Antrame kėlinyje JAV rinktinės pranašumas siekė net 19 taškų, tačiau charakterį pademonstravę Lietuvos krepšininkai panaikino deficitą ir iškovojo pratęsimą.

Papildomos penkios minutės prasidėjo sėkmingesniu mūsiškių žaidimu – lietuviai pirmavo 101:95. Vis dėlto rungtynių pabaigoje amerikiečiai spurtavo 12:4, o lemiamą metimą likus vos 1,8 sek. pataikė nesustabdomai rungtyniavęs Jeremy Lambas, iš viso pelnęs net 35 taškus.

Lietuvos ekipai 30 taškų surinko, 15 kamuolių atkovojo ir 4 metimus blokavo Jonas Valančiūnas, 29 taškus pridėjo Edgaras Ulanovas.

Šiame mače negalėjo dalyvauti pagrindinis Lietuvos komandos įžaidėjas Vytenis Čižauskas, kuris išvakarėse susitikime su serbais susižeidė čiurną. Starto penkete jį pakeitė Renaldas Simanavičius.

JAV krepšininkai atsirevanšavo mūsiškiams už triuškinančią nesėkmę draugiškose rungtynėse Vilniuje, kur pirmenybių išvakarėse pralaimėjo net 75:108.

Dėl bilieto į atkrintamąsias varžybas Lietuvos rinktinei teks kautis iki galo, nors galimybė iškristi yra tik matematinė ir sunkiai tikėtina. Vis dėlto galutinė vieta grupėje turės reikšmės tolimesnėms kovoms.

Paskutinėse antrojo etapo rungtynėse Lietuvos rinktinė trečiadienį 10 val. ryto susitiks su Egipto krepšininkais, kurie jau prarado viltį patekti į geriausiųjų aštuoniukę.

Į ketvirtfinalį iškops po keturias geriausias E ir F grupių komandas.

Kituose F grupės mačuose antradienį Serbija 73:68 nugalėjo Kroatijos rinktinę, o kanadiečiai 91:71 sutriuškino Egipto krepšininkus.

Rungtynės

Lietuvos komandoje rungtynes pradėjo V. Čižauską pakeitęs Renaldas Simanavičius, Edgaras Ulanovas, Dovydas Redikas, Rolandas Jakštas ir Jonas Valančiūnas. Mačas prasidėjo E. Ulanovo tritaškiu ir įspūdingu J. Valančiūno bloku varžovui (3:0).

Tačiau amerikiečiai pelnė 6 taškus be atsako ir perėmė iniciatyvą (3:6). Po J. Valančiūno pirmosios pražangos Patricas Youngas dvitaškiu su bauda didino skirtumą (5:9). Ketvirčio viduryje Joe Jacksonas didino JAV rinktinės persvarą iki 8 taškų, o lietuviai kitos atakos metu klydo ir prašė minutės pertraukėlės (7:15).

Po jos Lietuvos rinktinė padėtis toliau prastėjo – iš toli pataikė Dougas McDermottas (7:18). Mūsiškiai taip pat dažnai atakavo iš toli, bet visi metimai skriejo pro šalį. Lietuvius paskutinėmis kėlinio sekundėmis gelbėjo tik Ž. Skučo žaidimas atakose. Po pirmojo taiklaus puolėjo tritaškio ekipas skyrė 10 taškų (15:25).

Devintąjį tašką antrojo kėlinio pradžioje pelnė įsibėgėjęs Ž. Skučas, dukart iš eilės pataikė ir Arnas Butkevičius, bet JAV rinktinės žaidėjai, sėkmingai kovodami dėl kamuolių puolime, pateikdavo atsaką į kiekvieną sėkmingą mūsiškių ataką (21:31).

Antrasis E. Ulanovo tritaškis įžiebė Lietuvos rinktinės aistruoliams vilties, bet JAV krepšininkai surengė dvi greitas atakas (25:37). Amerikiečius pristabdė sėkminga D. Rediko atkarpa (29:37), bet trumpam – varžovų greitos atakos ėmė bangomis lietis per klydusių lietuvių galvas ir skirtumas vėl augo. Po triuškinančio Timo Hardaway’aus jaunesniojo dėjimo ir baudos metimo ekipas skyrė 14 taškų (29:43).

Ir tai nebuvo pabaiga. JAV ekipos spurtas tęsėsi ir po atkarpos 0:11 lietuviai atsiliko net 29:48. Vis dėlto Lietuvos krepšininkai kapituliuoti nesiruošė. Sukandę dantis mažais žingsneliai jaunieji mūsų šalies krepšininkai mažino atsilikimą ir kėlinio pabaigoje atsakė spurtu 10:1 (39:49).

Po didžiosios pertraukos Deividas Pukis puikų J. Valančiūno perdavimą vertė taškais, D. Redikas pataikė ir toli ir skirtumas toliau tirpo (44:51). Tačiau amerikiečiai atkuto ir greitai grįžo į dviženklio pranašumo „zoną“ (44:56).

Pagaliau atkuto J. Valančiūnas – vidurio puolėjas dukart iš eilės drebino varžovų krepšį dėjimais (50:57). Bet lietuviai ir vėl nesulaikė puikiai žaidusio J. Lambo, atstačiusio dviženklę JAV komandos persvarą (50:60).

Po minutės pertraukėlės Lietuvos krepšininkai ėmė kibiau gintis, o puolime vis dažniau ieškojo J. Valančiūno arba tiesiog agresyviai verždavosi po krepšiu. Toks žaidimas davė vaisių ir skirtumas aptirpo iki 5 taškų (57:62). Vis dėlto ketvirčio pabaigoje daugiau jėgų buvo išsaugoję JAV krepšininkai, vėl kiek atitrūkę (60:69).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo ketvirtąja J. Valančiūno pražanga. Po kelių akimirkų D. Redikas ir D. Pukis tritaškiais vėl mažino atsilikimą iki 5 taškų (66:71). Bet netrukus sėkmingą atkarpą nubraukė nesportinė Ž. Skučo pražanga – po jos amerikiečiai vėl šovė pirmyn (66:77).

Ketvirčio viduryje prasidėjo tritaškių mūšis. E. Ulanovo tolimas šūvis vėl sumažino mūsiškių deficitą iki 5 taškų (74:79), čia pat tuo pačiu atsakė ir J. Lambas (74:82), vėliau snaiperio įgūdžius demonstravo D. Redikas (77:82), bet dar kartą pataikė nesulaikomai rungtyniavęs J. Lambas (77:85).

Likus 2 min. 12 sek. iki kėlinio pabaigos puolime kamuolį atkovojęs J. Valančiūnas pelnė taškus su bauda ir sumažino atsilikimą iki vieno šūvio (84:87).

JAV rinktinę į priekį vėl traukė J. Lambas, taip pat pataikęs sudėtingą metimą ir pridėjęs papildomą tašką nuo baudos linijos (86:92). Likus 1 min. lietuviai suklydo ir P. Youngas tvirtino amerikiečių persvarą (86:94).

Likus 29,7 sek. E. Ulanovas pataikė dvitaškį, bet prametė baudą, tačiau kamuolį atkovojo ir metimą kartojo J. Valančiūnas (90:94). Amerikiečiai po Lietuvos krepšiu prarado kamuolį ir mūsiškiams paliko dar 19,5 sek. atakai (90:94). D. Redikui prireikė vos 5 sekundžių – 92:94.

Likus 7,3 sek. pražanga stabdytas P. Youngas nepataikė nė karto ir uraganišku greičiu į kitą aikštelės pusę nurūkęs A. Butkevičius lygino rezultatą (94:94). Per paskutines 1,7 sek. lietuviai dar perėmė kamuolį ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo J. Valančiūno dvitaškiu, po ilgos pertraukos išvedusio Lietuvos rinktinę į priekį, netrukus skirtumą kontratakoje padidino A. Butkevičius (98:94). Vieną baudos metimą pataikę T. Hardaway’us, o jau kitos atakos metu E. Ulanovas smeigė tritaškį (101:95).

JAV rinktinės žaidėjai pakriko – mūsiškiai perėmė iš užribio išmestą kamuolį, bet ir A. Butkevičius nepasinaudojo galimybe, nepataikęs baudos metimų. O JAV komandos vidurio puolėjas P. Youngas šįkart reabilitavosi – vidurio puolėjas rinko 5 taškus iš eilės ir sumažino Lietuvos ekipos pranašumą iki minimumo (101:100).

JAV ekipa tęsė spurtą ir netrukus persvėrė santykį, bet J. Valančiūnas drebino krepšį dėjimu (103:102). Tačiau tuo pačiu atsakė P. Youngas, vėl pridėjęs ir baudos metimą (103:105) likus žaisti minutę.

E. Ulanovas baudos metimais išlygino santykį, ekipos apsikeitė netiksliomis atakomis ir likus 1,8 sek. J. Lambas pataikė sudėtingą metimą apsisukdamas (105:107). Deja, paskutinis D. Rediko tolimas metimas buvo labai netaiklus.

Statistika

Lietuva – JAV 105:107 po pratęsimo (15:25, 24:24, 24:20, 34:25, 11:13)

Lietuva: Jonas Valančiūnas 30 taškų (11/20 dvit., 8/10 baudų; 15 atk. kam., 4 blk.), Edgaras Ulanovas 29 (4/9 trit., 4/4 dvit., 9/11 baudų), Dovydas Redikas 22 (3/6 trit., 5/10 dvit., 3/6 baudų; 10 atk. kam., 8 kld.), Arnas Butkevičius 10, Žygimantas Skučas 9 (6 atk. kam.), Deividas Pukis 5.

Renaldas Simanavičius (6:55 min.), Egidijus Mockevičius (7:20 min.) ir Tautvydas Sabonis (10:47 min.), o Rokas Giedraitis ir Vytenis Čižauskas nežaidė.

JAV: Jeremy Lambas 35 (5/7 trit., 8/16 dvit., 4/5 baudų), Joe Jacksonas 19 (6 rez. perd., 5 atk. kam., 7 kld.), Patricas Youngas 15 (7 atk. kam.), Dougas McDermottas 13 (8 atk. kam.), Timothy Hardaway jaunesnysis 10, Tony Mitchellas jaunesnysis 5 (8 atk. kam.), Khyle’as Marshallas 4, Meyersas Leonardas 3, Jamesas Bellas 2, Jahii Carsonas 1.

Dvitaškiai: Lietuva 27/47 (57 proc.) – JAV 33/74 (45 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 9/26 (35 proc.) – JAV 6/13 (46 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 24/35 (69 proc.) – JAV 21/30 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 46 – JAV 42

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 13 – JAV 17

Klaidos: Lietuva 19 – JAV 14

Perimti kamuoliai; Lietuva 5 – JAV 11

Blokai: Lietuva 5 – JAV 3.

F grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)