„Montepaschi“ solidų pranašumą susikrovė jau pirmame kėlinyje ir vėliau kontroliavo žaidimo eigą iki pat finalinės sirenos.

Ypač nesėkmingai rungtynės susiklostė „Lietuvos ryto“ įžaidėjams. Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes padarė net 7 klaidas ir mačą baigė surinkęs minus 6 naudingumo balus. Khalido El-Amino sąskaitoje – minus 4 balai, Igorio Miloševičiaus – minus 2.

17 taškų pelnęs R. Kaukėnas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, o K. Lavrinovičius prie pergalės prisidėjo 12 taškų.

„Lietuvos rytas“ su 1 pergale ir 6 pralaimėjimais lieka C grupės penktoje vietoje, o 6-ą pergalę iškovojusi „Montepaschi“ kartu su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ pirmauja grupėje. Abu lyderiai užsitikrino ir vietas kitame varžybų etape.

Pirmojo rato rungtynėse Vilniuje „Montepaschi“ nugalėjo „Lietuvos rytą“ po atkaklios kovos 79:75.

Kitas Eurolygos rungtynes vilniečiai gruodžio 9-ą dieną namuose žais su savo tiesioginiu konkurentu dėl patekimo į TOP-16 etapą Šolė „Basket“ (Prancūzija) klubu.

Rungtynės

„Lietuvos rytas“ susitikimą pradėjo šiuo penketu: Khalidas El-Aminas, Martynas Gecevičius, Bradas Newley, Milo Bjelica ir Cemalis Nalga. M. Bjelica pelnė pirmuosius rungtynių taškus, bet vos po minutės mačo šeimininkai jau pirmavo (2:4).

Sienos klubas ėmė tolti, kai vilniečiai keletą kartų suklydo, o Rimantas Kaukėnas ir Thomas Ressas atakas baigė greitais dvitaškiais (4:10). Kėlinio viduryje varžovus pristabdė sėkmingas C. Nalgos žaidimas – turkas dukart iš eilės atakavo taikliai (10:14).

Tačiau vos po minutės C. Nalga turėjo palikti aikštelę dėl nedidelės traumos, o T. Ressas pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo K. Lavrinovičius ir skirtumas vėl augo mūsiškių nenaudai (10:19).

Po A. Trifunovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės „Lietuvos ryto“ reikalai nepagerėjo – kiaura gynyba vėl pasinaudojo tritaškį pataikęs T. Ressas, o R. Kaukėnas sėkmingai atakavo iš vidutinio nuotolio (10:24).

Ketvirčio pabaigoje Vilniaus komandos gynybą daužė varžovų įžaidėjas Bo McCalebbas – po 10 minučių „Montepaschi“ pirmavo 31:16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo M. Bjelicos tritaškiu, tačiau tai buvo tik trumpas vilties blykstelėjimas. „Montepaschi“ žaidėjai laimėjo atkarpą 7:2 ir netrukus turėjo solidžiausią persvarą susitikime iki tol (21:38)

M.Bjelicos 4 taškai iš eilės nutraukė Sienos krepšininkų spurtą, o netrukus dvi baudas pataikęs Šarūnas Jasikevičius pratęsė sėkmingą „Lietuvos ryto“ atkarpą iki 6:0 (27:38). Po minutės Artūras Jomantas puolime atkovojo kamuolį ir mažino skirtumą iki 9 taškų (31:40), priversdamas „Montepaschi“ strategą Simone Pianigiani prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos svarstyklės vėl krypo į kitą pusę – Davido Mosso tritaškis ir sudėtingas K. Lavrinovičiaus metimas pasiekė tikslą (31:45). Įpusėjus susitikimui Sienos klubas laikėsi solidžiai atitrūkęs (33:48).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ žaidėjai vėl klydo, M. Bjelica nepataikė iš po krepšio, o R. Kaukėnas kitame aikštelės gale sėkmingai šaudė iš vidutinio nuotolio, didindamas atotrūkį (37:56).

Vilniečiams nesisekė nei veiksmai puolime, nei gynyboje, o „Montepaschi“ krepšininkai persvarą saugojo ir didino be ypatingų pastangų – prasidėjus 28-ai minutei aikštelės šeimininkai jau pirmavo 62:42, o prieš lemiamą ketvirtį – 68:51.

Ketvirtajame kėlinyje nė viena komanda nepersistengė gindamasi, tačiau ypač gynybiniais veiksmais „neblizgėjo“ „Lietuvos rytas“. D. Mossas ir N. Zisis tritaškiais drąskė Lietuvos čempionų aikštės gynybą ir skirtumas vėl tapo triuškinantis (57:78).

Rungtynių pabaigoje akivaizdžiai atsipalaidavę aikštelės šeimininkai leido vilniečiams šiek tiek priartėti, tačiau šventė lengvą pergalę įtikinančia persvara – 90:72.

Statistika

„Montepaschi“: Rimantas Kaukėnas 17 taškų (1/2 trit., 6/9 dvit., 2/2 baudų; 4 rez. perd., 2 atk. kam., 1 per. kam., 2 kld., 4 pražangos per 25 min. 18 sek.), Bo McCalebbas 15 (5 per. kam.), Kšyštofas Lavrinovičius (5/7 dvit., 2/2 baudų; 5 atk. kam., 3 kld., 4 pražangos per 16 min. 51 sek.) ir Davidas Mossas (6 atk. kam.) po 12, Milovanas Rakovičius 10, Tomas Ressas ir Pietro Aradori po 8, Marco Carraretto 3, Nikos Zisi ir Shaunas Stonerookas po 2, Andrea Michelori 1.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 17 (1/4 trit., 5/9 dvit., 4/4 baudų), Martynas Gecevičius 14 (1/5 trit., 5/7 dvit., 1/2 baudų; 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 12 (6 atk. kam.), Artūras Jomantas 11, Khalidas El-Aminas 5, Cemalis Nalga 4, Šarūnas Jasikevičius 2 (0/3 trit., 0/3 dvit., 2/2 baudų; 7 kld.).

Steponas Babrauskas (12:05 min.) ir Igoris Miloševičius (05:14) taškų nepelnė, o Arvydas Šikšnius ir Simas Buterlevičius nežaidė.

Dvitaškiai: „Montepaschi“ 25/49 (51 proc.) – „Lietuvos rytas“ 21/36 (58 proc.)

Tritaškiai: „Montepaschi“ 9/16 (56 proc.) – „Lietuvos rytas“ 5/21 (24 proc.)

Baudų metimai: „Montepaschi“ 13/14 (93 proc.) – „Lietuvos rytas“ 15/19 (79 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Montepaschi“ 34 – „Lietuvos rytas“ 26

Rezultatyvūs perdavimai: „Montepaschi“ 18 – „Lietuvos rytas“ 9

Perimti kamuoliai: „Montepaschi“ 12 – „Lietuvos rytas“ 7

Klaidos: „Montepaschi“ 17 – „Lietuvos rytas“ 21

Blokai: „Montepaschi“ 3 – „Lietuvos rytas“ 4.