„Žalgiris“ šiame mače ir toliau vertėsi ne tik be traumuotų aukštaūgių Roberto Javtoko ir Tado Klimavičiaus, bet ir be su būtent „Lokomotiv-Kuban“ klubu sutartį pasirašiusio ilgamečio komandos įžaidėjo Manto Kalniečio.

Žalgiriečiai pirmavo beveik visą laiką, o susitikimui baigiantis turėjo net 16 taškų pranašumą (76:60), tačiau per anksti atsipalaidavę jie leido varžovams skirtumą sumažinti perpus.

Rungtynių eiga:

„Lokomotiv-Kuban“ treneris Jevgenijus Pašutinas vos po 60 sekundžių žaidimo buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes rungtynes žalgiriečiai pradėjo idealiai. Po krepšiu prasiveržė Tremmellas Dardenas, iškart po to kamuolį perėmė Darjušas Lavrinovičius ir atliko perdavimą laisvam Rimantui Kaukėnui, o dar kartą apsigynus Oliveris Lafayette‘as perdavė kamuolį T. Dardeno dėjimui – 6:0. Po to pustrečios minutės žalgiriečių puolimas buvo įstrigęs, kol galiausiai D. Lavrinovičius gražiu perdavimu išvedė metimui Pauliui Jankūnui (8:4).

Krasnodaro krepšininkai lygino rezultatą 8:8, bet O. Lafayette‘as tritaškiu ir Marko Popovičius metimu iš vidutinio nuotolio neleido varžovams perimti iniciatyvos – 13:12. Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs Adas Juškevičius įnešė teigiamos energijos. Jis įmetė tritaškį, dukart privertė suklysti Nicką Calathesą ir kartu su Kšyštofu Lavrinovičiumi pelnė dar po du taškus – 20:12.

Antrąjį kėlinį taikliu metimu iš 4 metrų pradėjo T. Dardenas. Po to po 4 taškus pasikeisdami pelnė R. Kaukėnas ir K. Lavrinovičius, o nuo suolo pakilęs Vytenis Lipkevičius savo kovingumu vedė iš proto minučių pertraukėlių nebeturėjusį J. Pašutiną. V. Lipkevičius tris atakas iš eilės perėmė kamuolį, pats pelnė 3 taškus ir „Žalgiris“ pirmavo 33:17. Po gražaus M. Popovičiaus perdavimo pasižymėjo Jeffas Foote‘as (35:19), bet šeimininkai suaktyvino veiksmus gynyboje ir pelnė 6 taškus be atsako. Po minutės pertraukėlės M. Popovičius išvedė metimui K. Lavrinovičių ir tik keistoki teisėjų sprendimai besibaigiant antrajam kėliniui neleido „Žalgiriui“ pirmauti didesne persvara – 37:27.

Pirmąsias porą trečiojo kėlinio minučių žalgiriečiai taškus rinko nuo baudų metimo linijos – taiklūs buvo O. Lafayette‘as ir T. Dardenas. Po to M. Popovičius ir jį pakeitęs R. Kaukėnas gražiais prasiveržimais pelnė taškus – 46:33. „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkams vis nepavykdavo sumažinti atsilikimo iki vienženklio, nes R. Kaukėnas sumetė baudas, o J.Foote‘as pataisė komandos draugo metimą – 50:38. R. Kaukėnas ir toliau rungtyniavo puikiai: pats pelnė dar 2 taškus bei atliko juvelyrinį perdavimą K. Lavrinovičiui – 54:44.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Krasnodaro krepšininkai pabandė įjungti aukštesnę pavarą. Nors D .Lavrinovičius pelnė 4 taškus, „Lokomotiv-Kuban“ komanda priartėjo 52:58. Agresyviu prasiveržimu T. Dardenas ir taikliu tritaškiu O. Lafayette‘as grąžino dviženklį pranašumą „Žalgiriui“ (63:52), tačiau N. Calathesas labai greitai irgi pelnė 5 taškus, priversdamas Joaną Plazą prašyti minutės pertraukėlės (63:57). Po jos iniciatyvos ėmėsi D. Lavrinovičius, kuris tolimais metimais pelnė savo dešimtąjį tašką ketvirtajame kėlinyje. Negana to, T. Dardenas įmetė tritaškį, po minutės pertraukėlės O. Lafayette‘as dusyk perėmė kamuolį ir pelnė taškus bei atliko perdavimą R. Kaukėnui – 76:60. Porą kartų suklydę žalgiriečiai leido varžovams surinkti 6 taškus, bet paskutinę minutę svečiai sužaidė užtikrintai ir laimėjo rungtynes 78:70.

Rungtynės:

Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 70:78 (12:20, 15:17, 17:17, 26:24).

„Lokomotiv-Kuban“: Nickas Calathesas 15 (5 atk. kam., 9 kld.), Maksimas Grigorjevas 12, Ali Traore 10 (5 atk. kam.), Simas Jasaitis (39 min., 2/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos, 3 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam.) ir Jimmy's Baronas po 9, Aleksas Maričius 7, Maksimas Šeleketo 6 taškai. Mantas Kalnietis nežaidė.

„Žalgiris“: Rimantas Kaukėnas 14 (6/8 dvitaškiai, 2/2 baudos), Tremmellas Dardenas 13 (4/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Darjušas Lavrinovičius (3/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos), Kšyštofas Lavrinovičius (5/9 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai) ir Oliveris Lafayette‘as po 10, Marko Popovičius 6, Adas Juškevičius 5, Jeffas Foote‘as 5, Vytenis Lipkevičius 3, Paulius Jankūnas 2 taškai (7 atk. kam.). Mindaugas Kuzminskas taškų nepelnė, o Mario Delašas nežaidė.