Sostinės klubui tai buvo šešta pergalė LKL čempionate iš tiek pat galimų, o šiauliečiai patyrė pirmą nesėkmę per septynis turus.

„Lietuvos rytui“ šiame mače negalėjo padėti traumuoti Bradas Newley, Vilmantas Dilys ir Predragas Samardžiskis.

Rungtynės

Nors susitikimą tritaškiu pradėjo „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Tyrese'as Rice'as, netrukus šiaulietis Arvydas Šikšnius persvėrė santykį (3:5). Kurį laiką vyko lygi ir atkakli kova. Kėlinio viduryje vilniečiai Lawrence'o Robertso dėjimu, Jono Valančiūno ir Artūro Jomanto metimais atitrūko - 18:9 (7 min.). Po Mindaugo Katelyno taškų aikštės šeimininkai kėlinį laimėjo 25:19.

Antras ketvirtis prasidėjo J. Valančiūno metimu iš po krepšio (27:19), bet tada puikią atkarpą sužaidė šiauliečiai Edvinas Ruzgas ir Mindaugas Žukauskas, kurių pastangomis svečiai persvėrė rezultatą 27:28. Varžovai kelias minutes kovojo taškas į tašką (29:29, 31:32, 33:34). „Šiaulių“ krepšininkai po Dariaus Gvezdausko metimo atitrūko 35:39. Tada iniciatyvos ėmėsi vienas „Lietuvos ryto“ lyderių Renaldas Seibutis, surengęs spurtą 11:2 (46:41). Tačiau svečiai Vytauto Šarakausko ir E. Ruzgo pastangomis po 20 minučių žaidimo vėl priartėjo - 48:47.

Trečias ketvirtis prasidėjo T. Rice'o taškais (50:47). Kelias minutes aikštėje vyko lygi kova (54:53, 57:53, 60:58). Tada L. Robertso, Stepono Babrausko ir R. Rice'o taškais „Lietuvos rytas“ po ilgesnės pertraukos susikūrė kiek saugesnį pranašumą 73:64.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Aleksandro Rašičiaus ir T. Rice'o tritaškiais bei J. Valančiūno dvitaškiu, o vilniečiai įgijo rekordinę - 16 taškų - persvarą (80:64). Tiesa, nenuilstantis M. Žukauskas nebuvo linkęs lengvai pasiduoti (80:67). Tačiau „Lietuvos rytas“, tarsi, įjungė aukštesnę pavarą ir po J. Valančiūno 5 taškų iš eilės (baudų ir dėjimo) bei M. Kalniečio tritaškio negrįžtamai nutolo - 86:67 (likus 4 min.). Paskutinėmis minutėmis vilniečiai ėmė negailestingai triuškinti svečius iš Šiaulių (95:70) , o S. Babrauskas „Lietuvos ryto“ gerbėjų džiaugsmui tritaškiu pelnė 100-ąjį tašką. Po kelių akimirkų aikštės šeimininkai šventė galutinę pergalę 103:74.

Rezultatas

„Lietuvos rytas“ - „Šiauliai“ - 103:74 (25:19, 23:28, 25:17, 30:10).

„Lietuvos rytas“: Tyrese'as Rice'as 23 (4 rez. perdav., 5/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Jonas Valančiūnas 22 (5 atk. kam., 8/9 dvitaškiai, 6/6 baudos), Steponas Babrauskas 14 (1/1 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai), Mindaugas Katelynas 13 (4 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Lawrence'as Robertsas 11 (4/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Renaldas Seibutis 10 (4 atk. kam., 6 rez. perdav., 0/2 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 4/4 baudos), Aleksandras Rašičius 6 (2/4 tritaškiai), Artūras Jomantas 4 taškai (4 atk. kam., 6 rez. perdav., 2/6 dvitaškiai). Dovydas Redikas (06:40 min. 1 atk. kam., 1 rez. perdav.) ir Paulius Dambrauskas (02:08, 1 pražang.) taškų nepelnė.

„Šiauliai“: Mindaugas Žukauskas 14 (1/4 dvitaškiai, 4/4 tgritaškiai), Cameronas Longas 11 (4/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Valdas Vasylius 10 (3/5 dvitaškiai, 4/6 baudos), Edvinas Ruzgas ir Darius Gvezdauskas po 9, Arvydas Šikšnius 5, Rashaunas Enealas Broadusas, Vytautas Šarakauskas ir Denzelis Bowlesas po 4, Marius Prekevičius ir Vitalijus Liutyčius po 2 taškus. Ignas Ramašauskas (08:08) taškų nepelnė.