Egiptiečiams šis mačas jau nieko nebereiškė – jie toliau kovos tik dėl 9-12 vietų.

Po pietų paaiškėjo, kad lietuviai liko trečioje F grupės vietoje. Mūsiškiai galėjo išsaugoti antrąją poziciją, bet kortas sumaišė netikėtas JAV rinktinės pralaimėjimas 85:87 kroatams.

Kroatijos, Serbijos ir Lietuvos ekipos surinko po 4 pergales, tad pozicijų išsidėstymą nulėmė tarpusavio mačų santykis. O jis buvo palankiausias kroatams (+8 tšk.). Lietuviai liko trečioje vietoje (+4), serbai – ketvirti (-12).

Antroji vieta Kroatijai dabar leis išvengti galimos akistatos su amerikiečiais pusfinalyje.

Trečiadienį F grupėje Serbijos komanda 94:73 sutriuškino ir iš kovos dėl medalių eliminavo Kanadą.

JAV/Rusija – Lietuva/Lenkija
Kroatija/Argentina – Serbija/Australija.

Ketvirtfinalio mačai Rygoje bus žaidžiami penktadienį.

Galutinė F grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

Rungtynės

Lietuvos komanda susitikimą pradėjo tokios sudėties: Renaldas Simanavičius, Edgaras Ulanovas, Dovydas Redikas, Rolandas Jakštas ir Jonas Valančiūnas. Pirmuosius taškus tolimu metimu pelnę V. Čižauską starto penkete pakeitęs R. Simanavičius, netrukus iš toli pataikė ir E. Ulanovas, o Lietuvos komanda startavo veržliu šuoliu pirmyn (6:0).

Dviem tiksliais metimais atsakė Assemas Ahmedas (6:4), bet lietuvių gretose taškus rinko J. Valančiūnas ir R. Simanavičius, tad kėlinio viduryje mūsiškiai vėl tolo (12:4), o pasipylus tritaškiams jungė aukštesnę pavarą. Po kartą iš toli pataikė D. Redikas ir R. Simanavičius ir skirtumas tapo dviženklis (20:7). Sužaidus 10 minučių Lietuvos rinktinė turėjo 14 taškų persvarą (23:9).

Po Deivido Pukio tritaškio Lietuvos krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje toliau didino savo pranašumą (28:11). Pasipylusios klaidos kiek sumažino mūsiškių tempą, bet neilgam – dar vieną tolimą „bombą“ siuntė D. Pukis (31:14).

Į žaidimą sėkmingai jungėsi visi nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilę lietuviai – taškus rinko ir Žygimantas Skučas, ir Arnas Butkevičius, ir Tautvydas Sabonis. Varžovų aikštelės pusėję siautėjęs D. Pukis didino skirtumą iki triuškinančio (41:21), o po minutės smeigė dar vieną tritaškį (46:21).

Tik paskutinę ketvirčio minutę Egipto rinktinei pavyko kiek sušvelninti atsilikimą (46:25).

Po didžiosios pertraukos lietuviai vėl spurtavo, šįkart po J. Valančiūno, D. Rediko ir E. Ulanovo taškų laimėdami atkarpą 9:2 (55:27). Vėliau žaidimas išsilygino, tačiau Lietuvos rinktinė užtikrintai kontroliavo situaciją, leidusi varžovams šiek tiek priartėti tik ketvirčio pabaigoje (63:42).

Vis dėlto ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos krepšininkams teko suklusti – po trijų iš eilės klaidų Egipto sėkminga atkarpa prasitęsė iki 9:0 (63:45). Rinktinės strategas Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos lietuviai vėl truktelėjo į priekį. J. Valančiūnas pataikė iš arti, Rokas Giedraitis smeigė tritaškį ir mūsiškių vežimas pajudėjo (68:45).

Tolimu metimu atsakė ir Omaras Mohammedas (68:48), tuomet komandos keletą minučių keitėsi netiksliais išpuoliais. Taškų „tylą“ nutraukė baudas pataikęs J. Valančiūnas, kuris netrukus dar ir sudrebino krepšį dėjimu (72:48). Netrukus K. Maksvytis ant suolelio pasodino lyderius J. Valančiūną, D. Rediką, taip pat ir D. Pukį.

Kėlinio pabaigoje lietuviai tradiciškai sužaidė silpniau ir leido Egipto rinktinei sumažinti atsilikimą, tačiau tai jau nieko nebekeitė – mūsiškiai iškovojo pergalę 78:59.

Statistika

Egiptas – Lietuva 59:78 (9:23, 16:23, 17:17, 17:15)

Egiptas: Assemas Ahmedas 23 taškai (11/23 dvit., 1/2 baudų; 19 atk. kam.), Omaras Mohammedas 14, Ezzas Ahmedas 8 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Marawanas Mohamedas 6, Ahmedas Moustafa 4, Seifas Samiras ir Ahmedas Gamalis po 2.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 17 (4/7 dvit., 9/10 baudų; 13 atk. kam., 3 blk. per 25 min. 50 sek.), Renaldas Simanavičius 14 (2/5 trit., 3/5 dvit., 2/2 baudų), Deividas Pukis 13 (3/9 trit., 2/3 dvit.), Dovydas Redikas 8 (6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 6, Rokas Giedraitis ir Žygimantas Skučas po 5, Arnas Butkevičius 4, Egidijus Mockevičius, Tautvydas Sabonis ir Rolandas Jakštas po 2.