Ketvirtojo kėlinio pirmomis minutėmis rezultatas dar buvo lygus (48:48), tačiau mūsiškiai surado savyje jėgų spurtuoti 13:0 ir likus žaisti 2 su puse min. jau kontroliavo padėtį (61:48).

Serbai pirmame etape taip pat per tris mačus iškovojo dvi pergales, pirmadienį patyrę antrąją nesėkmę.

Antradienį mūsų šalies komandos lauks išbandymas susitikimu F grupėje pirmaujančiais ir šiame turnyre kol kas be nesėkmių žengiančiais amerikiečiais. Draugiškose rungtynėse Vilniuje prieš planetos pirmenybes lietuviai sutriuškino JAV rinktinę net 108:75.

Trečiadienį mūsiškiai kausis su Egipto bendraamžiais.

Į turnyro ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias E ir F grupių ekipas.

Rungtynės

Mūsų šalies komandoje susitikimą pradėjo Vytenis Čižauskas, Edgaras Ulanovas, Dovydas Redikas, Rolantas Jakštas ir Jonas Valančiūnas. Šis penketas iškart šovė pirmyn: J. Valančiūnas rinko kamuolius ir blokavo varžovų atakas, o E. Ulanovas, V. Čižauskas ir D. Redikas (tritaškiu) leido lietuviams įsibėgėti (7:0).

Netrukus pirmuosius taškus pelnė ir Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas, o dar vienas taiklus D. Rediko metimas privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės (11:2). Bet ir po jos lietuvių apsukos nemažėjo ir skirtumas greitai perkopė dviženklę ribą (17:4).

Solidžiai mūsiškiai pirmavo ir sužaidus pirmąsias 10 minučių (19:8).

Antrojo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinė puikiai gynėsi, o atakose įsimėtė J. Valančiūnas ir mūsiškiai spurtavo 7:0, vis didindami skirtumą (26:8). Kėliniui įpusėjus serbai atsigavo ir pagaliau ėmė rinkti taškus, tačiau tai darė labai sunkiai (26:13).

Vis dėlto pirmieji pavojaus varpai sugaudė ir Lietuvos komandos stovykloje, kai per beveik 4 minučių atkarpą vienintelius taškus jai pelnė Renaldas Simanavičius. Abi ekipos kietai gynėsi, nemažai klydo, tad taškus rinko vangiai, o netrukus serbai priartėjo (28:19).

Mūsiškius pagaliau išjudino Tautvydo Sabonio tritaškis (31:19), bet po minutės teisėjai sušvilpė antrą pražangą puolime J. Valančiūnui. Įpusėjus mačui komandas skyrė 12 taškų (33:21).

Djordje Drenovačo ir Aleksandro Cvetkovičiaus dvitaškiais serbai po didžiosios pertraukos mažino atsilikimą (33:25). Lietuvių metimams skriejant pro šalį Serbijos rinktinės spurtas tęsėsi – po Bogdano Bogdanovičiaus tolimo šūvio mūsiškių persvara sumenko iki 4 taškų (34:30), o treneris Kazys Maksvytis prašė minutės pertraukėlės.

Bet ir po jos Lietuvos rinktinės situacija gerėjo vangiai – V. Čižauskas klydo, J. Valančiūnas ir Žygimantas Skučas nepataikė, tad ekipas netrukus skyrė tik metimas (34:32). Galiausiai skirtumas Lietuvos naudai vėl ėmė augti, kai įsimėtė D. Redikas – po puolėjo dvitaškio ir tritaškio iš eilės minutės pertraukėle žaidimą jau stabdė serbų strategas (39:32).

Atkarpą iki 7:0 dviem baudos metimais pratęsė V. Čižauskas (41:32). Koją mūsiškiams vėl kišo klaidos – J. Valančiūnui netrukus teisėjai užfiksavo žingsnius, o V. Čižauskas prasižengė puolime. Lietuvius gelbėjo sėkmingas Ž. Skučo žaidimas, kai puolėjas įgrūdo kamuolį į krepšį (43:34).

Pasinaudoję dar viena netaiklių Lietuvos krepšininkų metimų serija serbai vėl artinosi (43:39). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis J. Valančiūnas pataikė vieną baudos metimą (48:43).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje serbai vėl kvėpavo mūsiškiams į nugarą, kai tritaškį smeigė A. Cvetkovičius (48:46). Lietuvos krepšininkai ilgiau nei tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, tad netrukus Serbijos ekipa išlygino santykį (48:48).

Ir vėl mūsų šalies komandą išjudino D. Redikas. Po E. Ulanovo tikslios vienos baudos puolėjas dar kartą taikliai atakavo iš toli (52:48). Po minutės pagaliau pataikė ir J. Valančiūnas, pridėjęs ir vieną baudos metimą, tad lietuvių spurtas tęsėsi (55:48).

Serbijos rinktinės žaidimas byrėjo, o lietuviai pagaliau įsimėtė – dar vienas J. Valančiūno dvitaškis, tikslus V. Čižausko metimas ir atstatyta dviženklė persvara (59:48) likus žaisti 3 min. 52 sek. Dar po minutės J. Valančiūnas pratęsė spurtą iki 13:0 (61:48).

R. Jakšto dėjimas ir dar vienas D. Rediko dvitaškis leido mūsiškiams likus žaisti 2 min. jau tvirtai kontroliuoti padėtį (65:50).

Statistika

Serbija – Lietuva 54:71 (8:19, 13:14, 22:15, 11:23)

Serbija: Aleksandras Cvetkovičius 15 taškų (1/3 trit., 5/10 dvit., 2/2 baudų), Petaras Lambičius (12 atk. kam.) ir Nemanja Bešovičius (7 atk. kam.) po 10, Bogdanas Bogdanovičius (7 atk. kam.) ir Nikola Siladi (7 atk. kam.) po 5, Luka Mitrovičius 4, Nemanja Krstičius 3, Djordje Drenovačas 2 (5 kld.).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 18 (6/14 dvit., 6/7 baudų; 13 atk. kam., 3 blk., 4 kld.), Dovydas Redikas 17 (3/4 trit., 3/3 dvit., 2/3 baudų; 5 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 10 (0/1 trit., 4/10 dvit., 2/2 baudų; 8 atk. kam., 7 rez. perd., 7 kld.), Rolandas Jakštas 8 (5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 6, Žygimantas Skučas 5, Renaldas Simanavičius 4, Tautvydas Sabonis 3.

Arnas Butkevičius (16:59 min.), Deividas Pukis (3:58 min.) ir Egidijus Mockevičius (5:28 min.) taškų nepelnė, o Rokas Giedraitis nežaidė.

Dvitaškiai: Serbija 15/51 (29 proc.) – Lietuva 22/48 (46 proc.)

Tritaškiai: Serbija 5/15 (33 proc.) – Lietuva 4/14 (29 proc.)

Baudų metimai: Serbija 9/12 (75 proc.) – Lietuva 15/20 (75 proc.)

F grupė

Egiptas – Kroatija 81:83 (22:25, 20:22, 24:19, 15:17)

Egiptas: Omaras Mohammedas ir Assemas Ahmedas (12 atk. kam.) po 22 taškus, Zyadas Mohamedas 15 (6 atk. kam.), Youssefas Shousha 7.

Kroatija: Dario Šaričius 19 (16 atk. kam., 7 rez. perd., 7 kld.), Mario Hezonja 15, Toni Katičius 14 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Borisas Baračas 13 (7 atk. kam.), Mislavas Brzoja 11 (5 kld.).

JAV – Kanada 83:54 (21:14, 25:9, 22:17, 15:14)

JAV: Jamesas Bellas 16 (8 atk. kam.), Dougas McDermottas 10 (5 atk. kam.), Jeremy Lambas 9, Joe Jacksonas ir Patricas Youngas (7 atk. kam.) po 8.

Kanada: Simas Bhullaras 15 (7 atk. kam.), Junioras Lomomba (6 atk. kam.) ir Dyshawnas Pierre’as (5 atk. kam.) po 11.

F grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)