„Chimki“ krepšininkai šį rudenį laimėjo atrankos varžybas į Eurolygą, o praėjusį sezoną Kaune VTB Vieningos lygos finalo ketverto mače dėl trečios vietos pralaimėjo „Žalgiriui“ - 72:78, todėl sekmadienį ketino siekti revanšo.

Serbo Aco Petrovičiaus vadovaujama Kauno komanda oficialų sezoną pradėjo penkiomis pergalėmis iš eilės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate ir vienu laimėjimu VTB lygoje.

„Žalgiriui“ negalėjo atstovauti susirgęs amerikietis Marcusas Brownas ir mačui neregistruotas jo tautietis Omaras Samhanas. Tuo tarpu „Chimki“ gretose nebuvo Thomaso Kelati.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas: DeJunas Collinsas, Martynas Pocius, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Travisas Watsonas.

Rungtynės prasidėjo abipusėmis klaidomis, kol pagaliau, praėjus net pusantros minutės, iš toli pataikė A. Milaknis - 3:0. Po T. Watsono metimo iš po krepšio žalgiriečiai pirmavo 5:2, tačiau po dviejų iš eilės „Chimki“ krepšininkų tritaškių svečiams pavyko persverti rezultatą - 8:7.

Žaidimas išsilygino ir toliau kurį laiką vyko taškas į tašką - 11:10, 11:12 (6 min.). Sėkmingai į varžovų gretas aikštėje įsitraukė kroatas Zoranas Planiničius, kuris surinko 4 taškus iš eilės, vieną baudą pataikė Benjaminas Eze ir priešininkai nutolo - 15:11 (8 min.). Laimė, „Žalgiriui“ iki kėlinio pabaigos Mirza Begičiaus (dvitaškis) ir Tomo Delininkaičio (tritaškis) pastangomis pavyko sumažinti skirtumą iki minimumo - 16:17.

Antras ketvirtis prasidėjo abiejų komandų krepšininkų netaikliais metimais. Netrukus pataikė Vitalijus Fridzonas, bet D. Collinsas į tai atsakė 5 taškais iš eilės - 21:19. Vėliau sekė rezultatyvi atkarpa aikštėje ir po jos rezultatas buvo lygus - 27:27 (16 min.).

Vyko gyvas ir greitas krepšinis, kuriame, kaip žuvys vandenyje jautėsi M. Pocius, surinkęs 8 taškus iš eilės (du tritaškiai ir dvitaškis), ir Z. Planiničius (5 taškai iš eilės). Po 20 minučių kovos - trapus mūsiškių pranašumas - 37:35.

Trečias kėlinys vėl prasidėjo netaikliomis abiejų klubų žaidėjų atakomis. Tokia atkarpa tęsėsi beveik 3 minutes, kol metimą iš vidutinio nuotolio pataikė V. Fridzonas, o iš toli - Keithas Langfordas - 37:40. Praėjus 4 su puse minutės trečiame kėlinyje, pagaliau du kartus iš eilės įmetė ir Dainius Šalenga (43:40).

Kėlinio pabaigoje ties tritaškio zona neleistinai sustabdytas T. Delininkaitis 3 taikliais baudų metimais sugrąžino persvarą „Žalgiriui“ - 51:49, tačiau per likusias 6 sekundes K. Langfordui pavyko rezultatą išlyginti - 51:51.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M. Pociaus tritaškiu ir dar vienu mūsiškio metimu su pražanga 57:53, tačiau iš po krepšio įmetė Krešimiras Lončaras, o kitoje aikštės pusėje, prametęs iš dėkingos progos, technine pražanga už ginčus su teisėjais buvo nubaustas T. Watsonas (57:57, 34 min.).

Laimė M. Begičius pataikė su pražanga, bet Tadą Klimavičių suklaidino ir K. Lončaras (60:59). Vyko klampus krepšinis, kuriame svarbius 4 taškus iš eilės pelnė B. Eze ir varžovai pirmavo - 63:60 (likus 3 min.). Tuo metu „Žalgirį“ timptelėjo trys pasaulio čempionato bronzos medalininkai - M. Pocius - dvitaškiu, T. Delininkaitis - tritaškiu, o T. Klimavičius - 6 taškais iš po krepšio - 71:63.

Varžovai B. Eze ir K. Langfordas dar nepatikė 4 pražangų iš eilės ir priartino „Žalgirio“ pergalę. Tiesa, V. Fridzonas dar spėjo pataikyti du tritaškius, o D. Collinsas ir M. Pocius - 4 baudas. Galutinė kauniečių pergalė - 75:69.

Rezultatas:

„Žalgiris“ - „Chimki“ - 75:69 (16:17, 21:18, 14:16, 24:18).

„Žalgiris“: Martynas Pocius 18 (3/4 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 3/3 baudos), Tomas Delininkaitis 11 (10:12 min., 1/1 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/3 baudos), Mirza Begičius (7 atk. kam., 4/5 dvitaškiai, 1/1 baudos) ir DeJuanas Collinsas (6 rez. perd., 1/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 4/4 baudos) po 9, Tadas Klimavičius 8 (15:07 min., 5 atk. kam., 4/6 dvitaškiai), Paulius Jankūnas 7 (4 atk. kam., 3 rez. perdav., 1/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/4 baudos), Dainius Šalenga 6 (3/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), Travisas Watsonas 4 (7 atk. kam., 2/5 dvitaškiai), Artūras Milaknis 3 taškai (1/2 tritaškiai). Mindaugas Kuzminskas taškų nepelnė, Aleksandras Čapinas nežaidė.

„Chimki“: Vitalijus Fridzonas 19 (6 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 3/4 baudos), Keithas Langfordas 17 (5/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/6 baudos), Benjaminas Eze ir Zoranas Planiničius po 9, Sergejus Monia 7, Krešimiras Lončaras 5, Aleksejus Sevrasenka 3 taškai.