 38 – „Power Electronics“ 36

Rezultatyvūs perdavimai: „Žalgiris“ 18 – „Power Electronics“ 20

Perimti kamuoliai: „Žalgiris“ 6 – „Power Electronics“ 6

Klaidos: „Žalgiris“ 16 – „Power Electronics“ 12

Blokai: „Žalgiris“ 3 – „Power Electronics“ 4.