Serbų kraityje liko viena įskaitinė pergalė ir jiems lemiamos bus sekmadienio rungtynės su Turkija.

Antro etapo pirmoje dvikovoje Ispanija 77:68 nugalėjo Vokietiją, o Serbija 90:100 pralaimėjo varžybų šeimininkei Lietuvos rinktinei.

2009 metų Europos čempionate Ispanija ir Serbija žaidė finale. Tąkart triumfavo ispanai 85:63, nors grupės varžybose pergalę buvo iškovoję serbai 66:57.

2010 metų pasaulio čempionato ketvirtfinalyje jau Serbija įrodė savo pranašumą prieš ispanus 92:89.

Rungtynės

Pirmus 4 taškus metimais iš vidutinio nuotolio ir iš po krepšio pelnė Pau Gasolis (4:0). Netrukus po Jose Manuelio Calderono bei J. C. Navarro tritaškių ir Marco Gasolio „kablio“ ispanai pirmavo - 15:5 (5 min.). Serbų spurtą 6:0 tuoj „užgesino“ dar vienas J. C. Navarro tritaškis (18:11). Kėlinys baugėsi Felipe Reyeso dvitaškiu ir baudos metimu - 23:14.

Antras ketvirtis prasidėjo Rudy Fernandezo prasiveržimu po krepšiu, į kurį serbai Ivanas Pauničius ir Duško Savanovičius atsakė dviem tritaškiais (27:20). Kova išsilygino ir serbai kiek priartėjo (22:26). Tačiau P. Gasolis baudomis vėl atitolino Ispanijos rinktinę, o Serbijos rinktinės atsarginių suolui buvo skirta techninė pražanga. Serbai pyko, kad ispanų lyderiui teisėjai leido kartoti netaiklius metimus po kelis kartus. Tiesa, J. C. Navarro nepataikė abiejų baudų, bet dvitaškį įmetė P. Gasolis. Brolių Gasolių pastangomis Ispanija susikūrė 17 taškų pranašumą - 39:22.

Serbai priartėjo 29:39, bet tada techninę pražangą gavo serbų treneris Dušanas Ivakovičius (43:29). Serbai už tai buvo nubausti J. C. Navarro baudomis ir P. Gasolio dvitaškiu, bet kėlinį tritaškiu baigė D. Savanovičius - 43:32.

Trečias ketvirtis prasidėjo Milano Mačvano metimu su P. Gasolio pražanga, tačiau jau kitoje atakoje ispanas klaidą ištaisė tritaškiu 49:34. Netrukus po J. C. Navarro „firminio“ metimo iš po krepšio, J. M. Calderono dvitaškio ir P. Gasolio baudų Ispanijos rinktinė pirmavo didžiausiu - 21 taško skirtumu - 55:34. Ispanija buvo visa galva pranašesni už varžovus (59:36, 61:38, 65:40). Po Sergio Llullo greitos atakos ispanų pranašumas tapo triuškinantis - 68:40. Tada serbai sužaidė sėkmingą atkarpą 9:2 ir truputį nukirpo deficitą - 49:70 (po 3 kėl.).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Nenado Krističiaus 5 taškais iš eilės (54:70, bendra atkarpa nuo 3 kėl. pabaigos - 14:2). Sunerimęs Sergio Scariolo paprašė minutės pertraukėlės. Po jos iš vidutinio nuotolio dukart pataikė M. Gasolis (74:54). Ispanai susigrąžino saugią 20 taškų persvarą ir ramiai baigė rungtynes - 84:59.

Rezultatas:

Ispanija - Serbija - 84:59 (23:14, 20:18, 27:17, 14:10).

Ispanija: Pau Gasolis 26 (8 atk. kam.), Marcas Gasolis 20 (10 atk. kam.), Juanas Carlosas Navarro 14 (5 rez. perav.), Jose Manuelis Calderonas 8, Felipe Reyesas 4 taškai.

Serbija: Nenadas Krističius 12, Duško Savanovičius 11, Milenko Tepičius 8, Milošas Teodosičius ir Milanas Mačvanas po 6 taškus.