6-ą min. aikštės šeimininkus į priekį išvedė Philippe'as Erne, o 36-ą min. skirtumą padvigubino Michele Polverino.

Iki šiol šių komandų keliai buvo susikirtę du kartus: atrankos į 1998 metų pasaulio čempionatą turnyre lietuviai abusyk (2:1 ir 2:0) pranoko varžovus. Beje, tose rungtynėse Lietuvos rinktinės marškinėlius vilkėjo ir dabartinis komandos strategas Raimondas Žutautas.

Prieš penktadienio mačą didžiausiu galvosūkiu jam buvo klausimas, kuo pakeisti susižeidusį pagrindinį Lietuvos rinktinės vartų sargą Žydrūną Karčemarską. Šįkart mūsų šalies ekipos vartuose stovėjo Ernestas Šetkus.

Į Lenkijoje bei Ukrainoje kitąmet vyksiančias Senojo žemyno pirmenybes pateks grupių nugalėtojos, o antrąsias vietas užėmusios ekipos dalyvaus papildomose atkrintamosiose varžybose.

Artimiausias rungtynes Lietuvos rinktinė dabar žais birželio 7-ą dieną. Tądien Osle mūsų šalies futbolininkai draugiškame mače susitiks su Norvegijos nacionaline komanda.

Kitas atrankos į Europos čempionatą mačas mūsiškių laukia rugsėjo antrąją, kai namuose lietuviai priims tą pačią Lichtenšteino komandą.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Ramūnas Radavičius, Andrius Skerla, Tadas Kijanskas, Marius Stankevičius (46 min. Deividas Česnauskis), Deividas Šemberas, Mindaugas Panka, Edgaras Česnauskis (68 min. Mantas Savėnas), Saulius Mikoliūnas, Tomas Danilevičius (46 min. Tadas Labukas), Darvydas Šernas.

Lichtenšteino rinktinės sudėtis: Benjamin Buchel, Martin Stocklasa, Marco Ritzeberger, Daniel Kaufmann, Franz Burgmeier, Martin Buchel, Philippe Erne (87 min. Rony Hanselman), Nicolas Hasler, Michele Polverino, Benjamin Fischer (72 min. Mathias Christen), Thomas Beck (84 min. Andreas Christen).

Iniciatyva nuo pirmųjų minučių priklausė lietuviams, tačiau jau pirmoji pavojingesnė Lichtenšteino ataka baigėsi įvarčiu į mūsiškių vartus. 6-ą min. aikštės šeimininkų saugas Philippe’as Erne gavo per daug laisvės Lietuvos komandos baudos aikštelės prieigose ir galingu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 0:1.

11-ą min. iš panašios distancijos smūgiavo Darvydas Šernas, tačiau kamuolys skriejo vos per keliasdešimt centimetrų nuo vartų.

Netrukus lietuviai užgulė varžovų vartus. Puikios kombinacijos metu Edgaras Česnaukis dešiniame krašte iššoko prieš vartininką, bet vietoje smūgio pasirinko perdavimą, kurį blokavo oponentų gynyba. Lichtenšteino futbolininkai po kiekvieno mūsiškių išpuolio mėgino kontratakuoti.

Antroje kėlinio dalyje Lietuvos komandos atakos išsikvėpė, o 36-ą minutę svečių padėtis tapo nepavydėtina. Po grubios mūsiškių klaidos varžovai nesudėtingai pradėjo ataką kraštu, perdavė kamuolį į Lietuvos rinktinės baudos aikštelės centrą, kuriame be gynėjų priežiūros likęs Michele Polverino nesunkiai nuginklavo E. Šetkų – 0:2.

41-ą min. gražiai ir sumaniai kulnu į vartus smūgiavo D. Šernas – vis dėlto kamuolys ir vėl skriejo greta virpsto.

Po pertraukos R. Žutautas ėmėsi permainų ir į aikštę išleido puolėją Tadą Labuką bei saugą Deividą Česnauskį. Ir jau nuo pirmojo mūsiškių išpuolių aikštės šeimininkus gelbėjo tik vartininkas.

55-ą min. vangia varžovų gynyba nepasinaudojo D. Šernas, dar kartą pasiuntęs kamuolį šalia vartų. Jau po kelių minučių E. Šetkus buvo priverstas atremti Nicolaso Haslerio smūgį.

60-ą min. Lietuvos rinktinės vartininkas atmušdamas kamuolį netyčia nokautavo E. Česnauskį. Saugui po susidūrimo prireikė medikų pagalbos ir 68-ą min. jį aikštėje pakeitė Mantas Savėnas.

71-ą min. Lichtenšteino persvara galėjo tapti triuškinanti, bet Ph. Erne nepavyko „uždaryti“ komandos draugo perdavimo. Po kelių minučių M. Savėno spirtą kamuolį sugavo Benjaminas Buchelis, o D. Šernas smūgiavo į virpstą.

Paskutinėmis kėlinio minutėmis netikslūs buvo ir Ramūno Radavičiaus bei T. Labuko smūgiai, nors pritrūkdavo nedaug. Visi mūsiškių mėginimai išsigelbėti nepasiteisino ir Lietuvos rinktinė patyrė skausmingą pralaimėjimą.

Statistika

Lichtenšteinas – Lietuva 2:0

Lichtenšteinas: Philippe Erne (6 min.), Michele Polverino (36 min.).

Viso smūgių: Lichtenšteinas 6 – 21 Lietuva

Smūgiai į vartų plotą: Lichtenšteinas 3 – 6 Lietuva

Kampiniai: Lichtenšteinas 0 – 10 Lietuva

Pražangos: Lichtenšteinas 13 – 20 Lietuva

Geltonos kortelės: Lichtenšteinas 2 – 3 Lietuva

Raudonos kortelės: Lichtenšteinas 0 – 0 Lietuva

I grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)