Daugkartiniai Sovietų Sąjungos čempionai iš Maskvos atvyko kartu su dabartine CSKA komanda. S.Tarakanovas, Anatolijus Myškinas, Heino Endenas, Aleksandras Meleškinas, Viktoras Berežnojus, Igoris Kudelinas, V.Tkačenka ir kiti vėl metė iššūkį žalgiriečiams.

Tiesa, V.Tkačenka dėl šlubuojančios sveikatos aikštelėje pasirodė tik simboliškai, tačiau CSKA neatmeta galimybės, kad paskutiniu momentu prie jų komandos prisijungs Valerijus Tikchonenka. Raudonarmiečius treniruos buvęs devintojo dešimtmečio CSKA įžaidėjas Igoris Migliniekas.

Tuo tarpu „Žalgirio“ gretose krepšinio gerbėjai išvydo A.Sabonio žaidimą.

Dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas pirmą kartą nuo 2004 m. apsivilks Kauno „Žalgirio“ marškinėlius. Aikštelėje Sabui talkino S.Jovaiša, Vitoldas Masalskis, Algirdas Linkevičius, Mindaugas Arlauskas, Virginijus Jankauskas, Arvydas Venclovas, Darius Laskys, Vladimiras Romanovas ir kiti. Žalgiriečių treneriais kaip ir auksiniais laikais bus Vladas Garastas ir Henrikas Giedraitis.

Rungtynės

Veteranai sužaidė du kėlinius po 15 min.

Ginčo kamuolį nesunkiai atkovojo A. Sabonis, o šeimininkai įsiveržė į priekį 4:0. Tačiau netrukus rezultatas tapo lygus - 6:6. Beje, žiūrovai galėjo išvysti ir A. Sabonio dėjimą.

Netrukus LKF prezidentas sėdo ant suolo, o jo vietoje pasirodė V. Romanovas. Tai nieko gero žalgiriečiams nežadėjo.

Sužaidus beveik 6 min. priekyje jau buvo CSKA - 6:11, o įpusėjus kėliniui komandas skyrė jau 9 taškai - 6:15.

Reikalai pagerėjo aikštėje vėl pasirodžius A. Saboniui - po Sabo tritaškio likus 4 min. iki kėlinio pabaigos - 16:18.

Netrukus iš po krepšio pataikė S. Jovaiša ir "Žalgiris" po ilgesnės pertraukos vėl priekyje - 19:18.

Persvarą šeimininkai išlaikė iki kėlinio pabaigos - po pirmųjnų 15 min. - 26:23.

Beje, per pirmą rungtynių dalį A. Sabonis surinko 12 taškų.

Antrojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo lygus - 28:28, bet S. Jovaiša dvitaškiu vėl išvedė "Žalgirį" į priekį - 30:28.

S. Tarakanovui pataikius iš po krepšio CSKA sužaidus 18 min. vėl išsiveržė į priekį - 30:31.

Tačiau vėl iniciatyvos ėmėsi A. Sabonis, po kurio įspūdingo dėjimo likus 7 min. "Žalgris" įgijo 4 taškų persvarą - 37:33.

Likus pusketvirtos minutės iki rungtynių pabaigos CSKA vėl persvėrė rezultatą - 39:40.

Lemiamu momentu taikliai atakavo Igoris Kudelinas, kuris likus 18,1 sek. išvedė CSKA į priekį - 44:45. Kitoje atakoje V. Masalskis persvėrė rezultatą (46:45), palikdamas CSKA 10,5 sek.

Per likusį laiką rezultatas nepakito ir "Žalgiris" šventė sunkią pergalę.

Nugalėtojams A. Sabonis pelnė 16 taškų, o CSKA gretose išsiskyrė Igoris Kudelinas - 19 taškų.

„Jau senai žaidžiau prieš tiek daug sirgalių. Pabaigoje susikaupėme ir pavyko. Kai A. Sabonis būna aikštelėje pralaimėti CSKA komandai – negalima“, - po rungtynių sakė S. Jovaiša.

„Džiaugiuosi, kad laimėjome. Sutikite, jei būtume pralaimėję vienu tašku – būtų nesmagu, o dabar labai malonu. Lenkiu galvą prieš Arvydą Sabonį, tačiau prasčiau sužaidė kiti žaidėjai, kurie daugiau treniruojasi“, - teigė „Žalgirio“ veteranams vadovavęs Vladas Garastas.

„Na, nedavė teisėjai baudų, nedavė. Norėjome lygiosiomis baigti, bet nesušvilpė“, - kaip visada su humoru po rungtynių kalbėjo A. Sabonis.