A grupės, kurioje žaidžia ir Lietuvos rinktinė, mače pirmosios ant parketo išbėgo čempionės titulą ginanti Ispanijos ir Lenkijos nacionalinės komandos. Netikėtai atkakliame mūšyje ispanai tik po nelengvos kovos 83:78 (22:15, 22:16, 17:21, 22:26) įveikė varžovus.

Jau susitikimo pradžioje favoritams ispanams sunkiai sekėsi pralaužti Lenkijos komandos gynybą. Vos ne visus taškus Ispanijos krepšininkai – dažniausiai Pau Gasolis – rinko nuo baudų metimo linijos (10:9 ketvirčio viduryje).

Brolių Gasolių metimai leido čempionės titulą ginančiai komandai truktelėti pirmyn (18:9), tačiau labiau tituluotiems varžovams įsibėgėti lenkai neleido – po pirmojo ketvirčio ekipas skyrė tik 7 taškai (22:15).

Vos prasidėjus antrajam kėliniui skirtumas dar labiau tirpo (22:19), bet netrukus Ispanijos rinktinė laimėjo atkarpą 7:0 ir įgijo dviženklę persvarą (29:19). Iškart nurūkti tolyn Sergio Scariolo auklėtiniams trukdė tik dažnokos klaidos gynyboje (33:23).

Benzino į ispanų variklį šliūkštelėjo Juanas Carlosas Navarro. Po snaiperio metimų skirtumas staigiai ūgtelėjo (40:25). Tačiau prieš didžiąją pertrauką Lenkijos komanda rengė sėkmingas greitas kontratakas ir pristabdė oponentų spurtą (44:31).

Trečiajame kėlinyje vyko lygi kova. Ispanų aukštaūgiai dominavo, bet lenkai vis surasdavo kelių prie varžovų krepšio (51:38). Ketvirčio pabaigoje Lenkijos rinktinė drąskė vangią S. Scariolo kariaunos gynybą sėkmingais reidais ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienženklio (52:61).

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui Fernando San Emeterio leido Thomasui Kelati pelnyti taškus su bauda, Sergio Llullas aikštės viduryje padovanojo kamuolį varžovams ir tuo pasinaudojusi Lenkijos rinktinė privertė S. Scariolo prašyti minutės pertraukėlės (57:63).

Ispanus vėl pirmyn patraukė lyderiai P. Gasolis ir J. C. Navarro (68:57), bet lenkai nesiruošė kapituliuoti ir likus žaisti 3 min. 30 sek. vėl priartėjo (70:65).

Netikėtai atkaklioje mačo pabaigoje Ispanijos rinktinė atakų smaigalyje ieškojo brolių Gasolių, o gynyboje nesulaikė natūralizuoto JAV kilmės lenko Th. Kelati. O likus pusantros minutės šaltakraujišku tritaškiu Lenkijos komandos vilčių vos nepalaidojo J. C. Navarro (77:69).

Bet po minutės pertraukėlės Lukaszas Koszarekas atsakė savo tolima bomba, lenkai perėmė kamuolį ir tas pats L. Koszarekas sumažino skirtumą iki 3 taškų (77:74).

Prasidėjus paskutinei minutei dvitaškiu su bauda lenkų fanus pritildė P. Gasolis, kitame aikštelės gale baudas be priekaištų realizavo L. Koszarekas (80:76). Ispanų ataka buvo nesėkminga ir likus 17,2 sek. Th. Kelati sumetė baudas (80:78).

Po sekundės baudas pataikė J. C. Navarro (82:78), o Lenkijos krepšininkai atakuodami prarado kamuolį. Jau nuaidėjus sirenai P. Gasolis vienu taikliu baudos metimu įtvirtino pergalę (83:78).

Ispanijos krepšininkai metė net 43 baudas, iš kurių pataikė 34 (79 proc.). Lenkai realizavo 16 iš 21 laisvo metimo (76 proc.).

Vėliau Panevėžyje kausis turkai ir portugalai, o 21 val. pirmasis turas baigsis Lietuvos bei Didžiosios Britanijos krepšininkų akistata.

Į antrąjį varžybų etapą pateks po tris stipriausias grupių komandas.

Ispanija – Lenkija 83:78 (22:15, 22:16, 17:21, 22:26)

Ispanija: Pau Gasolis 29 taškai (1/1 trit., 7/11 dvit., 12/16 baudų; 7 atk. kam.), Juanas Carlosas Navarro 23 (2/7 trit., 3/4 dvit., 11/12 baudų), Marcas Gasolis 16 (7 atk. kam.), Serge’as Ibaka 7.

Lenkija: Lukaszas Koszarekas 19 (1/5 trit., 5/7 dvit., 6/7 baudų; 5 kld.), Thomasas Kelati 18 (7 rez. perd.), Adamas Hrycaniukas 12 (9 atk. kam.), Szymonas Szewczykas 10 (5 atk. kam.).