Antrą vietą E grupėje užėmusi Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje ketvirtadienį turės kautis su čempionės titulą ginančia, F grupėje trečioje pozicijoje likusia Prancūzijos nacionaline ekipa. Čekių varžovėmis bus kroatės.

Tai buvo jau 11-oji Lietuvos ir Čekijos komandų akistata Europos čempionatuose – lietuvėms pavyko laimėti tik trissyk.

Pirmadienį paskutinėmis rungtynėmis E grupėje baigėsi antrasis čempionato etapas. Antradienį geriausios aštuonios ekipos persikels į Lodzę, kur atkrintamosiose varžybose toliau grumsis dėl pirmenybių medalių. Senojo žemyno čempionės automatiškai iškovos bilietą į 2012 metų olimpiadą Londone, o 2-5 vietas užėmusios rinktinės įgis teisę grumtis papildomame atrankos turnyre.

Prieš pirmadienio susitikimą Lietuvos rinktinės žaidėjos apšilo klausydamos dainininko Marijono Mikutavičiaus sukurtos dainos „Krepšinio himnas“. Lietuvoje vyksiančių žemyno vyrų krepšinio pirmenybių oficialaus himno lietuviška versija Bydgoščiaus „Luczniczka“ arenoje nuskambėjo lietuvių ekipos trenerio skauto Manto Šerniaus pageidavimu.

Tačiau himnas lietuves įkvėpė neilgam. Mobiliai rungtynių pradžioje žaidusios Lietuvos krepšininkės antrame kėlinyje turėjo 11 taškų pranašumą, tačiau jį išbarstė dar iki didžiosios pertraukos. Antroje mačo dalyje sąlygas jau diktavo pasaulio vicečempionės čekės, lemiamomis akimirkomis išsaugojusios nedidelę persvarą.

Čekijos rinktinei liūto dalį taškų pelnė dvi žaidėjos: Eva Vitečkova surinko net 26, o Katerina Elhatova pridėjo 15.

Rungtynės

Lietuvos komandoje rungtynes pradėjo Rima Valentienė, Aušra Bimbaitė, Sandra Linkevičienė, Eglė Šulčiūtė ir Gintarė Petronytė. Susitikimo pradžioje visus taškus mūsų šalies ekipai rinko G. Petronytė ir lietuvės žengė koja priekyje (2:0, 4:2, 6:5).

Skirtumas ūgtelėjo Lietuvos komandos naudai, kai taikliai iš toli atakavo A. Bimbaitė (11:7). Tačiau Čekijos rinktinė atsakė 5 „sausais“ taškais ir po Evos Vitečkovos tritaškio persvėrė santykį (11:12).

Lietuvės stabdo Čekijos rinktinės ataką
Rezultato svarstyklės ir toliau siūbavo – po Agnės Abromaitės dvitaškio ir staigaus R. Valentienės tolimo šūvio priekyje vėl buvo Lietuvos komanda (16:12). Netrukus Vaidos Sipavičiūtės dvitaškis po S. Linkevičienės puolime atkovoto kamuolio privertė varžoves prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (20:14).

Bet ir po jos lietuvės sėkmingai gynėsi, o A. Bimbaitė prasiveržimu didino skirtumą (22:14).

Antrojo ketvirčio pradžioje dar vienas A. Bimbaitės tritaškis ir S. Linkevičienės metimas iš po krepšio fiksavo didžiausią iki tol Lietuvos rinktinės pranašumą (27:16). Čekės netrukus sumažino atsilikimą (27:20), bet mūsiškės oponentėms neleido įsibėgėti ir kurį laiką skirtumas svyravo tarp 7-9 taškų, o ketvirčio viduryje S. Linkevičienė baudos metimais vėl atstatė dviženklę persvarą (33:22).

Tuomet Lietuvos komandos atakos ėmė strigti, metimai vis nepasiekdavo tikslo, nors mūsiškės ir ne kartą rinko kamuolius po čekių krepšiu. Tuo metu skirtumas lėtai tirpo ir sumenko iki 6 taškų (33:27).

Lietuves išjudinti mėgino tritaškį pataikiusi Marina Solopova, bet Eva Vitečkova atsakė tuo pačiu, o netrukus dar ir pridėjo baudos metimus (36:32). Iki minimumo skirtumas sumenko po Katerino Elhatovos tritaškio kėlinio pabaigoje (36:35) – čekės prieš didžiąją pertrauką spurtavo 8:0.

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui Čekijos rinktinė išsiveržė į priekį, A. Abromaitė baudos metimu išlygino santykį (37:37) ir pora minučių abi komandos negalėjo pelnyti taškų. Vis dėlto pirmosios atkuto Čekijos krepšininkės ir jų pranašumas ėmė augti (37:41), o Lietuvos komandos strategas Algirdas Paulauskas paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos K. Elhotova kotratakos metu padidino skirtumą (37:43), o lietuvių metimai ir toliau skriejo pro šalį. Tuo metu Čekijos rinktinė tęsė spurtą (37:45). Galiausiai S. Linkevičienei ir V. Sipavičiūtei tikliais metimais pavyko nutraukti oponenčių bėgimą tolyn (41:45).

Po taiklaus A. Bimbaitės metimo skirtumas dar sumenko, bet Ilona Burgrova pataikė dvitaškį ir pridėjo baudos metimą (43:49). Baigiantis ketvirčiui A. Bimbaitė pataikė vieną baudą (44:49).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo nesėkmingai – tritaškį smeigė E. Vitečkova (44:52). Lietuvės kapituliuoti neketino – A. Bimbaitė pataikė dvitaškį, o R. Valentienė pagaliau sėkmingai atakavo iš toli (49:52). Netrukus spurtą pratęsė G. Petronytė (51:52).

Čekijos rinktinės minutės pertraukėlė nesustabdė mūsiškių ir po M. Solopovos tritaškio Lietuvos komanda pagaliau vėl buvo priekyje (54:52 ir laimėta atkarpa 10:0).

Kėlinio viduryje čekės dar kartą persvėrė santykį savo naudai, o po dviejų „sausų“ minučių didino skirtumą (54:58). G. Petronytė pataikė tik vieną baudos metimą, bet lietuvės apsigynė, ir prasidėjus priešpaskutinei minutei Giedrė Paugaitė taip pat pataikė tik vieną baudą (56:58).

Čekijos rinktinė dar kartą nepelnė taškų, bet prie baudos metimų linijos pasiųsta S. Linkevičienė buvo tiksli taip pat tik kartą (57:58). G. Petronytė atkovojo kamuolį puolime, bet į krepšį nepataikė ir čekės šįkart baudė skaudžiai – E. Vitečkova smeigė tritaškį (57:61). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos liko 34 sekundės.

Po 11 sek. A. Bimbaitė sumetė baudas (59:61) ir lietuvės iškart pražanga stabdė Janą Veselą. Tačiau patyrusios čekės ranka nedrebėjo (59:63), o A. Bimbaitės ir R. Valentienės tolimi metimai tikslo nepasiekė.

Statistika

Čekija – Lietuva 63:59 (14:22, 21:14, 14:8, 14:15)

Čekija: Eva Vitečkova 26 taškai (4/10 trit., 5/12 dvit., 4/4 baudų; 7 atk. kam.), Katerina Elhatova 15 (3/5 trit., 3/9 dvit.), Ilona Burgrova (11 atk. kam.) ir Petra Kulikova (7 atk. kam.) po 8, Veronika Bortelova 4 (9 rez. perd., 5 atk. kam.), Jana Vesela 2.

Lietuva: Aušra Bimbaitė 15 (2/7 trit., 3/8 dvit., 3/4 baudų; 8 atk. kam.), Gintarė Petronytė 11 (3/8 dvit., 5/6 baudų; 5 atk. kam.), Sandra Linkevičienė 9 (0/1 trit., 2/7 dvit., 5/6 baudų; 7 atk. kam.), Marina Solopova, Vaida Sipavičiūtė (6 atk. kam.) ir Rima Valentienė (2/10 trit.) po 6, Agnė Abromaitė 3, Eglė Šulčiūtė 2, Giedrė Paugaitė 1.

Milda Sauliūtė (05:42 min.), Gabrielė Gutkauskaitė ir Mantė Kvedaravičiūtė nežaidė.

Dvitaškiai: Čekija 15/46 (33 proc.) – Lietuva 12/38 (32 proc.)

Tritaškiai: Čekija 7/18 (39 proc.) – Lietuva 6/25 (24 proc.)

Baudų metimai: Čekija 12/13 (92 proc.) – Lietuva 17/22 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Čekija 45 – Lietuva 42

Rezultatyvūs perdavimai: Čekija 15 – Lietuva 11

Klaidos: Čekija 10 – Lietuva 8

Perimti kamuoliai: Čekija 4 – Lietuva 3

Blokai: Čekija 5 – Lietuva 2.