Europos čempionė iškart užsitikrins vietą 2012 metų Londono olimpiadoje.

Prancūzijos rinktinė pusfinalyje penktadienį grumsis su Turkija.

Pakeliui į ketvirtfinalį Lietuvos rinktinė su 4 įskaitinėmis pergalėmis antrojo etapo E grupėje užėmė antrą vietą. Prancūzijos rinktinė varžoves įveikė triskart ir F grupėje liko trečia.

Beje, iš F grupės į pusfinalį žengė vienintelė Prancūzijos komanda. Kitą pusfinalio porą sudarys dvi E grupės dalyvės – Rusija ir Čekija.

Lietuvos ir Juodkalnijos susitikimas penktadienį vyks 16.30 val. mūsų šalies laiku.

Rungtynės

Lietuvos komandoje mačą pradėjo Rima Valentienė, Sandra Linkevičienė, Aušra Bimbaitė, Agnė Abromaitė ir Eglė Šulčiūtė. Šis penketas iškart veržėsi pirmyn (4:0, 6:2). Prancūzijos krepšininkės stengėsi žaisti greitai ir atkovojusios kamuolį iškart lėkdavo į kitą aikštelės pusę, bet mūsiškės neatsiliko ir gynėsi sėkmingai (9:5).

S. Linkevičienė išprovokavo nesportinę varžovių įžaidėjos Celine Dumerc pražangą, bet mūsiškės šį epizodą pavertė tik vienu tašku (10:5), bet netrukus taikliai iš toli atakavo A. Bimbaitė (13:7).

Vis dėlto įsibėgėti mūsiškėms nepavyko. Prancūzių aukštaūgės rinko taškus po krepšiu ir skirtumas greitai tirpo (13:11).

Antrojo ketvirčio pradžioje prancūzės kvėpavo mūsiškėms į nugarą ir tik Marinos Solopovos tritaškis leido Lietuvos komandai pasijusti komfortabiliau (23:17), vėliau iš toli pataikė ir R. Valentienė (26:20), bet varžovės atsakė 5 „sausais“ taškais (26:25).

Įtemptame susitikime ekipos kovėsi taškas į tašką iki pat didžiosios pertraukos, prieš kurią Lietuvos rinktinė pirmavo minimaliai (34:33).

Lietuvės trečiojo ketvirčio pradžioje keletą minučių nesugebėjo pelnyti taškų ir Prancūzijos rinktinė išsiveržė į priekį (34:38). Galiausiai išsijudino ir mūsiškės, bet varžovės jau žengė žingsniu toliau, o po Isabelle Yacobou-Dehoui dvitaškio su bauda bei dar vieno metimo skirtumas pasiekė 9 taškų ribą (38:47).

A. Abromaitės dvitaškis ir M. Solopovos baudos iniciavo Lietuvos rinktinės atsaką (42:47), bet prancūzės, vedamos I. Yacobou-Dehoui ir Emilie Gomis, kėlinį baigė spurtu 6:0 (42:53).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos komanda patyrė dar vieną smūgį – penktą kartą prasižengė S. Linkevičienė. Tuo metu Prancūzijos komanda vis dar turėjo 11 taškų pranašumą (44:55).

Nuotaiką mūsų šalies komandos aistruoliams praskaidrino E. Šulčiūtės tritaškis, netrukus sėkmingai prasiveržė A. Bimbaitė (49:55). Vis dėlto džiaugsmas buvo trumpalaikis – netrukus komandas vėl skyrė 10 taškų (49:59), o Lietuvos rinktinės strategas Algirdas Paulauskas prašė minutės pertraukėlės.

Po jos Mildos Sauliūtės ir Gintarės Petronytės sėkmingas žaidimas atakose leido lietuvėms vėl mažinti skirtumą, o likus žaisti 2 min. 40 sek. tritaškį smeigė M. Solopova (56:61).

G. Petronytė „neutralizavo“ C. Dumerc dvitaškį (58:63), bet likus žaisti 1 min. 10 sek. Gintarės mestas kamuolys išsisuko iš lanko, lietuvės apsigynė ir A. Bimbaitė nepataikė tritaškio. Žaisti liko vos 25 sek., o pražanga sustabdytos Edvige Lawson ranka nedrebėjo (58:65).

Po minutės petraukėlės A. Bimbaitei vėl nepavyko pataikyti iš toli ir mūsiškių paskutines viltis dar vienu tašku laidojo Sandrine Gruda (58:66).

Statistika

Lietuva – Prancūzija 58:66 (13:11, 21:22, 8:20, 16:13)

Lietuva: Eglė Šulčiūtė 10 taškų (2/4 trit., 2/9 dvit.), Aušra Bimbaitė 9 (1/4 trit., 3/9 dvit.), Marina Solopova ir Agnė Abromaitė po 8, Gintarė Petronytė ir Sandra Linkevičienė (5 atk. kam.) po 7, Vaida Sipavičūtė 4, Rima Valentienė 3, Milda Sauliūtė 2.

Giedrė Paugaitė, Gabrielė Gutkauskaitė ir Mantė Kvedaravičiūtė nežaidė.

Prancūzija: Emilie Gomis 14 (2/2 trit., 4/8 dvit.; 5 kld.), Isabelle Yacoubou-Dehoiu (6 atk. kam.), Sandrine Gruda (8 atk. kam.), Edvige Lawson ir Celine Dumerc (5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 13.

Dvitaškiai: Lietuva 17/44 (39 proc.) – Prancūzija 21/41 (51 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 6/18 (33 proc.) – Prancūzija 3/12 (25 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 6/7 (86 proc.) – Prancūzija 15/22 (68 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 28 – Prancūzija 39

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 10 – Prancūzija 13

Klaidos: Lietuva 12 – Prancūzija 14

Perimti kamuoliai: Lietuva 6 – Prancūzija 7