Pusfinalyje lietuviai šeštadienį kovos su Rusijos ekipa, kuri sensacingai 79:74 įveikė čempionato favoritus JAV krepšininkus.

Penktadienio vakarą čempionato organizatoriai rašė, kad pusfinalio rungtynės tarp Lietuvos ir Rusijos rinktinių šeštadienį vyks vėlesniu laiku, t.y. 21.15 val. Tačiau paskutiniu momentu laikas buvo pakeistas – mūsiškiai kausis 19 val.

Kitame pusfinalyje kausis Serbijos ir Argentinos komandos.

Ketvirtfinaliuose pralaimėjusios ekipos savaitgalį pratęs kovą dėl 5-8 vietų.

Lietuvos rinktinė prieš atkrintamąsias varžybas antrojo etapo F grupėje finišavo trečia, savo sąskaitoje surinkusi 4 pergales iš 6 galimų ir aukščiau praleidusi tik amerikiečius bei kroatus.

Lenkai su tokiu pačiu rezultatu E grupėje užėmė antrą vietą, nusileidę lyderiams australams.

Dar vienas monstriškas rungtynes sužaidė Jonas Valančiūnas. Lietuvos komandos lyderis per 35 min. 56 sek. pelnė 26 taškus, atkovojo net 24 atšokusius kamuolius ir blokavo 5 varžovų metimus.

Mūsiškiams šiose rungtynėse jau padėjo pagrindinis įžaidėjas Vytenis Čižauskas. Gynėjas dėl patemptos čiurnos nedalyvavo paskutiniuose antrojo etapo F grupės mačuose.

Rungtynės

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo smogiamuoju penketu: Vytenis Čižauskas, Edgaras Ulanovas, Dovydas Redikas, Žygimantas Skučas ir Jonas Valančiūnas. Po tikslaus į rikiuotę sugrįžusio mūsiškių komandos įžaidėjo V. Čižausko perdavimo Ž. Skučas pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (4:2).

Mačo pradžioje abi ekipos stengėsi žaisti greitai ir gan padrikame krepšinyje lenkai neleido Lietuvos komandai atitrūkti – sužaidus 4 min. 30 sek. rezultatas buvo lygus (11:11). Pasipylė V. Čižausko klaidos, tik, laimei, Lenkijos krepšininkai nesugebėjo sėkmingiau jomis pasinaudoti (13:13).

Po ilgokos pertraukėlės, per kurią ekipos keitėsi netaikliais metimais, mūsiškius tritaškiu pirmyn patraukė Tautvydas Sabonis (16:13). Netrukus J. Valančiūnas pelnė taškus ir išprovokavo varžovo pražangą, pridėdamas baudos metimą (19:15), o iš toli taikliai atakavo Renaldas Simanavičius (22:15).

Lietuvos rinktinės spurtą baudos metimais ir dvitaškiu antrojo kėlinio pradžioje pratęsė Arnas Butkevičius bei J. Valančiūnas, netrukus tritraškį smeigė D. Redikas ir lenkai prašė minutės pertraukėlės – atkarpą mūsiškiai laimėjo 13:0 (29:15).

Ir po pertraukėlės Lietuvos komanda toliau lėkė lyg ant sparnų. A. Butkevičius įspūdingu dėjimu pakėlė ant kojų visus aistruolius (31:15), Ž. Skučas blokavo varžovo ataką, o D. Pukis pasiuntė tolimą „bombą“ (34:15). Ž. Skučo bauda fiksavo spurtą 19:0 ir triuškinančią persvarą (35:15).

Lenkijos komandai pirmuosius taškus kėlinyje Michalas Michalakas pelnė tik sužaidus 4 min. 40 sek. Tačiau komandos draugus jam pavyko išjudinti – lenkai staigiai ėmė artėti, kai laimėjo atkarpą 9:0 (35:23) ir privertė K. Maksvytį prašyti pirmosios savo minutės pertraukėlės.

Pristabdytų lietuvių metimai skriejo pro šalį ir sunkius taškus rinko tik J. Valančiūnas, rinkęs kamuolius puolime ir kartojęs komandos draugų metimus (42:31). Paskutinę antrojo kėlinio sekundę tritaškiu skirtumą padidino D. Redikas (47:33).

J. Valančiūnas per pirmuosius du kėlinius buvo aiškus lyderis mūsų šalies komandoje, pelnęs 12 taškų ir atkovojęs net 16 kamuolių.

Trečiasis kėlinys prasidėjo gražiu lietuvių epizodu. Perėmęs kamuolį V. Čižauskas nuo lentos jį perdavė J. Valančiūnui ir šis pelnė taškus dėjimu į krepšį (49:33). Vėliau V. Čižauskas rinko taškus pats, o Lietuvos rinktinė vėl turėjo solidžią persvarą (53:36).

Tačiau Lenkijos krepšininkai ėmė rinkti vieną kamuolį po kito po mūsiškių krepšiu ir skirtumas vėl tirpo (53:40). Lietuvių gretose blykstelėjo E. Ulanovas, dukart iš eilės siuntęs kamuolį į krepšį (57:40).

Žaidimas bangavo – Lenkijos rinktinė vėl sužaidė sėkmingesnę atkarpą už varžovus (59:49). Dar kartą Lietuvos komandą užvesti mėgino E. Ulanovas, pataikęs iš toli (64:51). Tačiau mūsiškiams trečiajame ketvirtyje nesisekė sulaikyti lenkų vidurio puolėjo Przemyslawo Karnowskio. 215 cm ūgio milžinas rinko beveik visus oponentų taškus, tad netrukus skirtumas po ilgos pertraukos sumažėjo iki vienaženklio (64:57).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dar liūdniau Lietuvos aistruoliams, kai tritaškį smeigė M. Michalakas (64:60). Tačiau baudas sumetė E. Ulanovas, po krepšiu prasiveržė R. Simanavičius ir mūsiškiai vėl galėjo lengviau atsikvėpti (68:60).

Netrukus nesportine pražanga prieš R. Simanavičių buvo nubaustas M. Michalakas. Lietuvos rinktinės įžaidėjas sumetė baudas, o kitos atakos metu J. Valančiūnas krovė kamuolį iš viršaus (72:60).

Po minutės pertraukėlės J. Valančiūnas ir E. Ulanovas baudomis pratęsė spurtą iki 12:0 (76:60). Netrukus puolime suklydęs penktąją pražangą „užsidirbo“ Lenkijos vidurio puolėjas P. Karnowskis, emocingai sėdęs ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Bet lenkai nepalūžo ir nutraukė mūsiškių spurtą dviem tritaškiais (76:66). Netrukus M. Michalakas dar kartą pataikė iš toli, o skirtumą iki 7 taškų likus žaisti 3 min. mažino G. Grochowskis (78:71).

Į greitą ataką pabėgęs D. Redikas išprovokavo G.Grochowskio nesportinę pražangą ir Lietuvos rinktinė vėl pajudėjo pirmyn (81:71). Kitos atakos metu D. Redikas didino persvarą iki 12 taškų (83:71), iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus tik 1 min. 40 sek., kurios jau nieko nebepakeitė – lietuviai pelnytai žengė į pusfinalį.

Statistika

Lenkija – Lietuva 75:87 (15:22, 18:25, 24:17, 18:23)

Lenkija: Michalas Michalakas 29 taškai (7/10 trit., 2/5 dvit., 4/6 baudų; 13 atk. kam.), Przemyslawas Karnowskis 16 (7/21 dvit., 2/6 baudų; 5 atk. kam.), Gregorzas Grochowskis 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Mateuszas Ponitka 6, Danielis Szmkiewiczius 5, Tomaszas Gielo 4 (8 atk. kam.), Piotras Niedzwiedzkis 3.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 26 (8/19 dvit., 10/11 baudų; 24 atk. kam., 5 blk., 3 rez. perd.), Vytenis Čižauskas 13 (1/5 trit., 5/9 dvit.; 7 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld., 3 per. kam.), Edgaras Ulanovas (1/4 trit., 2/5 dvit., 4/4 baudų) ir Žygimantas Skučas (0/1 trit., 5/10 dvit., 1/2 baudų) po 11, Dovydas Redikas 9 (4 rez. perd.), Renaldas Simanavičius 7, Arnas Butkevičius 4, Tautvydas Sabonis ir Deividas Pukis po 3.

Egidijus Mockevičius (4:04 min.) taškų nepelnė, Rokas Giedraitis ir Rolandas Jakštas nežaidė.

Dvitaškiai: Lenkija 18/53 (34 proc.) – Lietuva 23/53 (43 proc.)

Tritaškiai: Lenkija 10/21 (48 proc.) – Lietuva 7/24 (29 proc.)

Baudų metimai: Lenkija 9/17 (53 proc.) – Lietuva 20/23 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lenkija 44 – Lietuva 47

Rezultatyvūs perdavimai: Lenkija 10 – Lietuva 18

Klaidos: Lenkija 16 – Lietuva 9

Perimti kamuoliai: Lenkija 5 – Lietuva 10

Blokai: Lenkija 3 – Lietuva 6.