Pirmame etape mūsiškiai taip pat nugalėjo Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Turkijos ekipas ir patyrė vienintelę nesėkmę sekmadienio mače su čempionės titulą ginančia Ispanijos ekipa.

Lietuvos rinktinė antrojo etapo varžybose Vilniuje susitiks su Serbijos, Prancūzijos bei Vokietijos ekipomis. Su šiomis komandomis taip pat varžysis A grupės nugalėtoja Ispanija ir trečią vietą A grupėje užėmę turkai.

Antradienis visoms 12-ai pasirodymą tęsiančiomis komandoms bus poilsio diena. Antrojo etapo varžybos startuos trečiadienį. Mūsų šalies komanda jėgas iš pradžių išmėgins su Serbijos rinktine.

Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias antrojo etapo grupių komandas.

Rungtynės

Lietuvos rinktinėje rungtynes pradėjo Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas ir Jonas Valančiūnas.

Po kelių lygių minučių M. Pociaus dvitaškiai leido lietuviams įgyti persvarą (8:4). Kelis kartus puolime kamuolį atkovoję lietuviai sėkmingai toliau rinko taškus iš po krepšio (10:4). Tačiau mūsiškių pranašumas tirpo iki minimumo, kai tritaškį pataikė Miguelis Miranda ir baudas sumetė Carlosas Andrade (10:9).

Nors nesustabdomai žaidė 8-ąjį tašką pelnęs M. Pocius, Joao Santosas tolimu šūviu lygino santykį (12:12).

Lietuvos komandos tempą didino aikštelėje pasirodęs Šarūnas Jasikevičius. Įžaidėjas pats pataikė tritaškį, o vėliau atliko perdavimą Rimantui Kaukėnui, kuris pridėjo dar vieną tolimą bombą. Mūsiškių persvara ėmė augti lyg ant mielių (21:12).

Toliau taškus rinkęs Š. Jasikevičius didino atstumą tarp ekipų (24:12), o Kšyštofo Lavrinovičiaus metimas vainikavo pirmąjį kėlinį (28:16).

Antrojo ketvirčio pradžia nieko gero nežadėjo Portugalijos komandai (32:16). Tačiau kelios lietuvių klaidos puolime ir varžovai spurtavo 6:0 (32:22), priversdami K. Kemzūrą prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Bet ir po jos Antonio Tavaresas pratęsė portugalų spurtą (32:24).

Klaidos ir toliau neleido mūsiškiams pelnyti taškų – vienas po kito sekė netikslūs perdavimai ir Dariaus Songailos bei J. Valančiūno pražangos puolime, o tritaškį smeigė A. Tavaresas (32:27). Portugalijos atkarpa – 11:0.

Taškų badą vienu taikliu baudos metimu nutraukė Tomas Delininkaitis, bet Lietuvos rinktinė ir toliau negalėjo išsijudinti. Mūsiškius gelbėjo, tik serija netikslių varžovų atakų, dar vieną baudą pridėjo J. Valančiūnas (34:27). Netrukus Portugalijos krepšininkai vėl sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir K. Kemzūra dar kartą stabdė žaidimą (34:31).

Priešpaskutinę minutę portugalai sugebėjo panaikinti visą deficitą (35:35) ir tik M. Kalniečio bei M. Pociaus tritaškiai baigiantis kėliniui pagaliau įžiebė kibirkštį Lietuvos komandos atakose (41:35).

Trečiasis kėlinys prasidėjo technine pražanga portugalų atsarginių žaidėjų suoleliui. Netrukus tokia pačia pražanga buvo nubaustas Portugalijos rinktinės strategas Mario Palma, nenorėjęs sutikti su pirmąja bausme. Š. Jasikevičius ramiai sumetė baudas ir dar pridėjo dvitaškį, o Lietuvos komanda per vieną ataką surinko 6 taškus ir vėl nutolo (47:35).

Lietuvos komandos spurtą pratęsė J. Valančiūnas ir S. Jasaitis (51:35) – mūsiškių atkarpa prasitesė iki 16:0.

R. Kaukėno dvitaškis su bauda, J. Valančiūno dėjimas po Š. Jasikevičiaus perdavimo – Lietuvos rinktinės atakos vėl liejosi laisvai (56:37). Tik ketvirčiui įpusėjus žaidimas vėl tapo lygesnis, abi ekipos rėmėsi greitomis atakomis (60:45).

Lietuvos komandą į priekį truktelėjo D. Songailos ir K. Lavrinovičiaus taškai, po kurių mūsiškių pranašumas pasiekė rekordinę ribą (66:46). Netrukus lietuviai patyrė pirmuosius nuostolius – dėl penkių pražangų savo pasirodymą baigė D. Songaila, tačiau prieš lemiamą ketvirtį mūsų šalies komandos persvara siekė 18 taškų (68:50).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo M. Kalniečio tritaškiu ir J. Valančiūno bloku, o po kelių minučių intrigą galutinai laidojo du tikslūs S. Jasaičio tolimi šūviai (79:55). Likusi susitikimo dalis staigmenų nebepateikė – Lietuvos krepšininkai portugalus nugalėjo užtikrintai (98:69).

Statistika

Portugalija – Lietuva 69:98 (16:28, 19:13, 15:27, 19:30)

Portugalija: Carlosas Andrade 16 taškų (4/8 trit., 4/4 baudų; 5 atk. kam.), Antonio Tavaresas 14 (2/2 trit., 3/6 dvit., 2/2 baudų), Filipe da Silva 10, Joao Santosas 9, Elvis Evora 8, Miguelis Miranda 5, Claudio Fonseca 3, Miguelis Minhava ir Marco Goncalvesas po 2.

Lietuva: Martynas Pocius (1/2 trit., 5/6 dvit., 1/4 baudų) ir Šarūnas Jasikevičius (1/1 trit., 2/2 dvit., 7/8 baudų) po 14, Rimantas Kaukėnas 13 (1/1 trit., 4/4 dvit., 2/3 baudų), Simas Jasaitis 12, Mantas Kalnietis 10, Jonas Valančiūnas (7 atk. kam., 3 per. kam.) ir Kšyštofas Lavrinovičius (7 atk. kam.) po 8, Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) ir Darius Songaila po 6, Tomas Delininkaitis 4, Robertas Javtokas 3.

Dvitaškiai: Portugalija 12/35 (34 proc.) – Lietuva 22/37 (60 proc.)

Tritaškiai: Portugalija 10/27 (37 proc.) – Lietuva 7/11 (64 proc.)

Baudų metimai: Portugalija 15/18 (83 proc.) – Lietuva 33/43 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Portugalija 26 – Lietuva 40

Rezultatyvūs perdavimai: Portugalija 14 – Lietuva 16

Klaidos: Portugalija 12 – Lietuva 17

Perimti kamuoliai: Portugalija 4 – Lietuva 5