Makedonija tapo Lietuvos rinktinės varžove ketvirtfinalio susitikime. Pirmą vietą F grupėje užėmusi Rusijos ekipa ketvirtfinalyje žais su serbais.

Vaizdo reportaže – Makedonijos nacionalinės komandos žaidėjų Vlado Ilievskio, Predrago Samardžiskio, Pero Antičiaus ir vyriausio trenerio Marino Dokužovskio komentarai apie dramatišką mačą su Rusija ir būsimą ketvirtfinalio dvikovą su Lietuvos rinktine.

Rungtynės:

Rungtynės prasidėjo makedonų spurtu 8:0. Nors rusai greitai priartėjo, Makedonijos rinktinė diktavo savo sąlygas 11:6 (4 min.). Vitalijaus Fridzono ir Andrejaus Kirilenkos pastangomis rusams pavyko išlyginti rezultatą 13:13 (7 min.). Toliau vyko lygi kova taškas į tašką. Po 10 minučių žaidimo makedonai pirmavo minimalia persvara 20:19, o Pero Antičius jiems buvo pelnęs jau 10 taškų.

Nors antras ketvirtis prasidėjo Bo McCalebo dvitaškiu, bet V. Fridzonas tritaškiu tuoj pat išlygino rezultatą (22:22), o Viktoras Chriapa jį ir persvėrė (24:22). Aleksejaus Švedo, Sergejaus Bykovo ir Andrejaus Voroncevičiaus trys taiklūs metimai iš eilės leido rusams kiek atitrūkti - 30:23. Gjorgijus Čekovskis tritaškiais neleido rusams toli pabėgti - 31:34. Po 20 minučių mūšio trapią persvarą išsaugojo Rusijos rinktinė - 37:34.

Trečias ketvirtis prasidėjo abipusiais netaikliais metimais. Po dviejų „tuščių“ minučių Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Predragas Samardžiskis įmetė vieną baudą (37:35). Tęsėsi lygus mūšis, kai P. Antičius ir V. Fridzonas apsikeitė metimais (41:40). Dėka sėkmingo A. Švedo žaidimo Rusijos rinktinei pavyko pirmauti po trečio kėlinio 51:49.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo 4 rusų taškais iš eilės, kai du dvitaškius iš eilės pataikė S. Monia ir A. Švedas (55:49). Po S. Monios tritaškio Rusijos komanda įgijo didžiausią - 7 taškų persvarą (58:51). Šis rezultatas nesikeitė beveik 3 minutes, kol du tolimus metimus pataikę makedonai vėl priartėjo 57:58. V. Chriapa metimu iš po krepšio atitolino rusus per vieną tritaškį (60:57, likus 1:55 min.).

B. McCalebas kitoje atakoje prasiveržė po krepšiu (60:59), o rusai dar ir prarado kamuolį. Tačiau tokią pat „dovaną“ varžovams sugrąžino Vlado Ilievskis. Rusai du kartus prametė atakoje, o pražanga sustabdytas B. McCalebas įmetė abi baudas ir persvėrė santykį Makedonijos rinktinės naudai 61:60 (likus 41,4 sek.). Po Davido Blatto minutės pertraukėlės S. Bykovas tuoj pat prarado kamuolį, bet makedonai nepataikė.

Besiveržiantį link krepšio A. Švedą varžovai dukart sustabdė antra ir trečia komandinėmis pražangomis (likus 4,2 sek. ir 2,5 sek.). Paskutinėje atakoje S. Monia pataikė tritaškį nuo lentos su sirena ir išplėšė pergalę Rusijos rinktinei - 63:61.

Rezultatas

Rusija - Makedonija - 63:61 (19:20, 18:14, 14:15, 12:12).

Rusija: Aleksejus Švedas 14 (6 atk. kam., 4 rez. perdav., 6/10 dvitaškiai), Vitalijus Fridzonas 11, Sergejus Monia (1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), Timofejus Mozgovas ir Sergejus Bykovas po 8, Andrejus Voroncevičius (8 atk. kam.), Viktoras Chriapa ir Semionas Antonovas po 4, Andrejus Kirilenka 2 taškai (4 atk. kam., 3 rez. perdav., 27 min., 1/5 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai).

Makedonija: Bo McCalebas 16 (4 atk. kam., 2 rez. perdav., 4/9 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/6 baudos), Pero Antičius 15 (10 atk. kam., 5 rez. perdav., 3/5 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 0/1 baudos), Predragas Samardžiskis 9, Vlado Ilievskis ir Gjorgijus Čekovskis po 6, Stojanovskis 3 taškai.