Pirmame pusfinalyje lietuviai užtkrintai rezultatu 85:68 nugalėjo Rusijos bendraamžius.

Rusai ir argentiniečiai sekmadienį 19 val. susitiks dėl bronzos medalių.

Serbijai ir Lietuvai akistata finale bus jau antroji šiose pirmenybėse. Antrojo etapo mače lietuviai nugalėjo serbus 71:54.

Rungtynės

Mačo pradžioje sėkmingiau žaidė Argentinos krepšininkai (6:2, 9:4), bet pamažu įsibėgėję serbai ne tik pasivijo varžovus, bet kėlinio pabaigoje ir persvėrė rezultatą savo naudai (16:14).

Antrajame ketvirtyje tęsėsi atkakli kova – Aleksandro Cvetkovičiaus ir Marko Gujaničiaus metimais Serbijos ekipai pavyko šiek tiek atitrūkti, bet argentiniečiai čia pat vėl kvėpavo varžovams į nugarą (24:22). Pratęsusi spurtą iki 13:2 netrukus Argentinos komanda ėmė kontroliuoti situaciją (32:26).

Kėlinio pabaigoje išsiblaškę serbai net nepastebėjo, jog laikrodis fiksuoja paskutines sekundes ir Djordje Drenovacas buvo priverstas itin netaikliai atakuoti iš nepatogios padėties (32:28).

Po didžiosios pertraukos jau Serbijos rinktinė ėmėsi spurto ir išsiveržė į priekį (38:37). Vėliau bekompromisėje kovoje pirmavo tai viena, tai kita komanda. Prasidėjus tritaškių karui, sėkmingiausiai snaiperio įgūdžius demonstravo Bogdanas Bogdanovičius, padėjęs Serbijos rinktinei vėl nežymiai atitrūkti (49:45).

Prieš lemiamą kėlinį dar niekas nebuvo aišku – 57:54 serbų naudai.

Paskutiniame ketvirtyje svarstyklės vėl krypo Argentinos komandos naudai (63:61). Permainingose rungtynėse po minutės pertraukėlės Serbijos komanda dar kartą atsidūrė priekyje – vėl taikliai šaudė B. Bogdanovičius (69:65).

Prasidėjus paskutinei minutei Argentinos krepšininkai nepasinaudojo puikia galimybe išlyginti rezultatą ir Boginas Vujoševičius baudos metimais išsaugojo 4 taškų persvarą serbams (71:67). Dar viena jų varžovų ataka buvo nesėkminga, bet likus 24 sek. B. Vujoševičius pataikė tik vieną bauda (72:67).

Vis dėlto dar viena Argentinos ataka buvo visiškai nevykusi ir serbai jau džiaugėsi pergale. Paskutinę sekundę įsijautusių serbų atsarginių suolelis dar buvo nubaustas technine pražanga, bet ji nieko nebepakeitė – 76:71.

Statistika

Serbija – Argentina 76:71 (16:14, 12:18, 29:22, 19:17)

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 25 taškai (4/6 trit., 4/9 dvit., 5/5 baudų; 8 atk. kam.), Nemanja Bešovičius 15 (7 atk. kam.), Marko Gujaničičius 14 (6 atk. kam.), Bogičius Vujoševičius 11 (6 rez. perd.).

Argentina: Marcosas Delia 19 (10 atk. kam.), Juanas Giaveno 13, Luciano Massarelli 12, Patricio Garino 9 (6 atk. kam.).