Britų gretose nesulaikomas buvo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Čikagos „Bulls“ klubo žvaigždė Luolas Dengas - 25 taškai ir 10 atkovotų kamuolių.

Po grupės kovų į antrą etapą pateks tik trys šios grupės komandos, todėl kiekviena pergalė yra gyvybiškai svarbi.

Pagrindiniai mūsiškių konkurentai ispanai ir turkai pirmo rato susitikimuose nugalėjo savo priešininkus, atitinkamai lenkus (83:75) ir portugalus (79:56).

Rungtynės:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Rimantas Kaukėnas, Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas neatsigynė nuo dviejų iš eilės Luolo Dengo ir Nate'o Reikingo tritaškių - 0:6.

Tiesa, tuoj pat P. Jankūnas baudomis, M. Pocius įspūdingu dėjimu, R. Javtokas ir R. Kaukėnas dvitaškiais net išlygino, bet ir persvėrė skirtumą - 8:6 (3-ią min., atkarpa - 8:0 ).

Į N. Reikingo dar vieną tritaškį R. Javtokas atsakė dvitaškiu - 10:10 (5 min.). Britai netrukus vėl išsiveržė į priekį 6 taškais - 16:10, bet laimė, Simas Jasaitis dvitaškiu, Šarūnas Jasikevičius 4 taškais iš eilės ir Kšyštofas Lavrinovičius tritaškiu paskutinę kėlinio sekundę leido mūsiškiams po pirmų 10 minučių kovos pirmauti - 19:18.

Antras ketvirtis prasidėjo Š. Jasikevičiaus taškais, o po K. Lavrinovičiaus dviejų tritaškių iš eilės (3/3) ir M. Pociaus reido po krepšiu Lietuvos rinktinė kiek atitrūko 29:22, bet tuoj tritaškį vėl pataikė N. Reikingas (29:25). Itin rezultatyvioje abiejų komandų sužaistoje atkarpoje mūsiškiai vėl pabėgo - 44:35. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo - 49:39 (paskutinę sekundę pataikyto D. Songailos metimo teisėjai neįskaitė).

Trečias ketvirtis prasidėjo D. Songailos taškais (51:39), bet R. Javtokas ir Marijonas Petravičius puolime prasižengė po trečią kartą. Į du mūsiškių netikslius tritaškius iš eilės britai L. Dengas ir Joelis Freelandas atsakė dviem dėjimais, o Danielis Clarkas - dvitaškiu. Negano to, dar įmetė L. Dengas bei J. Freelandas ir varžovai visiškai priartėjo (51:49, atkarpa - 0:10). Lietuvos rinktinei nesisekė pulti, ji ėmė dažniau klysti. Pagaliau taškų „badą“ nutraukė D. Songaila (53:51). Paskutinę kėlinio minutę britai įsiveržė į priekį ir po 30 minučių žaidimo varžovai pirmavo - 55:57. Lietuviai per trečią kėlinį surinko vos 5 taškus.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo K. Lavrinovičiaus ir R. Kaukėno taškais ir mūsiškiai persvėrė rezultatą 58:57, bet tuoj baudas sumetė L. Dengas. Šioje įtemptoje atkarpoje sunkų dvitaškį pelnė Š. Jasikevičius, tritaškį pataikė S. Jasaitis, po krepšiu prasiveržė M. Petravičius bei R. Kaukėnas ir Lietuvos rinktinė vėl kiek atitrūko - 67:61. Netrukus dviem tritaškiais iš eilės M. Kalnietis ir R. Kaukėnas dar labiau atitolino lietuvius - 73:63 (likus 3:27 min.). Į L. Dengo dvi baudas S. Jasaitis ir R.Kaukėnas atsakė dviem tritaškiais, o K. Lavrinovičius bauda (80:65). Per likusį laiką britai 4 taškais sušvelnino santykį, bet galutinę pergalę 80:69 šventė Lietuvos rinktinė.

Rezultatas:

Lietuva - Didžioji Britanija - 80:69 (19:18, 30:21, 5:18, 26:12).

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 16 (4/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Šarūnas Jasikevičius 13 (4 rez. perdav., 4/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Kšyštofas Lavrinovičius 12 (6 atk. kam., 1/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 1/2 baudos), Simas Jasaitis 11 (6 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Mantas Kalnietis 7 (1/2 tritaškiai, Martynas Pocius 6 (3/8 dvitaškiai), Darius Songaila 5 (2/7 dvitaškiai, 1/2 baudos), Marijonas Petravičius (2/4 dvitaškiai, 0/2 baudos) ir Robertas Javtokas (6 atk. kam., 2/5 dvitaškiai) po 4, Paulius Jankūnas (2/2 baudos) 2 taškai. Jonas Valančiūnas (04:02 min. taškų nepelnė, o Tomas Delininkaitis nežaidė.

Didžioji Britanija: Luolas Dengas 25 (10 atk. kam., 4 rez. perdav., 8 išprov. pražang., 7/18 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 8/9 baudos), Danielis Clarkas 15 (8 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/3 baudos), Joelis Freelandas 14 (8 atk. kam., 6/11 dvitaškiai, 2/2 baudos), Nate'as Reinkingas 13 (2/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Andrew Sullivanas 2 taškai.