Itin drausmingai žaidę serbai nuo pat pradžių diktavo savo sąlygas ir vis didino savo persvarą - 5:0, 13:5, 20:10, 26:12. Antro kėlinio viduryje iniciatyvus ėmėsi Mantas Kalnietis, daugiausiai kurio pastangomis lietuviams iki pertraukos pavyko atsitiesti - 27:33.

Trečio kėlinio pradžioje po Renaldo Seibučio ir M. Kalniečio tritaškių rezultatas pagaliau tapo lygus (33:33), tačiau tada mūsiškiai pralaimėjo atkarpą 8:18 ir prieš lemiamą ketvirtį vėl atsiliko - 41:51. Tas pats 10 taškų skirtumas tarp komandų buvo ir likus žaisti vieną minutę (53:63), tad serbai jau galėjo būti ramūs.

Ketvirtadienį 22 val. lietuviai susitiks su makedonais, o penktadienį 18 val. 45 min. - su kaimynais latviais.

Ir lietuviai, ir serbai - priskiriami prie pagrindinių Europos pirmenybių favoritų. Prie abiejų rinktinių vairo stovi itin patyrę treneriai - Jonas Kazlauskas ir Dušanas Ivkovičius. Abu jie savo laiku treniravo tokius Europos grandus kaip Maskvos CSKA ir Pirėjo „Olympiacos“.

B grupėje dar žaidžia Latvija, Juodkalnija, Makedonija bei Bosnija ir Hercegovina.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Robertas Javtokas.

Serbijos rinktinės starto penketas: Stefanas Markovičius, Nemanja Nedovičius, Bogdanas Bogdanovičius, Djordje Gagičius, Nenadas Krstičius.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo serbai, kurie po Bogdano Bogdanovičiaus tritaškio ir Nenado Krstičiaus dvitaškio šovė į priekį - 5:0. Nors po Renaldo Seibučio ir Manto Kalniečiaus atakų atrodė, kad lietuviai atsigavo, tačiau netrukus antrą pražangą užsidirbo Robertas Javtokas, o Nenadas Krstičius tiesiog karaliavo po krepšiu - 13:5. Į aikštę žengęs Jonas Valančiūnas iškart pelnė gražų dvitaškį, bet iniciatyva ir toliau priklausė Balkanų atstovams, kurie po pirmo kėlinio buvo priekyje - 20:10.

Antrą ketvirtį ryžtingu prasiveržimu ir galingu dėjimu pradėjo Linas Kleiza. Deja, ir šis epizodas neuždegė mūsiškių, tad skirtumas nesiliovė augti - 12:26. Tiesa, įpusėjus kėliniui mūsiškių deficitas sumažėjo iki vienženklio - 18:27. Savo žaidimo niekaip neradusius lietuvius į priekį tempė M. Kalnietis, po kurio kelių reidų skirtumas tarp komandų dar labiau ištirpo - 27:33. Prieš pat pertrauką padėtį dar labiau galėjo pataisyti R. Seibutis, bet jis, puolime atkovojęs kamuolį, nepastebėjo, kad tiksi jau paskutinės sekundės ir neskubėjo atakuoti.

Trečią kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo dviem fantastiškais tritaškiais: iš toli pataikė R. Seibutis ir M. Kalnietis - ir rezultatas jau lygus (33:33). Vis dėlto serbai nesutriko ir netrukus patys atsakė keturiais taškais iš eilės bei susigrąžino persvarą į savo rankas - 37:33. Po Nemanjos Nedovičiaus tritaškio ir Nemanjos Bjelicos baudų serbai vėl nutolo - 44:36. Iki ketvirčio pabaigos lietuvių deficitas vėl pasiekė 10 taškų - 41:51.

Ketvirto kėlinio pradžioje - nesėkminga Tomo Delininkaičio žaidimo atkarpa: puolant jis atidavė kamuolį serbams, o ginantis nesuskubo paskui N. Nedovičių ir dar kirto jam per rankas - 41:55. Tačiau lietuviai nepasidavė ir po Jono Mačiulio bei Lino Kleizos tritaškių gerokai priartėjo - 49:56 (likus 5 min. 30 sek.). Du M. Kalniečio dvitaškiai ir teliko tik šeši taškai - 53:59.

Serbų atakos vis ilgėjo ir ilgėjo, o rungtynių laikas tirpo labai greitai. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Serbijos komanda jau galėjo švęsti pergalę - 63:53. Per likusį laiką mūsiškiams dar pavyko kiek sušvelninti rezultatą - 56:63.

Rungtynės:

Lietuva - Serbija 56:63 (10:20, 17:13, 14:18, 15:12).

Lietuvos rinktinė: Mantas Kalnietis 17 (7/9, 1/2), Darjušas Lavrinovičius 12 (5/7 dvitaškiai, 6 atk. kam.), Renaldas Seibutis 8 (1/7 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), Linas Kleiza 8 (3/11 metimai iš žaidimo), Jonas Mačiulis 6, Jonas Valančiūnas (1/1 dvitaškis) ir Kšyštofas Lavrinovičius (0/5 metimai iš žaidimo) po 2, Mindaugas Kuzminskas 1 taškas (1/4 baudos). Martynas Pocius (12 min.), Robertas Javtokas (9 min.), Tomas Delininkaitis (7 min.) ir Donatas Motiejūnas (3 min.) taškų nepelnė.

Serbijos rinktinė: Nenadas Krstičius 20 (9/18, 2/3, 9 atk. kam.), Nemanja Nedovičius 14 (4/5 dvitaškiai), Nemanja Bjelica 13 (8 atk. kam.), Raško Katičius 6, Bogdanas Bogdanovičius 5, Danilo Andjušičius 3, Stefanas Markovičius 2 taškai.

Klaidos: Lietuva 12 – Serbija 11.

Primename, kad pirmose B grupės rungtynėse Latvija 86:75 nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną, o Juodkalnija 81:80 įveikė Makedoniją. Tiesa, po dvikovos makedonų atstovai pateikė protestą dėl, jų nuomone, mačo baigtį nulėmusių arbitrų klaidų paskutinės atakos metu.